Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Jak si představuji ideální Den matek a jaké dárky by mě potěšily

Už příští týden (13.5.) tu máme náš svátek, svátek maminek. Myslím, že si ho zasloužíme slavit. A jak bych si ho přála prožít já? Vlastně mi stačí málo. Nejraději bych se celý den válela v posteli s holčičkama a jen je pusinkovala. Kdyby ten den nezlobily, nic nerozbily a nervaly se, byl by to fakt svátek. Což se asi na 200% nestane. Muž by nám uvařil a vlastně bych nemusela řešit žádné domácí povinnosti (snad si to čte 🙂 ). Prostě bych ten den byla jen máma, ne hospodyně. Když nad tím tak přemýšlím, tak takový den, kdy bych byla oddaná jen dětem a neprala bych u toho, nepřipalovaly se mi zároveň vajíčka na pánvi a nelítala pak po bytě se smetáčkem, jsem nezažila ani nepamatuji. Možná naposledy v Thajsku, kde jsme jedli na ulici a nemusela jsem se starat ani o úklid. Ale co si udělat takové Thajsko v Praze a chovat se, jako bych byla na dovolené? Za pokus to stojí 🙂

Mámy, zkuste to doma taky nadhodit, že si dáváte padla a starost o domácnost výjimečně může převzít váš manžel, určitě to zvládne. Čím jsem starší, už si celkově nechci hrát na hrdinku, že vše udělám. V rodině je nás víc.

A jestli tento článek čte i nějaký muž, vězte, že nás ženy za každých okolností potěší i malé dárečky. Třeba moje holky ani neví, že nějak svátek maminek existuje (dobře, Sárinka už z minulých let ví, ale stejně se v kalendáři nevyzná) a vždy, když u nás někdo něco slaví, tajně se s holkama domluvíme, že pro toho druhého něco nakreslí. Děti to udělají moc rády! Je to taková maličkost, nakreslí to od srdce a zahřeje to nejvíc. A co nám maminkám udělá taky radost? Květiny (třeba z Aranžerie), dobrý oběd, snídaně do postele, masáž, nebo nějaká ta materiální drobnost.

Stále jsou v prodeji třeba tato trička, která jsem navrhla právě speciálně ke Dni matek. (Už je jich jen pár kousků!).

Trička mi prodává e-shop Made for moms a tam taky najdete úžasné dárky pro maminky (jak z názvu vyplývá) – třeba dárkové krabičky s kosmetikou nebo stříbrný náramek.

Čerstvá kosmetika Lush každoročně přichází se speciální kolekcí koupelových pěn, mýdel i balistiků ke Dni matek. 

Určitě je toho více, níže ještě můžete kliknout na další TIPY NA DÁRKY PRO MAMINKY. 

Jak byste svůj vysněný Den maminek prožily vy?

3 komentáře

  1. veronika křížová - Odpovědět

    Ali v tom s tebou souhlasím jen se válet a nic nemuset 🙂 to by byla paráda jeeee 🙂 jen ta představa tak snad je to mě i tobě splní 🙂 ale u nás to asi nevyjde 🙁

  2. V amerike to velmi oslavuju a to sa mi paci – idu na rodinny piknik ci obed, maminky dostanu darceky a je z toho krasny den. U nas zial taka tradicia velmi nie je, malo sa nam mamam prejavuje vdaka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial