Stelinka oslavila svoje 2. narozeniny! - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Stelinka oslavila svoje 2. narozeniny!

Je to tak. Naše malá mimi holčička nám vyrostla. Krůček pro krůčku dělá každým dnem další pokroky a my jen žasneme. Opravdu hodně se rozmluvila a má výborného „pamatováka“. Jeden den se ptá: „co to je?“ a druhý den už to sebevědomě slovně označuje, stačí jí říct nové slovo třeba dvakrát a ona si to pamatuje! Neuvěřitelné 🙂 Ani si nevzpomínám, jestli takhle brzo už mluvila Sárinka. Ale Stela je ve všem malinko napřed, snaží se totiž ve všem ségru dohnat a učí se od ní (což někdy není úplně bonus 🙂 ). Začala být i více samostatná, kolikrát si sama hraje, v poslední době se chce i sama oblékat a částečně už chodí na nočník. Poslední týden už spí i sama v pokojíčku (to jsem už musela zakročit, protože jsem do té doby spala u ní a ona si se mnou v noci chtěla hrát apod., teď spí jako dudek :-)).

stelinka narozky_1stelinka narozky_2

No a minulý týden sfoukla rovnou dvě svíčky na dortu (a hned několikrát), od té doby ji nazýváme „pyromanka“, děsní jí to totiž bavilo a svíčky jsme museli zapalovat stále dokola. :-)) Sárinka třeba v jejím věku, když viděla svíčku, brečela a pamatuji si, že právě tak oplakala i dort a foukat jsme museli za ni 🙂 Stela si dort ale užívala, nejen ty svíčky, ale samotný ji moc chutnal. To jsem byla moc ráda, pekla jsem ho den před tím a udělala jsem čokoládový cheesecake s borůvkami, protože vím, že miluje čokoládu i ty borůvky a byla to dobré volba. Asi na vás ten dort asi nepůsobí moc dětsky, ale nějaký veselejší dort s obrázky pak chci holkám objednat, až budou mít větší oslavu i pro děti, kterou jim každý rok pořádám. Takže se slavením jsme ještě neskončili! Mně ty dětské dorty moc nejdou a důležité pro mě je, že holkám chutnal, než jak vypadal. Příští týden vám sem dám i recept, chtěli byste?

stela dosrt

Po sfoukávání svíček a snědení dortu jsme se vrhli na dárky. Celkově holky mají hraček plný pokojíček, takže jsme to nepřeháněli a pořizovali spíše praktické dárky a ty, co fakt naše princezna využije. Stela si teďka ujíždí na Minnie (jako Sárinka v jejím věku :-)), takže si rozbalila Lego DUPLO s Mickey Mousem a Minnie. Obsahuje vláček a narozeninové propriety, jako balonky, svíčku na dortu i dort samotný, je to moc pěkně udělané. Takže se to tématicky i hodilo a Stelu moc baví. Vlastně ji hodně berou i autíčka a všechno s kolečky, takže vláček zabodoval. K tomu dostala knížku s „klubíkem“, kterou jsem pořídila v Hamleys a taštičku na krk. Od babičky na ni z balícího papíru vykoukl chodící a mluvící Olaf, kterého okoukala u ségry, která sdílí vášeň pro Ledové království 🙂 Zbytek dne si tedy už jen hrála, my jsme při tom grilovali a užívali si pohodový den. Holky kupodivu ten den ani moc nezlobily a na jejich náturu nebyly extra divoké.

stelinka narozky_3 duplo clubhouse_ duplo clubhouse

No a za chvíli bude na řadě Sárinka. Takže už teď vymýšlím dárky pro ni a začínám plánovat tu velkou oslavu. Připravte se, že tedy narozky holek tu na blogu budou ještě pokračovat. Já ale miluju slavení, jak to máte vy? 🙂

Tipy na dárky pro děti ke 2. narozeninám

R

(17) Komentářů

  1. Všechno nejlepší přeji! Můj druhý syn v červenci oslavil také druhé narozeniny,akorát moc nemluví, záchod mu také nic neříká a umí se dost vztekat. Ale tak věřím,že se to všechno brzy naučí…Dárek pro něj byl samojezdící vláček,byl z něj úplně nadšený. Vlaky miluje.

  2. Hodně zdraví Stelince, ať má stále takovou radost. Dcera měla v dubnu dva roky, dostala kočárek pro panenku a od ostatních panenku a puzzlíky. Recept ráda vyzkouším.

  3. LenkaBrestenská - Odpovědět

    ALI, máš krásne deti ! Stelinke prajem, aby bola naďalej také veselé šťastné dieťa (tak na mňa z fotiek pôsobí).
    My slávime všetko a na niekoľkokrát, keďže deti sú narodené v apríli (IV.) a v septembri (IX.), u jedných, u druhých rodičov + detská oslava, takže každé narodeniny 3x :)))) + každé meniny tiež 3x :)))).

  4. Dceři budou za chvíli taky dva a každý den taky žasnu, kolik už toho umí, jak co se týče pohybu, tak i mluvení. Poučená loňskými narozeninami už počet i skladbu dárků omezím, pár hraček samozřejmě dostane, ale zbytek už bude jen oblečení nebo zařízení do pokojíčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial