Soutěž: Výuková videa vaničkování - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Soutěž: Výuková videa vaničkování

Maminky miminek a všechny těhotné dámy, dnes jsme si pro vás ve spolupráci s instruktorkou kojeneckého plavání a laktační poradkyní Vandou připravily soutěž o její videa s kurzem vaničkování. Můžete je dělat v pohodlí domova, ve vaší vlastní vaně a uvidíte, jak vám to vaše miminko oplatí úsměvy.

Abych vám představila, o co se jedná. Vanda vás během 9 videí provede kojeneckým plaváním od narození až do 7 měsíců, kdy můžete s miminkem začít chodit plavat do bazénu. Kojenecké plavání, neboli vaničkování probíhá u vás doma ve vaší vaně. A to z důvodu tzv. vlastních bakterií. Protože malý novorozenec, nebo kojenec nemá dostatečně vyvinutý imunitní systém, není očkovaný, není tedy vhodné chodit takto brzo do bazénů, který je také nepřiměřeně chlorovaný a má v takto brzkém věku neblahé účinky pro miminko.

Naučíte se, jak s miminkem ve vodě správně manipulovat, jak jej umýt a vyndat z vody. A hlavně, uvidíte, jak s miminkem vaničkovat, tedy cvičit, a podpořit tak jeho psychomotorický vývoj. Miminko si také osvojí základní „miminčí“ plavecké dovednosti.

Vanda-Schreierova-vanickovani_1

V jednotlivých lekcích se dozvíte, jak s miminkem cvičit a naučit jej: splývat – udržet rovnováhu, potápět, zanořit se a orientovat pod vodou, nácvik skoku do vody, rozvíjet pocit z vody a hlavně si spolu užijte spoustu legrace. Také co dělat, když se miminku ve vodě nelíbí, nebo jak s ním manipulovat při běžné hygieně, nebo jak si užít společnou koupel.

Vaničkování pomáhá vytvářet pevnou vazbu mezi rodičem a dítětem.

Otužuje miminko, zlepšuje peristaltiku střev, prohlubuje chuť k jídlu, posiluje svalový aparát a přispívá tak k dobrému psychomotorickému vývoji. Miminko se vaničkováním adaptuje na vodní prostředí a přechod do bazénu pro něj bude snadný. Pohyb ve vodě také napomáhá odstranění různých klinických nedostatků a vadného držení těla. Další pozitivní vlivy poznáte na svém miminku sama.

Vanda-Schreierova-vanickovani_4

Výuková videa

Jednotlivé výukové lekce jsou rozděleny dle věku. Cviky jsou úměrné tomu, co miminko v daný měsíc zvládáDélka lekce se také odvíjí od věku miminka. V lekcích se vždy posilují přesně ty svalové partie, které miminko v daný měsíc potřebuje ke svému motorickému vývoji dál. (např. šíjové svaly – pasení koníků, šikmé břišní svaly a stehenní svaly na otáčení ze zad na bok a na bříško, postruální svaly a svalový korzet ke správnému nástupu lezení a vertikalizace apod.)

Všechny další informace najdete ZDE.

Pokud byste tento kurz s 9 lekcemi na 6 měsíců v hodnotě 1 000 Kč a sadu vanolepek (hraček do vody) k tomu chtěly vyhrát (píšu to v ženském rodě, ale i muži se do soutěže mohou přihlásit 😉 )…

… splňte následující:

1. Sledujte můj blog (facebook, instagram, bloglovin, email…) – do komentáře mi napište jakým způsobem ho odebíráte.

2. Dejte LIKE FB stránce Vaničkování ZDE.

3. Zodpovězte sem dolů do komentáře správně otázku:

„Od kdy se dá začít vaničkovat s miminkem?“

a) ihned po porodu

b) od jeho 7 měsíců

c) od zahojení pupíčku

Jednu z vás vylosuji a její jméno vyhlásím na facebooku 20.6. Tak jej sledujte 😉 Zapojovat se můžete do půlnoci předchozího dne. Komentáře až do skončení soutěže zůstanou skryté, proto prosím nekomentujte vícekrát, určitě se ten Váš zobrazí ?Pokud vylosovaná nebude reagovat na email o výhře do 3 pracovních dnů, budu losovat náhradnici.

(15) Komentářů

 1. Super soutěž a budu si držet palce, na vaničkování mám totiž spadeno a stránky Vadndy – tety vaničkové sjeté os shora dolů 🙂
  Sleduju Mámou stylově na FB
  Like jsem dala i vaničkování
  a odpověď je od zahojení pupíku

 2. Vše splněno. Sleduji FB, Instagram i Bloglovin na mailu.
  Odpověď na soutěžní otázku je za c) od zahojení pupíčku.
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 3. Dobré dopoledne, sleduju Váš blog především přes FB 🙂 Odpověď by měla být za: a) ihned po porodu. Jinak, super soutěž, videa bych uvítala všemi deseti 🙂 Krásný den, Eva (salllebra@centrum.cz).

 4. Zdenka Růžičková - Odpovědět

  1. odebírám log mámou stylově e-mailem
  2. Like přidán již dříve – vaničkování s Vandou Schreierovou již znám
  3. c) od zahojení pupíčku

 5. Podmínky splněny na FB jako Nikol Pavelková.
  Správná odpověď je za c.
  Opět díky za hezkou soutěž:-)
  Pěkný den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial