Millaminis: dětská stavebnice, která baví (a nebolí) - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Millaminis: dětská stavebnice, která baví (a nebolí)

Nedávno se nám s holkama dostala pod ruky česká stavebnice Millaminis, a protože je svým způsobem hodně ojedinělá, rozhodla jsem se o ní rozepsat trošku víc (ale četli jste o ní už TADY). Moc ráda totiž podporuji kvalitní věci z českých zlatých ručiček.

dětská stavebnice pro nejmenší Millaminis

Když se řekne dětská stavebnice, většině z vás se určitě vybaví Duplo. To je prostě klasika. Ale tvrdá a už vyžaduje po děti trochu zručnosti. Toto je naprosto něco jiného. Měkoučká stavebnice, z nezávadné lehčené pěny, která je vhodná i pro nejmenší s tím předpokladem, že se do ní pustí a budou na ní zkoušet pevnost svého chrupu. I potisk je dělaný za tímto účelem – netoxický pomocí UV digitálních technologií. Takže můžete být v klidu, že si vaše děti hrají s bezpečnou hračkou, která byla vyrobená i v české kotlině, v chráněných dílnách. Žádná Čína 🙂 Takže toto je první věc, která mě nadchla.

dětská stavebnice pro nejmenší Millaminis

Hned po tom se mi líbí právě to, že je dělaná už pro děti od jednoho roku. Na hodně věcí je Stelinka ještě malá, miminkovská kousátka ji už nebaví a třeba u stavění kostek ještě nevydrží a ani jí to nejde. Tato stavebnice je vymyšlená tak, aby v každé věkové kategorii nabídla dětem něco jiného a rostly s ní. Takže to není tak, že je jen pro prťata, a když odrostou, už si k ní nenajdou cestu. (V roce ji třeba žužlou a zkoumají tvary, rozlišují zvířátka apod., později už trénují jemnou motoriku při stavění a pak rozvíjí svoji fantazii, když si s figurkami hrají nějaké divadýlko).

milaminis_7milaminis_5

Jak víte, tak mám holky od sebe 3 roky. A stavebnici Millaminis jsem pořizovala primárně pro Stelinku. Když jsem ji ale rozdělala, vrhla se na ni i Sára a zcela se do ní ponořila. To mě totálně dostalo, s máločím si holky vyhrají obě zároveň. Objednala jsem stavebnici „Velká zahrada“, ve které najdete různé kytičky, zvířátka i autíčka. A každá z holek si právě na hraní vybrala něco jiného. Stela hned chytla po autíčkách (kterých doma máme nedostatek) a hned dělala „brum brum“ a Sárinka si tam začala stavět svoji zahrádku z kytiček. Já jim zase pomohla udělat plot, se kterým mi pak přišla pomáhat i Stela. To je totiž hlavní část, kde se něco může zastrkávat a trénovat zručnost. Je to velmi snadné, ale pro dětské ručičky velké vítězství, když součástky zaklapnou 🙂 Ostatní figurky, jako jsou ty zvířátka a kytičky, se pouze staví na zem, nebo podložku. Což bych tedy trošku změnila a část z nich bych udělala také „zastrkovací“, děti by měly více možností na opravdové stavění a také by finální dílo bylo stabilnější. Přeci jen, když stavíte na koberci, část z toho lehce popadá 🙂 To je ale postřeh jako mě, dospěláka, holkám to nijak nevadilo. V autíčku se zase mohou vyměňovat okýnka a vyměňovat náklad, to je také fajn.

milaminis_3milaminis_9

Ve stavebnici bych určitě vypíchla rozmanitost, hlavně co se týče těch zvířátek (máme doobjednanou jejich sadu navíc), skvěle se tak děti pomocí hry naučí, jak vypadá koza, ovce, prase, slepice a dokonce i slon, nebo lev…a mohou si vytvářet i nějaké příběhy. Stelinka má právě takové období, že si ráda hraje s různými figurkami a přitom si brebendí a hraje si vlastně takové divadýlko. Děti se ale mohou učit i barvy, protože jsou části různě barevné a celkově je s nimi možnost hraní na více způsoby. Dokonce se dají vzít i do vody.

Millaminis Recenze

A jestli bych měla kluka, jistojistě vím, že by měl velkou radost třeba z policejní  stanice, hasičské stanice, nebo nádraží s kolejemi, které Millaminis také nabízí. Vlastně bych řekla, že pro kluky je tam více možností, ale třeba ještě oblasti stavebnic rozšíří a i holky se dočkají nějakých princeznovských figurek, nebo kadeřnických salonů. To vím, že by moje holky doslova žraly 🙂 Všechny druhy stavebnice si můžete prohlédnout TADY.

milaminis_4

A co u toho vítám já? Mimoto, že to holky zabaví a já mohu doma něco udělat, hlavně se nesvíjím v křeči, když šlápnu na nějaký dílek, spíš se usmívám, že mě to ještě příjemně promasíruje chodidlo. Konečně totiž stavebnice, která není pomstou na rodiče a jednoduše nebolí (jo a je tichá, znáte ten zvuk, když se vysype celá krabice Lega na podlahu? Jen při té myšlence mi praská bubínek :-)).

Slyšeli jste už o této stavebnici? Jak se vám zamlouvá?

P

Summary
Review Date
Reviewed Item
Dětská stavebnice Millaminis
Author Rating
51star1star1star1star1star

(5) Komentářů

  1. Mně osobně se stavebnice strašně líbí a díky tobě vím, že je i pro starší děti. Já ji totiž objevila jako novinku někdy minulý rok a to naše cácorka měla už skoro 3 roky 🙂
    Každopádně ji dávám na seznam jako případný dárek pro naši druhou cácorku, která je ještě v bříšku a strašně se už těším jak si s ní obě vyhrají….
    Vypadá fakt úžasně 🙂

  2. Stavebnica vyzera skvele a hravo. A dievcata su evidentne zaujate, Stelinka na tej prvej fotke vyzera neodolatelne!

  3. Daniela Procházková - Odpovědět

    Taky se mi moc líbí, preferuji české hračky. Jen dala jsem jedno zvířátko naší 9měs dcerce a bohužel obrázek zoubkem hned sloupla, to jsem si myslela, že vydrží o něco více 🙁 to je jediné minus. Je fakt, že písou od jednoho roku, tak jsem hračku zatím schovala a třeba už to pak nebude mala tak ničit 🙂

  4. Hrozně se mi líbí, mám skoro 9-měsíční dcerku a pořád přemýšlím o dárku k ročku :), toto asi pořídíme, je to fajn, super nápad jako vždy 🙂 jen tak dále, miluji tvé inspirace pro mou rodinu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial