Pro děti» 7 osvědčených dětských aplikací do tabletů a chytrých telefonů - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Pro děti» 7 osvědčených dětských aplikací do tabletů a chytrých telefonů

Technologický vývoj jde kupředu a dětem už nestačí papírové knížky nebo pro ně určené hračky, ale často už sahají po těch našich „hračkách“ – iPhonech a jiných smartphonech, nebo dokonce už mají i svoje vlastní tablety. Líbí se jim zvuky, které vydávají, světlo, barevné obrázky a jistojistě i jejich pohyb, který mohu ovlivnit svými malými prstíky.

Když už nějakou takovou elektronickou pomůcku doma máme, horko těžko zabráníme, aby se ji občas nezmocnilo i naše dítě. A proto je dobré se na to předem připravit a nainstalovat do nich už pro děti vhodné aplikace. A víte co? Ono to vůbec není na škodu! Většina aplikací podporuje dětskou kreativitu, učí je barvám, tvarům, rozlišovat zvířátka podle zvuků a celkově rozvíjí přemýšlení a logiku. A navíc děti jistojistě zabaví, když máte krizovou situaci třeba v mhd, v čekárně u doktora nebo při dlouhých cestách v letadle 😉

Níže vám představím aplikace, které se osvědčily u nás. Budu však ráda, když se i vy podělíte se mnou o oblíbené aplikace vašich malých hlaviček 😉

My Animals, Animal Circus a Little Town / Wonderkind

aplikace wonderkindtoddlers seek and hide

Tuto hru naše dcera miluje už asi od jednoho roku. Je to vlastně sada animovaných stránek z různého prostředí – ze zoo, z cirkusu a z města. Při doteku na jakoukoliv osobu, zvířátko nebo věc se spustí divadélko a všichni předvádí, co umí. Třeba mě dostal plivající velbloud v zoo nebo prdící prasátka na farmě. Podrobnosti a ke stažení zde: wonderkind.de.

SoundTouch

SoundTouch

Aplikace také určená už pro nejmenší. Obsahuje obrázky zvířátek, domácích potřeb, nástrojů nebo dopravních prostředků. Po zmáčknutí některého z nich se ukáže reálný obrázek / fotka toho daného předmětu nebo zvířete i s autentickým zvukem. Na tomto se dcera učila zvuky zvířátek a hrozně ji to bavilo :-). Ke stažení tu: soundtouchinteractive.com.

Vláček

aplikace vlacek

Vláček řídí pejsek, který veze ve vagónech různá zvířátka, která při doteku spustí svoji řeč. Také moc pěkná a zábavná hra už pro nejmenší. Ke stažení třeba tu: itunes.apple.com.

Lipa Zoo, Lipa Frog a Lipa Eggs / Lipa Learning

lipa learning aplikace_lipa learning aplikace

Hned několik aplikací od české společnosti Lipa Learning pro různé věkové kategorie. Naše dcera už s přehledem zvládá Lipa Zoo, která interaktivně ukazuje animovaná zvířátka z celé planety, Lipa Frog, ve které žába se svým dlouhým jazykem chytá mouchy a Lipa Eggs, kde se podle vzoru obarvují vajíčka ptáčka. Ke stažení a více informací o aplikacích zde:  lipalearning.com.

Toddler Fun / Batole – zábava pro batolata

toddler fun

Opět hra, ve které reagují zvířátka a různé věci na dotek. Na rozdíl od ostatních jsou jejich zvuky i pohyby vážně legrační a si děti ihned získá. Stáhnout si ji můžete třeba tady: play.google.com.

Sorting 1, 2 a Whats my pair 1, 2 / Tiny Hands

tiny handstiny hands

Skvělá série her, ve kterých se děti učí rozlišovat tvary, barvy, oblečení dle ročního období, zvyky pro denní a noční činnost apod. Dceru tyto aplikace chytly celkem rychle, obrázky jsou moc pěkně vyobrazené a princip skládání a třídění předmětů je pro děti navržen srozumitelně a jednoduše. Ke stažení třeba tu: itunes.apple.com.

DJ Deck Junior

dj deck junior

Mixážní pult se zabudovanými klávesami, který umí nahrávat a následně přehrát vlastní hlas, zvuky apod. a pak je různě míchat do melodií a třeba s nimi i skrečovat. Jelikož dceru baví jakékoliv věci, které dělají randál a mají rytmus, hraje nám celkem často. A je to i sranda. Hra je vhodná už pro batolata, určitě se s ní spřátelí velmi rychle. Více o aplikaci, kde najdete i odkazy ke stažení: facebook.com/djdeckjunior.

Zdroj horního obrázku: techtoddlers.com.

(6) Komentářů

  1. To jsou skvělý tipy, ani jednu neznám. U nás teď nejvíc frčí vaření a pečení, skládanky s Hello Kitty a pak zvířátka ve školce. A z některých aplikací jsem paf i já, třeba v jedné se servíruje „čaj o páté“ a má to tak krásnou animaci, že bych to chtěla zreálnit.)

  2. Na mobilu jsem si radši nastavila pořádné zamčení, aby se Majda nedovolala někam k hasičům 🙂 Ale ty aplikace vypadají hezky, pro chvíle nutného zabavení dítěte by mohly být dost užitečné. Díky za tip, jdu to prozkoumat…

  3. U nás frčí hry od firmy Toca Boca (www.tocaboca.com) – mají jich několik, takže můžete jezdit s vláčkem, hrát si na kadeřnictví, připravovat zvířátkům a příšerkám jídlo, starat se o domácnost (prát, umývat nádobí apod.) nebo si hrát na paní doktorku.

    • To jsme taky nějak mezi svátky stáhli, jak byly ty akční dny itunes a dcera to teď objevuje a taky ji to dost baví. Je fajn, že si aspoň natrénuje to uklízení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial