Kam s dětmi v Praze: DinoPark - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Kam s dětmi v Praze: DinoPark

O tom, že máme doma dlouhodobě “období zvířátek”, jsem už psala a dala vám i několik tipů na výlety. Pořád to trvá, ale nově se ke zvířátkům připojili i dinosauři. Hugo si v hračkářstvích vybírá jejich figurky, já mu musím vyhledávat tematické pohádky a seriály, velký úspěch vzbudilo nové pyžamo s dinosaurem – takový ohlas u něj ještě žádný kus oblečení neměl. Proto jsem už delší dobu uvažovala nad tím, že ho vezmeme do DinoParku. A teď konečně jsme měli cestu do Galerie Harfa, kde se ten pražský DinoPark nachází, takže bylo jasné, že po nákupech to budeme muset zakončit právě na střeše. A jaké jsou naše dojmy?

dinopark

Předně musím říct, že bychom si návštěvu možná více užili v létě. DinoPark je totiž umístěný přímo venku na střeše nákupního centra, takže během naší návštěvy v chladném jarním dni jsme si nemohli užít třeba dinosauří zmrzlinu, mlhostromy, a i na hřiště a paleontologické pískoviště byla po chvilce prostě zima.  Na druhou stranu se mi celá myšlenka umístit zábavní park na střechu obchoďáku, která by třeba jinak byla nevyužitá, moc líbí. Každopádně – z dinosaurů v životní velikosti byl Hugo nadšený, a některých se tedy i trochu bál. Byla jsem ale ráda, že má možnost je vidět právě takto veliké, ne jen v televizi nebo jako hračky. A i pro mě to byl vlastně docela zážitek. Takový trochu Jurský park naživo (s nadsázkou, samozřejmě).

dinopark dinopark

Dinosauři vydávají zvuky, někteří se i hýbou. Ke každému je tu krátký popisek, o jakého dinosaura se přesně jedná, co jedl, kdy žil apod. Trochu zklamaná jsem byla z toho, že se na dinosaury nedalo třeba lézt nebo na ně sahat – většina z nich byli oplocení. Nevím, jak jsem přišla na to, že by něco takového mělo jít, logicky – bylo by to nebezpečné jak návštěvníkům, tak i exponátům – ale stejně mě to trochu rozladilo. Tak vám to raději píšu rovnou, abyste nedopadli stejně jako já – žádné fotky na Tyrannosaurovi prostě nečekejte! 🙂

dinopark dinopark

Celkově se nám, nebo tedy hlavně Hugovi, prohlídka líbila. Je pravda, že jsme na ní nestrávili až tolik času – ne proto, že bychom ho měli málo, ale už nějak nebylo potřeba pobýt déle. Proto bych návštěvu Dinoparku neplánovala jako celodenní výlet, ale doporučím vám si na ni zajít, až budete někdy poblíž Harfy nebo ji třeba spojit s nákupy, jako jsme to udělali my. Pokud u vás dinosauří svět taky frčí, nemůžete s DinoParkem šlápnout vedle.

(4) Komentářů

  • Věro,

   tak to je skvělé, vnoučata musejí být z takové aktivity s babičkou určitě nadšená!
   Mějte se fajn,
   Blanka

 1. Skvělý DinoPark je i v Liberci, takže když pojedete na výlet tím směrem, určitě se podívejte. Navíc v Liberci je většina expozice uvnitř (v Libereckém počasí se není čemu divit), ale i na střeše mají děti o zábavu postaráno, takže využijete za každého počasí.

  • Julie,

   super, děkuji za tip!
   Zrovna nedávno jsme blízko Liberce byli, jen na víkend, tak bychom stejně nestíhali, ale dobré mít něco na příště v záloze 🙂
   Blanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial