Pro děti» Jak na princeznovské vlásky (a tip na skvělé dětské kadeřnictví) - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Pro děti» Jak na princeznovské vlásky (a tip na skvělé dětské kadeřnictví)

Tento víkend měla naše starší slečna svoji premiéru stříhání. Ano až ve 3 letech 🙂 Jelikož se jí od malička extrémně vlní a dělají se jí úžasné lokny, bylo nám škoda, aby se jich zbavovala. Sice jsme každý den bojovali s rozčesáváním, protože se jí konečky do sebe zamotávaly i sukovaly (na některých místech měla až dredy!), ale pro krásu se musí trpět, že? 🙂 A právě kvůli těm roztřepeným konečkům jsme si řekli, že už s ní pod ty nůžky půjdeme. A aby si toto „poprvé“ vážně užila a měla na to hezké vzpomínky, vybrali jsme místo, kde se specializují na jemné dětské vlásky a odpovídá tomu i to zázemíFunny Sassy v Praze v Nových Butovicích.

princeznovské vlasy_02

Dcera tam byla absolutně nadšená, kadeřnické křeslo bylo v podobě autíčka, kolem krku dostala zástěru s její oblíbenou Minnie, což jí úplně dostalo, a přitom se koukala na pohádku na monitoru před sebou. A u toho všeho ji sympatická kadeřnice stříhala. Naše divoška se tvářila hrozně důležitě a ani nedutala. Od té doby jde rozčesávání tak nějak samo, musím uznat, že jí to prostříhání prospělo a ještě z toho měla zážitek. Vážně skvělé místo, kde to s dětmi i jejich vláskami umí!

princeznovské vlasy_01

A ještě když jsme u té vlasové péče pro holčičky, v DM drogerii mají tento úžasně voňavý princeznovský šampón a sprej na rozčesávání. Bez toho neuděláme ani ránu a dcera si ho po umytí už nosí sama, že chce „princeznu“. Jako kartáč používáme Tangle Angel pro děti, hezky se s ním manipuluje a netrhá vlasy 🙂

Kdy jste svoje děti nechali poprvé stříhat vy?

 

(12) Komentářů

  1. Spreje z Dm taky máme a už si česání bez nich nechci ani představit a bez Tangle také ne. J eto fakt velká pomoc s vlnitýmí vlásky, i pro dospělé!

  2. Tak nejen že jsou v Praze všude restaurace a kavárny s dětskými koutky (v Lucembursku se baby-friendly podniky odlišují maximálně tak přítomností jedné dětské židličky), teď už tam jsou i dětská kadeřnictví! Je to skvělý nápad. Věřím, že za volantem a displejem s pohádkou jde stříhání samo.
    Já svoje dítě nechala ostříhat už dvakrát, je mu necelých 18 měsíců, ale je to kluk, takže to je asi trochu jiné 🙂

    • To mě vážně překvapuje, že v Lucembursku jsou tak „pozadu“ :-/ A to si furt stěžuju, že těch dětských koutků je tu málo 🙂 Ale asi je to dané tím, že mámy s dětmi minimálně do 3 let bývají doma a někam s nimi musí chodit…u vás je zase dřív dávají do školky, takže po nich není asi taková poptávka…No kluka bych šmikla na krátko hned, ale u holčiček jsou ty dlouhé vlásky roztomilé (o to ale horší to česání 😉 ).

  3. Ahoj, dcerku 2r 4m jsme strihaly s mamkou dvakrat docela ji vlasky rostou rychle, ale byl to teda boj sileny, dekuji za tip!!! To by mohlo i u nas zabrat:-):-):-).

  4. Dcera má podobné vlasy, jako Vaše. Sprej jsme měli také, ale přestali jsme ho používat, protože je na můj vkus moc parfémovaný. Chodíme ke skvělé kadeřnici do Studia Razor na Vinohradech. Sice to není kadeřnictví zaměřené pouze na děti (chodím tam i já), ale Iva (naše kadeřnice) si děti ihned získala a ony se tam nesmírně těší a vždy se tváří hrozně důležitě 🙂

  5. Tak to my asi zase nebudeme ještě dlouho potřebovat do kadeřnictví. Dcera (1,5 roku) má pár vlásků, jak miminko a nějak jí pořád ne a ne narůst. 🙁 Oproti stejně starým dětem vypadá pořád tak nějak víc miminkovsky. A já už se těším až bude mít aspoň trošku delší vlásky.

  6. Pingback: Pro děti» Kam na krásné sponečky pro malé parádnice | Mámou stylově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial