Výlet na Točník, divoké prase a skvělý oběd v Žebráku - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Výlet na Točník, divoké prase a skvělý oběd v Žebráku

Protože to v sobotu vypadalo, že se bude jednat o jeden z posledních „letních“ dnů se vším všudy, chtěli jsme vyrazit někam do přírody na výlet. Jenže odpoledne nás čekala dětská oslava, tím pádem jsme na ten výjezd mimo Prahu měli jen pár hodin. Takže kam jet? Po krátkém googlování nám vypadl hrad Točník, který se nachází cca půl hoďky od Prahy. Zrovna jsme měli půjčené i velké rodinné autoToyotu RAV4 Hybrid, které nám tu jízdu hodně zpříjemnilo. Má opravdu velký interiér i kufr, takže pro rodiny s dětmi ideální. Byla to i naše první zkušenost s Hybridem, tak jsem na jízdu s ním byla zvědavá. Jeho výhody jsme poznali tedy hlavně ve městě a v koloně (ano, opět po cestě probíhaly nějaké práce na silnici), kdy auto jelo vlastně jen na baterii a tudíž se velmi snížila jeho spotřeba a nebylo vůbec slyšet. Naopak tedy při vyšších otáčkách na dálnici to byl celkem křikloun, chvilku nám trvalo si na to zvyknout. Jinak bych asi neměla problém s autem jezdit, i jsem si kousek zkusila a ocenila jsem i chytré parkovací senzory 🙂

Pozn.: Kdyby vás zajímalo, co tam Stela dělá, tak mi oblizuje ruku :-DD

Nebojte, článek o tomto autu nebude, ale pokud přemýšlíte nad nějakým rodinným autem, třeba by se vám moje poznatky mohly hodit. A co tedy ten Točník? Ten nám dal trošku zabrat, hlavně tedy holčičkám a tatínkovi, který nesl Stelinku na ramenou. To byl tedy výšlap! Ale odměna stála za to 🙂 Na kopci nás čekal překvapivě velký hrad a …. divoké prase! Asi vám nemusím vysvětlovat, že divočáka už pak nic nepřekonalo 🙂 Dokonce holkám i zachrochtal a nechal se od nich podrbat. Prostě úplný miláček 🙂 Ani nevím, jestli se tam tato „prasátka“ vyskytují běžně, nebo ho sem někdo přišel vyvětrat. Zpestření to bylo ale suprové.

To ale nebylo ze zvířectva všechno! Pod hradem žijí i medvědi. Jak jsem zjistila, jmenují se Agáta a Martin, hrdinové z pořadu „Méďové na cestách“ na ČT Déčko. V jejich životní velikosti (když se medvěd hned vedle vás postavil, sice za mříží, ale i tak…) z nich šel opravdu respekt. Holčičky však měly zážitek.

Hrad si pak můžete projít i zevnitř (při zakoupení vstupenek), ale to my už nestíhali, takže příště! Určitě se sem chceme ještě vypravit, jen by to chtělo nějaký pohon při výstupu na kopec :-))

Abychom nedorazili na plánovanou dětskou oslavu úplně vyhládlí, skočili jsme si ještě v Žebráku na oběd. Stavili jsme se do vyhlášené restaurace Genius Loci, kde myslí i na nejmenší. Vevnitř najdete malý koutek, ale dá se posedět i venku, což jsme zvolili my. Dvorek je obrostlý popínavými květinami a pro děti je tu přichystáno i malé pískoviště. Fakt krása. Jestli budete mít někdy cestu kolem, určitě se stavte se pokochat. Na jídlo jsme si objednali v rámci klidu pizzu (ta je prostě u holek jistota) a já si dala fíkový salát.

Odjížděli jsme všichni spokojení, plní zážitků i dobrého jídla, výlet se vydařil se vším všudy! A Toyotě moc děkujeme za půjčení auta, které nás na tento super výlet dopravilo v pohodlí a bezpečí.

CO NOSÍM (tipy na podobné kousky):

(4) Komentářů

  1. Ahoj Alice, to je vtipné, my jsme si včera udělali úplně stejný výlet a do restaurace Génius Loci jsme zabloudili náhodou 🙂 , prase jsme nepotkali, ale i tak to bylo výborné ;), mějte se hezky

  2. Moc, šli jsme i dovnitř do hradu, je to tam trošku strašidelné 🙂 , fíkový salát jsem dokonce měla taky, původně jsme chtěli na Skalku a odtud dávala fotku kamarádka, taky náhoda 🙂

  3. Prasátka miluju:-) Snad ještě bude letos o víkendu počasí na takové výlety, kdy je venku ještě poměrně teplo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial