«DIY» Dětský domeček z kartonu - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

«DIY» Dětský domeček z kartonu

Před naší cestou za oceán jsme zbourali domeček naší dcerky z ohrádky, která pak poputovala do sklepa. Jelikož nám z ní roste už velká slečna, po našem návratu jsme konečně začali zařizovat její pokojíček, aby měla patřičné soukromí. Zatím je v provizorním stavu (postel, skříň, stoleček, koberec a hračky + na stěně zvířecí nálepky), ale pro ni v jejím věku bohatě stačí. Co tam však chybělo, byl nějaký malý koutek, kam by se mohla zašít a hrát si s medvídkama a předčítat jim knížky (nebo já jí) :-). Hrozně se mi líbil papírový domek ze Space4kids, ale přišel mi jako příliš drahý špás, když nevím, jak dlouho s naší divoškou vydrží. Vyrobila jsem doma tedy jeho jednodušší alternativu.
Ze starých kartonových krabic jsem nastříhala dvě stejně velké stěny domku a pak spodní část a střechu (střecha může být o malinko větší, protože se v půlce přehne do stříšky). Pak jsem vše k sobě slepila průhlednou izolepou (za vlast padla asi polovina, docela jsem se vyřádila :-)) a ještě si ustřihla z kartonu „záda“, které domek drží ve stabilitě, a opět je ke stěnám přilepila. Protože polepený karton esteticky nepůsobí zrovna nejlépe, domek jsme ještě zahalila do bílého balícího papíru. Jako tečku na závěr jsem růžovou washi páskou zvýraznila vchod do domku. S polštářkem a dečkou nevypadá zas tak zle, co myslíte? 🙂 Dcerka do domku hned utíkala a občas ji tam s plyšákem načapám.
Inspirovala jsem se také těmito domečky. Některé jsou pro mě však už vyšší level, možná až bude dcera starší, tak s její pomocí vyrobíme i zahrádku, dvířka nebo vylepšíme střechu. Myslím, že v pokojíčku bude stále hodně prostoru k jeho zvelebování.
Zdroje obrázků: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.

Mají vaše děti v pokojíčku nějakou svoji zašívárnu nebo podobný domeček?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial