Kreativní hračky, které vás nezruinují a děti zabaví - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Kreativní hračky, které vás nezruinují a děti zabaví

Pěkný pátek! Máme před víkendem, to znamená časem stráveným s našimi dětmi, tak vám tu přináším opět nějaké tipy na zajímavé hračky. Z toho ty první vás určitě nezruinují a garantuji vám, že děti s nimi budou mít zábavu i pár dní za sebou a potrénují svoji zručnost (a vy tedy možná taky :- ) ). Druhá hračka je tedy hodně kreativní a líbí se mi na ní, že si s ní pohrají i menší děti, ale Sárinku bavila také. Obě dvě hračky mám z kidtown.cz, kde celkově prodávají takové „jiné“ hračky, zaměřené na rozvoj dítěte, jeho zručnost, jemnou motoriku a rozvíjení fantazie. Tak jdeme na ně, ať máte další tipy, co třeba  pořídit těm malým prďolům na Vánoce.

RE-CYCLE ME (LINK)

Hračka, která učí děti ekologii. Díky ní se zrecyklují ruličky od toaletního papíru a třeba i kartony od mléka. V krabici RE-CYCLE ME najdete šablony a všechny náležitosti na výrobu různých postaviček, zvířátek i ornamentů (záleží, jaký motiv si vyberete, já pro holky měla JUNGLE a WINTER. Ale mají i super princeznovskou sadu, nebo SCIENCE třeba pro kluky. A musím říct, že ty výsledné výtvory jsou fakt krásné, holky je už mají vystavené na poličkách.

Co tedy v sadě najdete a jak tvoření probíhá? V setu najdete skoro vše, extra budete potřebovat jen nůžky, tužku a lepidlo. Nejdříve si děti (nebo vy, záleží, jak jsou zručné a v jakém věku) vystřihají šablony, podle nich obkreslí obrysy na barevné papíry, vystřihnou a pak už lepí na ruličky toaletního papíru v daném pořadí podle návodu. Je to moc hezky zpracované a ilustrace k návodu jsou v takovém sešitku.

Holky (s naší pomocí) vytvořily lva, lachtana a papouška. Ještě toho ale mají na výrobu dalších zvířátek a postaviček hodně, přijde mi to jako skvělá zábava, když jsou děti doma nemocné, nebo na víkend, když se vám nechce ven, zabaví je to na několik hodin. Kdybych už nevyhlásila, že se poklízí kvůli obědu, holky by klidně tvořily až do večera 🙂

Hračka je tedy vhodná spíš pro děti od 3. let a asi s nějakým stříháním a lepením budou potřebovat pomoct od dospěláka, ale i tak se holky snažily být samostatné a Sárinka hodně věcí už zvládla sama.

ZOLO (LINK)

Tato hračka mě hned zaujala, taková pěkně bláznivá, jako ty naše děti. Takže mi bylo jasné, že holky jistě pobaví taky. Což se potvrdilo. ZOLO obsahuje několik umělohmotných patvarů, které do sebe skládáte de libosti a pestré fantazie a vznikají z toho srandovní příšerky. Většinou je to kombinace nějaké tyčky, která spojí větší dílky, takové jakoby plachetky, oči, co díl, to jednoduše originál. A pak těch možností k tvoření!

Sárinku to hned chytlo a poskládala výtvory ze všech částí (my máme tu největší stavebnici Zolotopia). Je v ní i ruleta s předlohami příšerek, podle které děti mohou skládat. Jednoduše bych řekla, že toto je výborná hračka pro každé pohlaví i věkovou skupinu dítěte, bavila předškolačku Sáru a Stelu jakbysmet. Hlavně hned neomrzí, kolik je tam těch variant výtvorů. Této stavebnice se prodává více  typů, třeba ty menší mi přijdou super na cesty. A když se náhodou nějaký dílek ztratí, není to nic zásadního, nahradí ho jiný, stejně tak střelený.

Líbí se vám tyto hračky? Myslíte, že by vaše děti bavily?

(3) Komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial