Kam s dětmi v Praze: expozice Noemova archa - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Kam s dětmi v Praze: expozice Noemova archa

Počasí posledních dnů nás přesvědčuje o tom, že jenom hezky nemůže být pořád. Občas prostě zaprší. A co dělat v takových dnech s dětmi? Mám pro vás další tip, kam vyrazit, když nám sluníčko nepřeje.

Přestože Historická budova Národního muzea je stále v rekonstrukci, o kousek dál v Nové budově to žije. Krom jiného je tam nyní umístěna i stálá přírodovědecká expozice Archa Noemova. Jak napovídá už název výstavy, je hlavně o zvířatech. Podobně jako na mytické arše se totiž i zde můžete setkat s velkým množstvím nejrůznějších živočichů. Děti si mohou v klidu prohlédnout, jak vypadají některá jejich oblíbená zvířata v životních velikostech. Těm menším tohle samo o sobě stačí. A to mohu skutečně potvrdit, poněvadž můj Hugo už tam byl dvakrát a hledání medvěda, tygra, tučňáka, zebry nebo opice ho skvěle zabavilo na poměrně dlouhou dobu.

Výstava je určitě vhodná i pro kočárky – všude, kam potřebujete, se dá vyjet výtahem. Expozice sama o sobě však není nijak obrovská, proto možná zvažte, kdy výstavu navštívit. O víkendech bývá celkem plno, ale ve všední den jsme si zvířátka užívali téměř sami.

Pro větší děti jsou připraveny různé aktivity. Hned při vstupu na výstavu je možné si vybrat mezi několika druhy pracovních listů (mladší školní děti, starší školní děti…), které v sobě nesou nejen informace, ale i různé úkoly. K dispozici je dětem rovněž dětský koutek, kde se dozvědí více o Noemově příběhu. Naučí se například určit, jaké počasí je vhodné pro plavbu, pomocí skutečného kormidla zachraňují co nejvíce zvířecích druhů dříve, než je pohltí voda apod.

Dospělí a starší děti jistě využijí i mobilní aplikaci, která vás provede expozicí. Obsahuje audio nahrávky zvuků živočichů, detailní snímky z elektronového mikroskopu a spoustu dalších faktů a obrázků, které už se do výstavy nevešly.

Pro širokou veřejnost také muzeum pořádá různé doprovodné programy, a to formou komentovaných prohlídek nebo přednáškových cyklů. A pozor! Malým dobrodruhům a dobrodružkám se jistě bude líbit, že na speciální výpravu do muzea se lze vydat i v noci.

Více informací o výstavě, ceny vstupného a rezervace doprovodných programů lze zjistit a zařídit na webu www.nm.cz.

(2) Komentářů

  1. Tato výstava pro nás byla absolutně super. Synek tam všechny poučoval, co je jaké zvíře zač. Byla to sranda. Konečně měl možnost někomu dalšímu ukázat své znalosti získané koukáním na přírodovědné dokumenty. Nejčastěji to byli pracovníci muzea. Sem tam nějaké dítě z řad návštěvníků 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial