5 DIY nápadů, jak využít zavařovací sklenice - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

5 DIY nápadů, jak využít zavařovací sklenice

Krásný víkend! Dlouho tu nebyl žádný DIY projekt – jednoduše jsem na nějaké domácí výrobky (mimo vaření) neměla čas. Ale když se do nich pustím, děsně mě to chytne a vrátím se v kreativitě hned do dětství. Tentokrát jsem se do toho opřela se vší vervou, protože, jak budete moci vidět, připravila jsem si pro vás hned 4 nápady, jak využít obyčejné zavařovací sklenice a jako bonus mám i tip na lahodný jahodovo-banánový shake.

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_5

Sklenice, které jsem využila, jsou na fotce a můžete je až do 5. 7. 2017 získat v Penny Marketu. Stačí sbírat body za nákupy a mohou být vaše. Za každých 200 Kč nákupu dostanete 1 bod a  za 15 nasbíraných a doplatek 1 Kč si můžete vybrat sklenici dle své libosti. Druhů je tam asi 6. Musím říct, že jsou opravdu pěkné a multifunkční, jak sami uvidíte. Mně Penny sklenice zaslalo, logicky jsem tolik bodů nasbírat ještě nestihla 🙂

A co jsem s nimi tedy provedla a jak je využila?

Svícen

Budete potřebovat:

 • 1 malou sklenici o objemu 0,2 l
 • okrasné kamínky (nebo mušličky)
 • čajovou svíčku

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_10

Postup:

Asi do 3/4 sklenice nasypte kamínky, položte dovnitř svíčku (pozor aby byla vodorovně) a máte krásný, decentní svícen. A hlavně originální! Mně už zdobí parapet okna a vypadá to moc pěkně.

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_11 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_13

Vázička na květiny z louky

Budete potřebovat:

 • 1 malou sklenici o objemu 0,2 l
 • provázek (ideálně lehce zbarvený, jako ten můj do červena)
 • květiny z louky

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_18

Postup:

Horní část sklenice obmotáte provázkem a uděláte mašličku (jako na fotce), napustíte do sklenice vodu a vložíte natrhané květiny. Máte hned nádhernou a jednoduchou dekoraci stolu.

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_19 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_20_

Tónovaná dóza na kosmetické štětce

Budete potřebovat:

 • sklenici o objemu 0,7 l
 • razítkovací barvu (já vybrala fialovou)
 • lepidlo Modge Podge (glazurovací a ve voděrozpustné) – seženete třeba ZDE
 • suchou rýži

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_1

Postup:

V kelímku, který budete moci vyhodit (třeba od jogurtu), smíchejte 3 lžíce vody a cca 2 kapky razítkové barvy (záleží, jak intenzivně budete chtít mít sklenici obarvenou). Do sklenice nalijte cca 2 lžíce lepidla a ihned do něj vlijte barevnou vodu. Sklenici zašroubujte a pořádně protřeste, dokud jí barva nebude zcela rovnoměrně obalená. Já s ní štěrchala aspoň tak půl minuty. Přebytečnou lepidlovou směs vylijte a sklenici položce dnem vzhůru na nějaké noviny nebo papír, který vsákne odkapávající barvu. Pozor ať papír neprosákne, raději ho ještě podložte igelitem. Párkrát zkontrolujte, aby se odtékající barva neusazovala u horního okraje. Cca po půl hodině, až je přebytečná barva odkapaná, postavte sklenici dnem dolů a nechte si hodinu vyschnout. Uvidíte, jak se zabarvené sklo od lepidlové směsi postupně stává čirým, ale krásně tónovaným. Až je barva uvnitř dokonale suchá, můžete do sklenice nasypat rýži a postavit do ní kosmetické štětce. No není ta sklenice hned pohlednější?

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_2 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_3 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_4 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_14 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_15

Dóza na dětské poklady (sponečky a jiné drobnosti) s ozdobným uzávěrem

Budete potřebovat:

 • 1 sklenice o objemu 0,5 l
 • barevný sprej vhodný i na plast
 • libovolnou postavičku (zvířátko, pohádková bytost – seženete v hračkářství)
 • vteřinové lepidlo

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_6

Postup:

Na suché a čisté víčko od sklenice přilepte sekundovým lepidlem vámi zvolenou figurku. Počkejte, až pořádně zaschne a bude 100% držet. Víčko s postavičkou pak přestříkejte barevným nebo metalickým sprejem (pozor aby byl vážně krycí a vhodný i na plast, já poprvé vybrala špatně). Pod víčko si dejte noviny a ideálně sprejujte na čerstvém vzduchu. Bude potřeba asi více vrstev, aby vše dostalo jednolitou barvu. Pak nechte cca 2 hodiny zaschnout. Mezitím si můžete sklenici naplnit libovolnými drobnostmi, které v ní budete chtít uchovávat. Já do ní holkám dala náramky. Až je barva na víčku zaschlá, zašroubujte a máte hravou dózu na světě. Holky z ní byly nadšené.

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_7 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_8 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_9 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_17 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_16

Jahodovo-banánový shake

Budete potřebovat:

 • 1 sklenici s uchem
 • 500 g jahod
 • 1,5 banánu
 • 1 sklenice rostlinného mléka (nebo kravského, výběr nechám na vás)
 • 1 lžíce medu

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_21

Postup:

Vše hoďte do mixéru a rozmixujte na výborný koktejl. Nalijete do sklenice, přidáte brčko a můžete si vychutnávat osvěžující a zdravý shake. Je vhodný i pro děti, holky ho vypily na jeden zátah. Můžete do něj přidat i led nebo mátu na ozdobu. To jsem já ale nestihla, zaprášilo se po něm bleskovou rychlostí.

Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_22 Mamou stylove_JARS_Penny_market_blog_23

Jaké využití sklenic vás nejvíce zaujalo? Používáte doma podobné sklenice i na něco jiného než jídlo? 

P

(9) Komentářů

 1. Wau to je krásne a pritom lacnejšie ako kupovať stále nejaké doplnky. Určite si vyrobím vazičku, ale z klasických čo máme doma 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial