Co všichni mají s tím LEGO DUPLO? Recenze stavebnice Dobrodružství na farmě - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Co všichni mají s tím LEGO DUPLO? Recenze stavebnice Dobrodružství na farmě

První sadu stavebnice Lego Duplo dostal náš Hugo ještě před svými prvními narozeninami. Byla to jedna z těch menších sad, některý z vláčků. Pamatuji si, že jsem si tenkrát říkala, jestli to není moc brzy a přišlo mi trochu jako předčasný dárek. K prvním narozeninám pak dostal ještě různé dřevěné stavebnice a i jednu, která byla určená vyloženě dětem jeho věku – měkčí (protože se předpokládá, že děti v tomhle věku ještě ochutnávají všechno, co jim přijde pod ruku) a dokonce voněla (jakože opravdu voněla!). Dopadlo to tak, že všechny tyto stavebnice skončily v koutě, kde se na ně prášilo, a jediná, která se chytla … bylo právě LEGO!

LEGO DUPLO Dobrodružství na farmě

Od té doby frčíme na Duplu. Samozřejmě, že v začátcích jsme stavěli my rodiče a Hugo jen ožužlával kostičky, třískal s nimi o sebe (ale nebojte, Lego je fakt věčné a drží) a syslil si někam do skrýše Lego zvířátka. Postupně začal stavět věže nebo prostě jen spojoval kostky k sobě. Až jsme se během roku a půl dopracovali k tomu, že chtěl “stavět dům”. Ačkoliv má narvaný pytel kostičkami, všechny dosavadní sady byly hodně zvířátkové a nám chyběla k vytouženému domu třeba střecha nebo další typické dílky. Proto jsem byla nadšená z poslední Duplo sady Dobrodružství na farmě, kterou jsme mu dali k Mikuláši.

LEGO DUPLO Dobrodružství na farmě

Spojuje totiž všechno, co Hugo momentálně od Lega vyžaduje – zvířátka i sadu kostiček, ze kterých se dá postavit krásný domeček. Posledních pár dní tedy neděláme nic jiného, než že stavíme (a bouráme, samozřejmě, to je nekonečný příběh). Jsem ráda, že jsme mu Lego dali dřív a nečekali až do Vánoc, krásně nám teď zpříjemňuje společný předvánoční čas. Vám ho ale jako vánoční dárek každopádně doporučuji – ať už tuhle nebo jakoukoliv jinou sadu Dupla, klidně nějakou menší, pokud teprve začínáte a nevíte, jestli bude Lego pro vás to pravé. Ale upřímně – neznám dítě, které by Lego vůbec nezajímalo. U nás je to skutečně jedna z top hraček, jak jsem psala i v tomto článku.

LEGO DUPLO Dobrodružství na farmě

Na výběr je velké množství různých sad, takže určitě není problém vybrat takovou, která bude zajímavá právě pro vaše dítě. Krom trénování představivosti a motorických dovedností je Lego i naučné – Hugo se teď učí, jak to funguje na farmě, že krávy dávají mléko apod. Nu a my teď přemýšlíme, jestli nedoplníme sbírku o sadu s dinosaury nebo Mickey Mousem, to jsou u nás totiž další velké hity. Nějak toho Lega pořád není dost 🙂 Jak je to u vás?

P.S. Pokud byste chtěli Lego pořídit dětem pod stromeček, doporučuji e-shop KOSTIČKY LEGA, kde mají spoustu stavebnic skladem a doručují opravdu rychle. 

(2) Komentářů

 1. Pěkný, milý a pravdivý článek. U nás také děti zaujalo duplo, a to již před 16 lety. Postupně dokupujeme co se kterému dítěti líbí: zvířátka, postavy, auta, nebo jen obyčejné kostky. Poslední syn si hrál dříve než začal chodit, seděl s vysmátým úsměvem a čekal až kolem něho ostatní sourozenci postaví hradby s panáčky (rytíři a medvídkem Pú) a on je bude moci shazovat. Dnes staví cesty pro auta a celá města a vesnice. A hlavní výhoda dupla: neskončí ve vysavači.

  • Dagmar, děkuji!
   Je to opravdu evergreen, že?
   Jen to tak strašně bolí, když se někde na zemi něco zapomene a vy jdete po tmě 😀
   Mějte se krásně,
   Blanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial