Tipy na chytré hračky pro děti (na Vánoce) - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Tipy na chytré hračky pro děti (na Vánoce)

Už dlouho jsem tu pro vás neměla tipy na hračky, tak to dneska doženu. Jak víte, snažím se pro holky vybírat hračky, které mají smysl, něco jim dají, něco je naučí a bráním se kravinám, na které se nám doma bude jenom prášit. A právě tyto dvě hračky, které vám dneska představím, jsou dle mého opravdu šikovné a ne jenom, že moje holky hned chytly, tak mám i dobrý pocit, že hraním s nimi procvičují svoji představivost, jemnou motoriku, barvy a nabízí hned několik možností, jak je využít. Jednoduše si myslím, že se klidně můžou zařadit na pozici „ideální dětský vánoční dáreček“.

mikroskop cool science

Cool Science – Mikroskop 30x (POPIS ZDE)

Toto je podle mě skvělá hračka pro předškoláky nebo školáky. Sárinka má hodně zvídavé období, zajímavá se o spoustu věcí, jak a kde se vzaly, proč tak vypadají a teď se může podívat, jaká je jejich podoba zblízka. Shodou okolností ji zrovna ten den, kdy mikroskop dostala, vypadl zub, tak jsme hned měli exemplář ke zkoumání. Zjistila, že zoubek byl zdravý a sklovina pěkně bílá a mohla se detailně podívat i na jeho kořeny. Mikroskopu pak podrobila list, kousek manga, vlasy, mrtvého brouka (který vypadal jak nějaké monstrum a modlila jsem se, aby z toho Sára neměla noční můry) a přiložené vzorky bavlny a papíru.

Co se týče nějakých technických věcí, mikroskop je opravdu lehoučký, takže ho lze přenášet na různá stanoviště, ale přesto svoji funkci plní na jedničku. Plocha, na kterou pokládáte zkoumané předměty, je osvícená LED světýlkem, takže si na ně opravdu „posvítíte“. Mikroskop zvětšuje až 30x, přibližujete nebo oddalujete si ho otáčením kolečka na straně. Ve výbavě je i velká pinzeta, kapátko a mistička, když třeba malý badatel chce zkoumat něco tekutého. Pro zvědavé děti úžasný dárek.

Magicube sada Dinosauři (POPIS ZDE)

Tady ty kostky mě ihned zaujaly – ony se totiž neboří, protože jsou k sobě přitahovány magnetem! Vybrala jsem tuto verzi Dinosauři, protože holky tito pravěcí živočichové hodně zajímají. Mají ale několik verzí, i obrázkové kostičky pro nejmenší. Přijdou mi skvělé i na cesty, protože se jen tak nerozkutálí jako klasické kostky, takže myslím, že za jízdy autem si s nimi děti klidně mohou hrát. Konkrétně tyto naše kostky jsou šestibarevné (z každé strany kostky je jiná barva), takže dítě si může hrát už jen s touto barevnou skladbou. Třeba Stelinka všechny otočila na žlutou stranu a pak je pospojovala, skvěle se u toho ty barvy děti naučí.

Mimo tohoto trénovaní červených, modrých i zelených tónů se na kostky mohou přicvakávat malé dílky magnetek s částmi těl dinosaurů. Mohou z nich poskládat komplet 3 dinosaury, ale vtipné je, že ty jejich části mohou promíchávat a vznikají opravdu zábavné obrazce i zvířátka. S kostkami si hrály obě holky, Stelinku bavily spíš kostky jako takové a uspořádávání podle barviček, Sárinku zase chytli ti dinosauři a stavěla si je i jen tak na stole. Takže tato skládačka nabízí opravdu hodně forem tvoření i toho, jak je pojmout.

CO, KDE KOUPIT:

(5) Komentářů

  1. veronika křížová - Odpovědět

    Ali super článek moc děkuji za tip objednala jsem hnedka kostky Magicube sada Dinosauři z toho bude mít syn určitě radost u nás jedou teďka jen dinosauři 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial