Náš nový stůl pro celou rodinu - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Náš nový stůl pro celou rodinu

Když jsme pořizovali náš byt (stěhovali jsme se do něj, když jsem byla asi v 5. měsíci těhotenství a vůbec jsme netušili, kolik prostoru děti potřebují), zařídili jsme si ho vlastně pro nás s mužem a nějakým tím místečkem navíc pro naši dceru (to jsem čekala Sárinku). Spojili jsme kuchyň s obývákem, a abychom ušetřili místo, nechali jsme si vyrobit stůl přímo ke kuchyňské lince, vlastně takovou úzkou desku, která ji lemovala. Vešli jsme se tam 3 vedle sebe. Přišlo nám to v té době jako skvělý nápad. Jenže jak Sárinka vyrostla a já otěhotněla po druhé, věděla jsem, že už to takto dál moc nepůjde a budeme muset kuchyň/ obývák přestavět.

stul_2

Jak se narodila Stelinka, sedět u stolu ještě nepotřebovala a pak vlastně jedla samostatně v jídelní židličce, na které měla pultík. Ale upřímně, byla trošku odstrčená od jídelního stolu a mně se to moc nelíbilo. Jenže jsme doma řešili výměnu dětského pokoje s ložnicí, pak zařízení nové ložnice a pak i pokojíček, to byly naše priority. A teď konečně došlo na ten stůl! Jupí. Hodně jsme se báli, že nám zaplácne půl místnosti, ale paradoxně mám pocit, že toho prostoru teď máme daleko více a je mi s ním doma prostě lépe. A to ani nemluvím o tom, jaké to je, když si sedneme všichni čtyři hezky k sobě. Rozplývám se blahem. Stůl jsem objednala ve stejném obchodě (Nábytek Bogart), jako dětskou patrovou postel, jsme s ní spokojení a tak jsem tam rovnou mrkla na ten stůl. Navíc mají nábytek za hodně dobré ceny.

stul

A našla jsem tam přesně takový, jaký jsme potřebovali. Měli jsme totiž naměřené přesné rozměry, ve kterých se nám stůl vměstná mezi sedačku a kuchyňskou linku. Nemohlo to být ani o centimetr navíc, ani míň. A přesně v těchto rozměrech, a dokonce bílý, tam měli! A teď se podržte, dokonce je rozkládací, takže když přijde návštěva, můžeme ho vysunout do prostoru a sedne si nás tam 8 úplně s přehledem. Kdyby vás to zajímalo, TADY je na něj odkaz, máme rozměr 120-160.

stul_3

Rozložený stůl

U stolu zatím máme 3 dospělé Vitra židle, Sára si na ni dává podsedák a Stela jí ještě na jídelní židličce, kam si umí sama vylézt i slézt. Na stůl jsem hodila ubrus, přijde mi to doma útulnější, jen upřímně, při červených omáčkách ho sundávám 🙂 Holky jsou naučené, že si vždy berou prostírání, trošku je to o nervy, aby se nezapatlal, ale zatím to zvládáme 🙂 Na stole jsem udělala náš provizorní adventní věnec se svícnem z H&M a jako dekoraci dávám na stůl bílý stromeček v květináči Westwing.

stul_1

Ani nevíte jak moc jsem šťastná, že Vánoce oslavíme u stolu pro 4 (a vlastně i více 🙂 ). Jak se vám náš nový stůl líbí? 

R

(8) Komentářů

  1. Taky jsem ráda, když jsme všichni u stolu. Jen jsem nemohla sehnat rozkládací, aby byl stabilní. Tento vypadá krásně. Přeji plno pěkných zážitků.

  2. Ahoj Ali! Po delší době mám konečně čas si udělat tu radost a počíst si a pokochat se na tvém blogu 🙂 A to jsou mi událostě!:-) jeden článek lepší než druhý, hezky od každého něco, pěkně stručně ale obsahově výživně :-)Přesně tak jak to ty umíš!Opravdu mi vždy zvedneš náladu :-)Tento rok je nejen pro mne a moje holky ale jak jsem si všimla pro spoustu lidí dost zátěžový a zkouškový hlavně co se týká nemocí, zdraví a vztahů,a tak se docela těším , že už končí..a to co začne bude určitě lepší!! Musíme si to tak alespon myslet a doufat. Mít naději 🙂 ..takže přeju tobě i celé tvé rodině opravdu moc zdraví a lásky. a taky to požehnání někde z nebe..PS: stůl je supr..ale u nás ubrus nevydrží, pořád se nám posunuje a mně to nervuje :-)) Tak Krásné Vánoce!

  3. Moc pěkný..nějaký tip,kam pro ubrusy? Také jsme pořídili stůl,trochu menší a chtěla bych nový ubrus. Neznáš nějaký e-shop?

  4. Je krásný!! Přesně takový styl máme v plánu také pořídit. Manžel si prve prosadil stůl pro 6 lidí – doma jsem stabilně 3 a sem tam návštěva – většinou sedíme na gauči u konferenčáku stejně.. Tak si říkám už přes rok, že nám ten velký zabírá zbytečně moc msta. Tohle je elegantní řešení! 😉

  5. Supr, také budeme pořizovat jídelní stůl, tak se nechávám všude možně inspirovat.. Rozkládací stůl je velice praktické řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial