Domácnost» Když vysávání může být stylové (aneb recenze vysavače Rowenta Silence Force Extreme) - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Domácnost» Když vysávání může být stylové (aneb recenze vysavače Rowenta Silence Force Extreme)

Když jsem dostala nabídku otestovat na blog nový vysavač od Rowenty, tak jsem dlouho váhala. Hodí se to sem, zajímalo by vás to? Popravdě, nový vysavač jsme už potřebovali jako sůl. Vytahuji ho totiž téměř denně a náš starý už pomalu dosluhoval. Jak víte, tak jsem o prázdninách měla půjčený i ten od Vorwerku, ale nakonec jsem uznala, že v nějakém větším domečku mu bude lépe a nám bude stačit nějaký menší, né tak profesionální.

vysavac rowenta_1

I když s tou druhou vlastností musím polemizovat, protože tento od Rowenty mi přijde hodně profi. Alespoň co se týče té sací síly 🙂 Doma mu jednoduše říkáme „savec“. No a proč jsem nakonec na tu nabídku kývla? Protože prostě i vysávání patří k mému životu a k velmi časté činnosti na mateřské, tak proč vám neukázat i nějaké pomocníky do domácnosti? Vždyť to se týká každé z nás. A tento vysavač je navíc fakt šik, pan elegán a já při vysávání s ním nevypadám tak uříceně. Ovládá se tak lehce, že to zvládám jednou rukou. Při focení mi partner dokonce říkal, proč ten vysavač pořádně nechytnu, vždyť to vypadá blbě, když ho držím jen jednou rukou, nevěrohodně, jako bych s nim jen pózovala. Ale já s ním tou jednou rukou vysávám! Prostě je to stylový kousek, se kterým nebudete jak zpocená myš 🙂

vysavac rowenta_8

Půjdu už ale k věci a ukážu vám, co se mi na něm konkrétně líbí. Samozřejmě, každý máme jiné dispozice bytu, jiné podlahy, někdo více koberců, někdo méně, takže každý by na něm ocenil něco jiného. Já na něm ale žeru tyto vlastnosti:

– velmi snadná ovladatelnost (Vysávání jde jen jednou rukou.)

– tichý režim (Kdy vydává velmi tlumený zvuk, že nevzbudí ani spící dítě.)

vysavac rowenta_10

– hadice a nástavce mají „lock“ systém, kdy se do sebe zacvaknou a při vysávání nepadají (to nám dělal starý vysavač), takže za to dvakrát hurá

– zúžené ústí hlavní trubky, které vysaje veškeré škvíry a kartáček, se kterým lze vysát i prach! (Velké plus, ušetřím mnoho času.)

vysavac rowenta_

– speciální parketovou hubici (V bytě máme dřevěné podlahy citlivé na poškrábání a tato hubice je chrání, je zespodu pogumovaná s minikartáčky.)

vysavac rowenta_6

– turbo hubici na koberce (Toto je obzvláště něco, i můj partner byl z toho vedle, z koberců udělá téměř nové kousky a vypeláší z nich úplně vše! Má z nich dostat i zvířecí chlupy, což jsem nemohla otestovat, ale přesto mě i tak jeho rotující schopnosti dostaly. A jestli při vysávání koberců znáte takový ten tlak, který musíte vyvíjet, aby jste koberec důkladně vysáli, jak s tímto na něj zapomeňte, jde to s ní úplně hladce, jako po másle, jak jsem psala, i ten koberec zvládnu jednou rukou a je absolutně precizně čistý!)

vysavac rowenta_7

– velmi dlouhý kabel (taky nesnášíte, když musíte stále kabel přemisťovat do různých zásuvek, aby vám tam vysavač dosáhl? U tohoto vysavače je ten kabel tak dlouhý, že s ním zvládnu vysát celý byt (nemáme ho zase obří – menší 3+kk).

– intenzitu sání může korigovat i přímo na hadici, celkově to držátko je povedené a nepadá mi z ruky, připomíná mi tankovací pistoli

vysavac rowenta_2

– prostě dobře saje, k tomu nemám co dodat 🙂 Můžete si tam navolit celkem 5 intenzit a mě bohatě stačí ta střední – silence.

Abyste neřekli, že ho jen chválím, zkoušela jsem se zamyslet i nad věcmi, které mi vadí. Moc jsem jich nenašla, ale když mám být upřímná, tak je těžší (to je stejně maličkost, protože ho zvedáte jen při přemisťování) a ten náš model je sáčkový (preferujeme spíše bezsáčkový, protože nemusíme stále dokupovat sáčky, ale co jsem se koukala, tak u Rowenty moc nestojí). Každopádně myslím, že se vyrábí i typ bez těch sáčků. Jinak jsem na něm vážně žádnou chybku nenašla 😉

A takto ještě vypadá zezadu, má tam vloženou ještě jednou extra hubici na škvíry.

vysavac rowenta_9

Testovala jsem typ vysavače: SILENCE FORCE EXTREME AAAA TURBO ANIMAL CARE RO6477 / ROWENTA.

Zaujal vás tento vysavač? Kterých předností si nejvíce ceníte na vašem vysavači a co by podle vás měl splňovat?

R

(6) Komentářů

  1. Pro mě začlo být důležité sta jde na hadici nasadit odsávačka na nudle, u vorwerku totiž nejde. Jak je na tom vás vysavač?

  2. Přijde mi super, že je tichý a nevzbudí děti, a oceňuji, že se dá volit intenzita ihned a nemusím se shýbat, nástavec na dřevěnou podlahu bych taky využila. Mně zase přijdou sáčkové vysavače lepší.

  3. Zaujal ma a dosť, ankoľko náš aktuálny doslúžieva a treba vymeniť. Ale najprv dám okuknúť staršej dcéra, ktorá je, síce nechcene, rodinným vysávačom :))), z čoho samozrejme nie je nadšená :))).
    Ocenila by som tichý chod, najmä keď potrebujem večer po odchode návštevy ešte rýchlo povysávať a najmä v noci keď odsávam mladšej dcére sople odsávačkou na vysávač.
    Predpokladám, že sa dá znižovať výkon, nie ?

  4. Pingback: To NEJ z LISTOPADU a soutěž o tašku od Kateřiny Geislerové | Mámou stylově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial