Kam s dětmi v Praze – Minizoo Milíčovský les - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Kam s dětmi v Praze – Minizoo Milíčovský les

Náš Hugo právě prochází obdobím, kdy ho ze všeho nejvíce zajímají zvířátka. Ať už ta z džungle nebo ze statku. Umí jich pojmenovat nepřeberné množství a ví, jaké zvuky dělají. Proto asi letošní léto strávíme tak, že budeme objíždět zoologické zahrady a farmy. A já mám pro vás dneska první tip, kam s dětmi právě za zvířátky.

Minizoo Milíčovský les

Minizoo Milíčovský les (nebo Milíčovský dvůr) najdete asi 10 min pěšky od stanice metra Háje (parkování autem je v ulicích poblíž ovšem také možné). A označení Minizoo je v tomto případě možná i nadnesené, spíše bych řekla, že jde o takovou “Mikro”Zoo. To ale neznamená, že vám toto místo nemohu doporučit – právě naopak! K vidění jsou zde koně, ovce, kozy, slepice, králíci, kachny nebo prasata. Vstupné je dobrovolné, případně – pokud je zavřená branka, otevře se po vhození 5 korun.

Areál Minizoo není veliký, nicméně pro nejmenší děti úplně stačí. Vyběhají se, ale nemohou se ztratit. K dispozici je jim i velké pískoviště s hračkami a odrážedly. V době naší návštěvy byl otevřený i stánek s občerstvením. Obrovský výběr nečekejte, ale pitíčka, nanuky nebo párek v rohlíku tu koupíte.

Zvířátka mohou děti i krmit – speciální granule lze koupit v automatu za 5 korun. Pozor jen, abyste si nakonec neodnesli domů i živého králíčka – když jsme v Minizoo byli naposledy, nápis u králíkárny nás informoval, že je zrovna čas, kdy jich je několik k dispozici pro odkoupení.

Pokud plánujete velký rodinný víkendový výlet, nechte si Minizoo na jindy. Ale pokud chcete prostě jen zabavit děti jinak než pobytem na hřišti za barákem, je to to pravé místo pro vás.

Vlastní stránky Minizoo nemá.

Adresa: Ke cvičišti, Praha 4

Autor článku: Blanka (tým blogu)

(3) Komentářů

    • Ano, máte pravdu – ten nízký vstup je super, když nevíte, na jak dlouho to bude.
      A přijde mi fajn, že takových míst přibývá, hlavně děti z města tak mohou vidět zvířátka, ke kterým by se třeba jinak nedostaly.
      Hezký den, B.

  1. Pingback: Kam s dětmi – Farmapark Soběhrdy | Mámou stylově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial