Proč mám v poslední době lepší náladu? / OUTFIT - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Proč mám v poslední době lepší náladu? / OUTFIT

Vlastně jsem původně chtěla psát úplně jiný článek. Ale při editování těchto fotek jsem si řekla: „NE, chce to něco jiného.“ Z těch snímků na mě totiž dýchá moje pozitivní nálada, kterou mám v poslední době celkem dobře rozjetou. (Všimli jste si i, že nosím často žlutou? Což je vlastně barva radosti.) Asi vás některé z vás zaskočím, protože jestli jste viděli tento vlog, víte, že se v mém životě odehrály velké změny a nebyly úplně snadné. Přišlo mi od vás i spoustu soukromých zpráv s podporou ale i lítostí. A to je právě to. Já si tím smutným a těžkým už prošla před několika měsíci, teď už jsem ve fázi smiřování s realitou a přijetím nového života a nových začátků. Sice je to šupec si zajíždět s holkama nový režim a nechat plno věcí jít, vypustit je ze svého života, ale naučila jsem se neohlížet. A to je právě to, co mě dělá tak vnitřně vyrovnanou a  pohodě. Jdu kupředu, nevracím se myšlenkami zpět, protože to už mi nic nepřinese. Na tomto principu jedu už několik měsíců a řeknu vám, není lepší životní přístup, osvobodíte se od spoustu křivd a každé ráno si maluju vlastně nový život bez ohledu na to, co se stalo včera. A zjistíte, že když opustíte minulost, najednou můžete vše.

jak nosit zlute kalhoty

Právě proto každé ráno začínám s úsměvem na tváři a těším se, co mi nový den i týden přinese a vlastně jsem se naučila i tyto okolnosti ovládat. Nic se neděje jen tak. Dávám si pozor na svoje myšlenky a zaměřuji svoji pozornost jen na ty příjemné a dobré. Ano, občas mě popadne splín a divné stavy úzkosti, ale naučila jsem se s tím pracovat. Více poslouchám sama sebe a vždy v těchto pocitech se sama sebe ptám, co mi udělá lépe a proč se tak cítím. A řeším to hned. I když kvůli tomu na chvíli přeruším práci a dám si šlofíka, jdu projít, nebo zavolám kamarádce. Moje tělo si o to řeklo. Jsem s ním větší kamarádka. A věřte mi, že když začnete dělat to, co vnitřně cítíte, že je správné, co potřebujete a dopřejete si to, budete taky hezky vyladění s úsměvem na tváři. Spousta našich problémů totiž vzniká, že jednáme v rozporu s našim vnitřním rozpoložením. Já se toto snažila přechytračit dlouho, ale doběhlo mě to. Takže teď už dělám jen to, co mi dělá dobře, dělá mě šťastnou a pak můžu tu svoji pohodu předávat dál. Moje rada na závěr tedy zní, neposlouchejte ostatní, co máte dělat, aby vám bylo lépe, ale zeptejte se sami sebe, co to je a jděte si za tím. Za všech okolností. V tomto životě jde jenom o vás a sami sebe znáte úplně nejlíp (jen jste se se sebou možná dlouho nekamarádili, tak jste na to zapomněli.) A samozřejmě, ať žije žlutá, ta bude toto jaro hodně „in“ 😉

jak nosit zlute kalhoty jak na dobou naladu jak nosit zlutou

Pořiďte si (podobné) kousky z outfitu:

(44) Komentářů

 1. Je hezké že myslíte na sebe, ale pořád opakujete to samé, že člověk má myslet hlavně na sebe a neohlížet se na ostatní, jít si za svým. Sobecký přístup a neustálé filozofování a přesvědčování sebe samu, že to dělám dobře a vlastně to tak chci. Připadá mi to trochu jako maska. A potřeba aby vás někdo ujišťoval, že máte pravdu. Nepřeji vám nic špatného. Jen můj názor a možná falešný pocit, který nevychází ze znalostí skutečnosti.

 2. Docela mě děsí mantra poslední doby: to, co mě uspokojuje, je pro mě nejlepší a já mám právo to dělat. Individualismus jednou větou

  • Zuzko a můžete mi říct, co je na tom špatného dělat, to co mě baví a dělá mě šťastnou? Jestli na tom vidíte něco špatného, popřeji Vám jen jediné: hezký život s Vašimi myšlenkami a nastavením.

   • Špátné se mi na tom zdá, dělat JEN to, co mě baví a dělá šťastnou a všechno si tím ospravedlnit…ale obě jsme šťastné, tak snad na to obě jdeme dobře, jen každá z jiné strany . Přeju si dělat správné věci, i když pro mě nejsou nejkomfortnější, a neupiram si minulost, vždyť díky ní teď jsem tím, kým jsem… chtěla jsem jen poradit, že někdy myslet méně na sebe a víc na druhé je taky zdrojem štěstí. Přeju všechno dobré a krasne jaro

  • Výstižně napsané. Přes tu urputnou snahu vypadat, chovat se a působit pozitivně a šťastně, cítím jen masku a faleš. Jen byznys. Neviděla jsem v žádném případě všechna videa, ale v mnohých zaznělo, jak partner vyzvedává nebo hlídá holky apod. A madam dělá, co jí baví a naplňuje…..a nakonec, po vzoru Holywoodských superstar vlastní psychoanalytik, aby se chudák holka našla…..výsledek? Rozvrácená rodina!
   Nejsem zastáncem sebeobětování se dětem, muži, okolí, ale všeho s mírou! Tak se, milá Alice, nehněvejte, že Vám netleskám, protože znám spoustu jiných mladých žen, a mmch mnohem krásnějších i bez drahé kosmetiky, které mají svou vysněnou práci, svou vlastní karieru, děti a manžela, a které vše dokázaly s grácií a citem skloubit dohromady, aniž by dětem braly tátu a domov. Před těmi smekám a těm fandím.

   • Milá Aleno, nerozumím tomu, proč jste takhle jízlivá??? Nechtějte vědět, jak to, co jste napsala působí na jiné. … Nedovolila bych si komentovat vztahy s jejím partnerem – Vy jste s nimi nežila, tak nevíte o věcech, které se mezi nimi udály. Navíc nikdy o něm neřekla nic špatného. … Nerozumím tomu, proč máte potřebu urážet?! Vaše zmínka
    „mimochodem mnohem krásnějších“ … Proč plýtváte svou energii na osobu, která Vás tak strašně irituje? Není to škoda ztrácet takhle čas? 😉 Mějte se hezky a posílám pozitivní energii 🙂 🙂 🙂

 3. Takhle to proste je. (Palec nahoru.)
  Ale chapu, ze se kazda vyrovnavame se zatezovymi situacemi jinak. Nekdo s posledni tipnutou cigaretou udela tecku za jednou zivotni etapou, druhy potrebuje cas a psychologa, aby se nezblaznil a mohl fungovat. Neni v tom nic sobeckeho. Deti potrebuji videt a citit, ze je mama v pohode.

  • Mag, moc děkuju. Ano, je to o přístupu, všichni máme na výběr, jak se k různým situacím postavíme, jestli budu chtít jít dál nebo se v nich stále babrat 🙂 život je ale tak krátký, že jsem se rozhodla jít první cestou.

 4. Miriam Jambrichová - Odpovědět

  Dobrý deň niekedy je ťažké začať na novo, a zistiť čo je správne. Máte pravdu že treba počúvať samu seba. Ja dom dala po 17 rokov v práci výpoveď a je pravda že som myslela na seba. Proste cítila som že musím urobiť zmenu a to veľkú. Aj keď sa tej zmeny bojím ale sa aj teším. Po celé roky som myslela na všetkých ostatných len nie na seba. A dostala som sa do štádia vyhorenia v práci. Prajem veľa pozitívnych slnečných dní.

 5. Škoda že hodně lidí si stále plete zdravé sebevědomí se sobectvím.
  Ali, já ti fandím buď šťastná ty i holky.❤️
  Krásné jaro přeji hodně žluté i sluníčka.

 6. Myslím, že myšlenka jít za svým cílem, stále kupředu, neohlížet se, není v podstatě marná, jde jen o to, jestli ale tím seberealizováním netrpí naše okolí, myslím, že občasná rekapitulace minula v porovnání se současností může být také prospěšná pro “ nastartování nové životní etapy „, i bez pomoci psychoterapeuta…přeji hodně zdaru.

  • Jestli ale tim seberealizovanim netrpi nase okoli.. To je presne to, co napadlo i me. Je urcite potreba se na vse divat z vice uhlu

   • Sabčo a kdo píše, že se realizuje na úkor druhých? On je taky velký rozdíl mezi seberealizací a tím být sám sebou a dělat věci, které jsou mi příjemné. Slovíčkaření, ale význam je jinde.

    • Me to napadlo v souvislosti s Vasi nynejsi zivotni situaci.. Rikala jsem si, ze Vasemu muzi mozna zacala ta seberealizace vadit a vznikaly nejake spory, tak jste si rekla, ze se nenechate brzdit a omezovat. Ale to jsem vubec nechtela rozebirat, to je Vase vec! Jen me to tak napadlo. Mam Vas rada, jste ma oblibenkyne, takze to nemyslim nejak jizlive!

  • Milá Týno, každý má svobodnou volbu, jestli chce trpět, nebo člověka respektovat a podporovat ho. Nejsme zodpovědni za city druhých. Každý si svoje pocity vytváří sám. A když člověk dělá v životě stále ty stejné chyby a neví, jak se jich zbavit, aby mohl jít dál, tak ta odborná pomoc potřeba je.

 7. Ano, každý si svoje pocity vytváří sám, souhlasím, ale jsou zcela určitě ovlivněny okolím, ve kterém ta která osoba se pohybuje, co však s jedinci, kteří zatím mají zcela jiné potřeby, než respektovat a podporovat “ seberealizujícího se jedince „, jejichž chápání není ještě na úrovni dospělých…..já Vám fandím, ale přesvědčovat se denně, že je mi skvěle, všechno je zalité sluncem a já dokáži být novým člověkem, to mi tak trochu zavání rčením. “ Stokrát opakovaná lež se stává pravdou… „. Je úžasné, že si dokážete říct, je mi nádherně, svítí slunce, přestože Vás třeba bolí hlava k zešílení, ale nelze se “ zaříkávat “ do nekonečna, je třeba brát zřetel i na to, že k běžnému životu patří i ty pošmourné dny a “ negativní lidé “ , vždyť oni si možná také o sobě myslí, že se právě vydali na novou, pozitivní cestu životem…pozor na SEBEKLAM…..

  • Jedna o voze, druhá o koze… nevíte, jakou techniku provozuji, tak prosím nehodnoťte. Rozhodně to není o sebezapírání a popírání pocitů, i těch negativních, ale spíš vědomé ovládání mysli. Mít negativní pocity je přirozené, ale pak je na nás, co s nimi uděláme. Buďto se jim poddáme, nebo se s nimi naučíme pracovat, o tom to je. Spokojený život s hezkými pocity, které si můžete dodávat sama, přeji. Hezký den

 8. Milá Alice. Mám vás ráda a fandím vám. Mohla bych být vaše maminka, takže životních zkušeností mám dost. Jste na správné cestě a nenechte se od ní nikým odradit. Cesta sebeobětování na úkor druhých stejně nikam nevede. Když budete šťastná a spokojená vy, budou šťastni i ti kolem vás. Mně osobně to trvalo déle, než jsem to pochopila. Každý jsme jiná osobnost, proto neexistují vseobecne rady pro vsechny. Každý, ať si život vede jak mu to vyhovuje. Rady jak to máte dělat, neberte vážně, vy sama víte, co je pro vás dobře. Nikdo jiný za vás váš život neodzije, tak co….Přeji vám vše nej i holcickam. Ilona.

 9. Alice sleduji tě už několik měsíců a přestože jsi vždy ve videích byla pozitivní a milá, změna kterou procházíš posledních pár týdnů/měsíců je neuvěřitelná a je opravdu vidět. Těší mě, že je ti dobře a pomáhá mi tvé doporučení vyhledat odbornou pomoc. Opravdu není nutné, aby se člověk ve všem pořád babral sám:)
  Stejně jako já navrhuji interiéry ženám, které na to samy nemají cit nebo čas, psycholog nebo kouč rychle odhalí oblasti v životě kienta na kterých je potřeba zapracovat.
  Je na každém, kterou cestu si zvolí, ale s odborníkem v zádech jdou všechny změny rychleji:) A ty jsi toho krásným důkazem. Přeji krásné dny

 10. Castecne chapu, proc se nechcete ohlizet dozadu, kdyz jste se pred nekolika mesici v tech problemech utapela. Na druhou stranu si myslim, ze kdybyste byla opravdu vyrovnana s danou situaci, bylo by pro vas snazsi ohlizet se i na druhe lidi a do minulosti. Super, ze znate mentalni triky, ktere vas zvednou ze zidle, to pomaha hodne v zatezovych situacich, na druhou stranu si kladu otazku, proc stale opakujete, ze clovek ma myslet predevsim sam na sebe. Je fajn, ze se k sobe chovate hezky, ale s hmotnym majetkem to nema, co delat. Myslim, ze pod vasi“dokonalou“ slupkou se skryva velmi zranitelna osoba, ktera si nese „pytel krivd“ z minulosti.

 11. Nedá mi to a musím zareagovat na příspěvek paní, či snad slečny, Aleny…..pokud chce za každou cenu reagovat na video nebo písemný komentář, pak jen k danému tématu, prosím, není na místě urážet a ponižovat dotyčnou osobu, mám pocit, že Vy jste, Aleno, naplněna až po okraj celé své bytosti zlobou, závistí a záští, vůči všemu a všem, s Vámi bych se tedy opravdu potkat nechtěla, že by nějaké komplexy a mindráky, které Vy sama neumíte zvládnout ?!

 12. Jitka Jiřičková - Odpovědět

  Mě při čtení celé této „kauzy“ napadlo jediné: podle sebe soudím tebe. Vždyť Vy, které Alici kritizujete a označujete jako sobeckou mrchu, která jde za kariérou a pozlátky, vůbec nevíte, co za tím rozchodem bylo?! Přece nikde neřekla důvod? Ale analyzujete si to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. To, co vás první napadne. Ona přece říká, že je fajn dělat, co mě baví a být se svým životem v pohodě. To by přece chtěl každý. Každý by měl chtít být na světě rád. Přece když jsem šťastná, tak můžu nabíjet ostatní – děti, muže, mámu, kolegyni v práci… A každý by měl cítit podporu svých nejbližších, stejně jako by jim tu podporu měl poskytovat on. A někdy to prostě z nejrůznějších důvodů prostě nevyjde.
  Třeba to bylo úplně obráceně? Něco ji v osobním životě hodně štvalo a rozhodla se to vyřešit. A jeden krok následoval druhý a na tom konci teď stojí ona sama, taková jaká je – vyrovnaná a smířená se situací, s hlavou vzhůru, i když třeba sama a unavená. Ale taky třeba nezávislá a s větším sebevědomím.

  Já ti přeju Alice hodně štěstí a sil! 🙂

 13. Ali, moc povedený outfit, moc ti to sluší! Přeju ti ať se ti daří a ať si stále uchováváš takovou, ne-li lepší náladu!! ♥

 14. Pingback: Co je vlastně normální? / OUTFIT | Mámou stylově

 15. Jak“ jednoduche“,je soudit,pitvat a radit jinym,co maji citit/necitit..jak maji zit/nemaji…a podobne..
  Bylo to toho napsano uz dost,za me,nemusim mit sympatie k nekomu,ci antipatii,vlastne to ani za me nejde,pokud ho „znam“ jen tady,vzdyt ani jedna Alici opravdu neznate..a ikdyby 100x ano,jen ten kazdy clovek vime,proc se rozvadime,rozchazime..proc citime veci tak,jak je citime..mame na to pravo,at uz to sem podala a napsala jak chtela,ano,takhle to chtela,takhle to citi,mozna jen v te chvili,kdyz to psala,mozna ze ne tak docela,mozna ano,mozna ne..-ale ma na to totiz pravo,protoze je to jen jeji zivot,byl to jeji zivot,jeji pocity..A ikdyby ste si o nich mysleli,to co jste tu nektere vyjadrili,vubec vam tyhle slova neprislusi psat,myslim si,myslet si muze kazdy,co chce,ale napsat to nekomu takhle na web,koho ani neznate,to je tak jednoduche,ze…Dnesni doma je v tomto opravdu posahana!
  Myslite si,ze kdyby Alice napsala,ze pravda je napriklad takova,ze“ jeji parner si nasel jinou“..?To by pro Vas bylo prinatelne/jsi?Nebo by jste ji litovali,ci jeste vice nalozili,ze se mu nedivite?..Je to totiz hloupost,at uz to bylo jakoliv-bylo a je to jen jejich vec..Ano,dala to sem,obnazila se nam tua toho si ja osobne vazim,ostatni je pro me druhorade,muzu si domyslet,co a jak bylo,a co je vlastne pravda..Ale proc,vzdyt to jsou jen moje dohady,pocity a pohled na dva lidi,ktere osobne neznam.A jeji clanek,popis veci,pocitu-kazdy rozumny clovek vi,jak tezke je dat vsechno do pismenek..A v takove pro ni tezke dobe,ze vubec pise,a krmi nektere slepice zrnim ze sveho zivota?
  Me bude za chvilku 50,hodneveci vidim rozdilne,nez ona,ale musela jsem pripsat svuj nazor..Mam totiz zivotni zkusennosti,ze kdo nejvic moralizuje,sam ma mnohem horsi..A vsechny ty „biomatky“,moralistky a kazatelky(nejen tady),jsou ve smes predevsim nespokojene,neatraktivni zeny,flustrovane jak ziji,a nemaji „koule“cokolov menit,ci maji kopu komplexu,tak tlucou klavesnici aspon tady..
  Ted prozivame v rodine nejtezsi vec,a miliony „veledulezitych“ veci, co lidem pripadaji veledulezite,jsou opravdu blbosti..
  Alice,hlavne se drz,holky te potrebuji vic,nez jindy,ale to ty vis,myslim to uprimne❤️

 16. Alice, jste dobrá! Já se Vámi inspiruji, když vidím, že to jde;-)! Nezazivam teď žádnou těžkou životní situaci, ale kolikrát se v myšlenkách vracím k těm proběhlým bolestným… A nebo se desim toho co by mohlo (a to jen teoreticky a málo pravdepodobne) nastat. A tak když vidím, že Vám to jde, tak neztracim nadeji na sobě pracovat! Díky.

 17. Pro mě teda je na prvním místě manžel a pak na druhém místě já. Ale jsem stastna. každopádně hodně štěstí v nové etapě.

 18. Ahoj Ajo, shledla jsem tve video, pod kterym byl odkaz k tomuto clanku. Bohuzel jsem nebyla prihlasena a nemohla reagovat na youtube, tak pisu sem. Video je silny zazitek, chvilemi jsem mela husi kuzi a slzy na krajicku. Ale je to velice zajimava teorie, ktere bych chtela take verit. Jsem moc rada jestli jsi diky tomu stastna a moc a moc ti to preji! Mam te rada ❤

 19. Andrea Bacíková - Odpovědět

  Drahá Alice, ja Vás úplne chápem a ďakujem, že sa o to delíte a rozsievate radosť do celého sveta. Mne sa zrútil svet v roku 2013 a aj keď mám milujúceho manžela. Zachránili ma knihy, tie o živote. V mojom srdci od malička pretrváva presvedčenie, že život je krásny a ľudia majú byť šťastní. Udiali sa zlé roky, no tie ma viac utvrdili,,že sme tu na krátku dobu a je dobré hľadať šťastie v každom okamžiku. A to sa stane, keď pochopíme, prečo sme tu a čo je naša podstata. Nie je sebecké vedieť, že len človek sám dokáže byť šťastný, lebo keď človek dokáže byť sám so sebou šťastný, dokáže byť šťastný so všetkými okolo a nečaká, že ho niekto urobí šťastným. Ste strojcom svojho šťastia a ja sa snažím byť takisto a ďakujem za každý nový deň, ďakujem za každé nové „smerovky“ k môjmu vysnívanému cieľu a ďakujem aj za Vás, pretože rozum potrebuje potvrdzovať a keď vidí, že to iní dokážu, začína veriť, že sa to dá. Ďakujem:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial