Moje zkušenost s plazmaliftingem a jak vypadá moje pleť bez make-upu - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Moje zkušenost s plazmaliftingem a jak vypadá moje pleť bez make-upu

Jestli mě sledujete i na youtube, není pro vás žádnou novinkou, že jsem podstoupila v Brandeis Clinic plazmalifting. Ani ne kvůli tomu liftingu a omlazujícím efektům (které očividně má), ale hlavně kvůli jizvičkám po akné, které mám už nějaký ten pátek na tvářích. I když se doma mažu krémy s retinolem a pleť pravidelně exfoliuji, na jejich vyhlazení to zatím nestačilo. Na podstoupení plazmaliftingu mě navnadila moje dermatoložka, podle které to hodně jejím pacientům pomohlo i s akné jako takovým. Rozhodla jsem se, že do toho půjdu. Jen jsem čekala, až skončí léto, přeci jen po podobných procedurách není dobré, aby vám na pleť intenzivně svítilo sluníčko.

Domluvila jsem si tedy konzultaci v Brandeis Clinic (který mimo jiné prodává mou oblíbenou kosmetiku Medik8), kde jsme s MUDr. Máriou Rakúsovovou probraly, jestli je pro mě plazma vhodná  a s čím by to zkombinovala. Navrhla mi pro větší efektivnost i eMatrix, což je radiofrekvenční ošetření pleti a funguje zase na jiném principu než ta plazma. Dohromady jsou ale podle nějakých vědeckých studiích extrémně účinné a dokáží udělat pleť vyhlazenou, mladší a zredukovat i ty jizvičky po akné. Řekla jsem si, když už tak už a šla jsem do toho. Teď jsem asi v polovině naplánovaných procedur, aby byl efekt opravdu viditelný (a hlavně u těch jizviček), doporučuje se ho zopakovat vícekrát (cca 4x). Ale už teď musím stav mé pleti pochválit, jsem z ní nadšená, vidím, že se nějaké menší jizvičky zacelily a celkově mám pleť takovou pružnější a lehce naducanou.

Každopádně, pojďte si přečíst, jak vše probíhalo, jestli to bolelo a hlavně koukněte na fotky „PŘED“ a „PO“.

PLAZMALIFTING (nebo také PLAZMATERAPIE)

Na obrázcích to vypadá kolikrát šíleně, takový malý krvák, ale ve skutečnosti to tak hrozné není a krev jsem po ošetření na pleti neměla žádnou. Velká výhoda tady toho ošetření je, že se pracuje s tělu vlastní látkou a tak se eliminují jakékoliv alergické reakce. Na začátku mi paní doktorka vzala krev (2 zkumavky) a mezitím mi natřela obličej znecitlivujícím krémem. Ten se nechal působit celou dobu, co se krev odstřeďovala. Je na to speciální přístroj Angel, který z krve oddělí plazmu a krevní destičky.

Asi za 5 minut, všechno je to celkem rychlé. Čistou plazmu pak paní doktorka nabrala do injekčních stříkaček (s takovou tou úplně tenounkou jehlou). Setřela mi pak z části obličeje ten umrtvující krém a začala plazmu vpravovat do pleti. Upřímně, úplně bezbolestné to není, protože krém působí je na vrchní části kůže, ale zvládnout se to dá. Nejhorší je asi ten první vpich, protože nevíte, co vás čeká, ale paní doktorka byla hrozně rychlá a než jsem se nadechla, měla jsem „napíchanou“ půlku obličeje. Je to o zvyku, jako když si poprvé epilujete nohy 🙂 Takže ani ne za 5 minut jsem měla všechnu plazmu vpravenou do obličeje, dostala jsem na něj ještě ledování, aby se pleť zklidnila a na závěr mě paní doktorka namazala zklidňujícím krémem Ultimate Recovery od Medik8. Kupodivu jsem nebyla ani moc červená, jen jsem logicky měla pleť takovou objemnější (když vám do ní napíchají 2 injekce tekutiny, je to prostě vidět, že?) a občas byly vidět ty vpichy. Na doporučení jsem se ten den už nelíčila (je lepší nechat plazmu působit přes noc, bez aplikace dalších kosmetických přípravků, aby mohla správně pracovat a pleť hojit).

Druhý den už pleť vypadala skvěle, byl v ní ještě malinko větší objem, ale už jsem se mohla líčit a šla jsem normálně mezi lidi. Ihned jsem ale zaznamenala, že vypadám jednoduše mlaději a rozzářeněji. Výsledky ale té plazmy jdou vidět tak za 3 týdny, takže to jsem se vyfotila. Můžete tedy srovnat před a po. Jen se mi v té době udělalo pár „hormonálních“ pupínků, ale i tak myslím, že ten rozdíl tam vidět je. Benefity té plazmy i tohoto ošetření si přečtěte TADY, já bych to jen slepě přepisovala.

eMatrix

Na tom jsem byla jen jednou, až při druhé aplikaci plazmy. A řekla bych, že to byla úplná procházka růžovým sadem. Pleť mi paní doktorka opět znecitlivěla krémem (tentokrát se nechal ale působit déle – 30 minut). A šlo se na to! eMatrix je vlastně frakční radiofrekvence a vpravuje do kůže tepelné výboje. Když je pleť takto znecitlivěná, vůbec to není bolestivé, cítíte jen šimrání. Ale brzy také ucítíte jakoby spálenou kůži, z těch tepelných výbojů do pleti. Pleť jsem po tomto tedy měla trochu červenou a takovou jakoby hrubší. Na dotek bylo poznat, ve kterých plochách se procedura prováděla. Proto je dobré pokožku následující dny trošku víc promazávat, ideálně i hojivými krémy nebo olejíčky. Výsledek ale stojí za to! Po eMatrixu jsem ještě ihned na to absolvovala opět plazmu, takto dohromady se dá docílit těch nejlepších výsledků. Kompletní info o eMatrixu si přečtěte TADY.

A takto moje pleť vypadá teď. Že bych se tu někdy mohla ukázat nenalíčená? To jsem razantně odmítala. Ale teď se nestydím, prostě ta pleť vypadá nádherně! Jizvičky a flíčky po akné ještě jdou vidět, to ano, proto jdu ještě a opakování. Ale už teď se pletí kochám a né jeden člověk mi řekl, že vypadám líp (a to ani nevěděl, že jsem byla na nějakých procedurách).

Příští týden jdu na další opakování, tak to zase budu fotit a natáčet, takže sledujte, ať vidíte, kam až dopracujeme a jak moc mi ty jizvičky zmiznou.

A jestli jste neviděli videa z procedur, koukněte na ně dole 😉

(4) Komentářů

  1. Když už chceš fotit fotky před a po, foť je na stejném místě a především ve stejnou dobu se stejným osvětlením. Takhle mi ty fotky řekly prd. Jen to, že s dobrým světlem vypadá všechno růžověji.

    • Vážně si myslíte, že každý den ve stejný čas je stále to stejné světlo? Fotky fotím u té stejné stěny a všechny ráno. Ale venkovnímu počasí a světlu neporučím. Chytrý člověk to pochopí.

  2. Ahoj. Mám problematickou pleť (hormonální problém). Jizvičky po akné mi zůstávají hlavně na tvářích. Také jsem byla cca dva roky zpět na asi třech ošetřeních přístrojem e-Matrix. Došlo k barevnému sjednocení pleti….jizvičky zesvětlaly a také nejsou tak hluboké. Akné mám stále aktivní a ráda bych šla opět na ošetření, ale bohužel nyní splňuji jednu z kontraindikací.
    Jinak ošetření musím jen doporučit, výsledek u mě byl super a je fajn, že není nijak dlouhá a složitá rekonvalescence.

    • Ahoj, přesně, jak píšeš, jizvičky se mi výrazně vyhladily, ale nějaké pupínky se mi zase udělaly, no je to boj s větrnými mlýny 🙁 Každopdáně pleť mám celkově asi 100x lepší než před procedurami, takže to za to stálo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial