Kam s dětmi v Praze: Zemědělské muzeum - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Kam s dětmi v Praze: Zemědělské muzeum

Je to již pár měsíců zpátky, kdy se nové expozice Zemědělského muzea staly doslova instagramovým hitem. Pomalu každá maminka, kterou jsem v tu dobu sledovala, odtud sdílela fotky a Stories. Já jsem si se svojí rodinou chvilku počkala, až opadnou návaly, a vypravili jsme se také. Stojí návštěva za to?

Rozhodně stojí! 🙂 Za cenu jednoho vstupného si můžete vybrat z několika expozic, případně je vidět všechny. Zemědělství, Gastronomie, Voda v krajině, Myslivost, Rybářství a několik dalších. Protože jsme se nemohli rozhodnout, kde začít, vzali jsme to úplně odshora – od střechy. Ta vám totiž nabídne nejenom úchvatný výhled na Prahu, ale také možnost posedět si v trávě, obhlédnout bylinkové záhony a ovocné stromky, nebo si dokonce uspořádat piknik! (o možnostech pikniku se dočtete podrobnosti na webu muzea, odkaz níže).

Když se Hugo dostatečně vydováděl v trávě na střeše, pokračovali jsme postupně směrem dolů po jednotlivých patrech. K vidění je toho opravdu hodně, a tak se zastavím pouze u toho, co nejvíce zaujalo nás. Jednoznačně to byla expozice Gastronomie. Je opravdu krásně udělaná, prostorná a oku lahodící – děti si zařádí v perníkové chaloupce, (jako) si nakoupí lokální potraviny, a zkusí si vymodelovat třeba vánočku nebo perníčky.

Moc se nám líbila také expozice Voda v krajině – vizuálně byla hezky vymyšlená a její součástí byly i interaktivní válce s vodou, kde jsme v mžiku vykouzlili třeba vodní vír. S vodou souvisí i expozice Rybářství. Ta je opravdu velmi dynamická a hravá – k vidění (a použití) je zde třeba dřevěná lodička, akvária, koutek pro děti se skluzavkou, “chytání rybiček” (dřevěných) nebo možnost se obléknout do speciálního oděvu, ve kterém se provádějí výlovy rybníků.

Po všech těchto zážitcích už jsme (hlavně teda Hugo!) začínali být trochu unaveni, takže třeba expozici Myslivost jsme vyloženě proběhli (ale s mužem jsme si neodpustili zahrát hru na lov, kdy střílíte na velkém plátně jeleny, divoká prasata, ale případně se vám může i “zadařit”, a zastřelíte sami sebe).

Nakonec nám to ale nedalo, a skončili jsme ještě u traktorů v suterénu, kde se naše dítě zase dost probralo – k dispozici je tam totiž několik různých odrážedel, na některé traktory si můžete i sednout, a také jsou tam dva traktorové trenažéry/simulátory – ty potěší i dospělé.

Více informací o jednotlivých expozicích i muzeu jako takovém najdete na jeho stránkách: https://www.nzm.cz/expozice-a-vystavy.

Rodinné vstupné nás vyšlo na 200 Kč, což hodnotím jako velice vhodně vydanou položku, protože v muzeu skutečně je co vidět. Zároveň bych vám chtěla doporučit, abyste si na prohlídku vyhradili dostatek času – půlden vám tady uteče jako nic, a troufám si tvrdit, že se ještě dost možná budete chtít znovu vrátit.

(2) Komentářů

    • Jani, mě právě předtím taky ne – a přitom je to tam teď opravdu super!
      Tak dejte vědět, jak se vám tam líbilo 🙂
      B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial