Sirup na horečku ve 3 ráno, nebo židle z Ikea bez vykročení z domu? To je služba DODO a já ji testovala! - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Sirup na horečku ve 3 ráno, nebo židle z Ikea bez vykročení z domu? To je služba DODO a já ji testovala!

Musím přiznat, že my maminky to máme v dnešní době nějakými věcmi ulehčené. Hlavně těmi, co nám šetří čas. A to z mého článku jistě víte, že nesnáším plýtvání časem a nerada čekám ve frontách, nebo jezdím přes celé město, abych koupila jednu věc. Když navíc doma nenadále onemocníme a potřebujeme nějaký lék, aniž bych pro něj musela jezdit, jsou takové služby jako je DODO hotovým balzámem na duši (i nervy).

dodo_doruky

O co se jedná?

DODO je služba, která vám sežene všechno, co je legální 🙂 Zatím bohužel jen v Praze, ale snad se brzy dostane i do jiných měst. Princip je jednoduchý. Pošlete SMS na číslo 222 111 800, co potřebujete sehnat, absolutně kdykoliv během dne – fungují 24 hodin 7 dní v týdnu, a za chvíli vám přijde odpověď, kolik to bude stát (včetně nákupu i dopravy) a kdy to kurýr cca doručí. Je pak jen na vás, jestli to odsouhlasíte. Jestli ano, brzy se na svoji objednávku můžete těšit.

Asi si říkáte, že to bude drahé, když když jsou k dispozici nonstop a ta doprava něco stojí, ale není tomu tak. Mě samotnou to moc pozitivně překvapilo, že „přirážka“ k hodnotě produktu byla v rozmezí cca 50 -100 Kč. Což, když vezmete v potaz váš čas a náklady za dopravu, je téměř nic. Věci většinou shání mladí studenti, a když je to možné, využívají MHD, aby se co nejvíce snížily náklady. A taky tato služba u nějakých prodejců dokáže vyjednat příznivější ceny, takže se opravdu nemusíte bát nějaké předražené přirážky.

A co jsem si objednala já?

Tuto služby jsem zatím využila dvakrát. Poprvé v neděli dopoledne, kdy mě i Stelinku znenadání skolila chřipka a potřebovala jsem z lékárny dovést nějaké přípravky na imunitu a kašel. U nás v okolí bylo zavřeno a ještě vím, že některé z nich se špatně shání. Tak jsem to prubla. Za dvě hodiny už jsem měla svůj balíček léků u sebe a mohla tak zůstat v posteli.

Případ druhý, už nějaký ten pátek jsem měla vytipované v Ikea nějaké dekorace a maličkosti, ale rozhodně jsem tam neměla naplánovanou cestu. Navíc nejezdím autem a vše tahat v ruce se mi nechtělo. Tak jsem si řekla, proč nevyužít tuto službu i na tento nákup? Poslala jsem sms s přesným rozpisem, co a kolik kusů od čeho chci, a abych nebyla tak přísná, napsala jsem, že mi to bude stačit druhý den dopoledne. Věřím, že by to zvládli dovést i ten den, ale já na to zas tak nepospíchala. Přesně druhý den dopoledne mi u dveří zvonil mladík s velkou taškou Ikea (chudák ji vezl MHD!) a vším, co jsem si objednala. Zjišťovala jsem ale, co by dělal, kdybych si objednala sedačku, tak na to prý mají auto 🙂 Nad rámec hodnoty produktů jsem doplácela necelých 100 Kč (a vlastně i něco stojí ta Ikea taška, takže vlastně 70 Kč). Což mi přijde bomba. V Ikea bych strávila půl dne a ještě bych musela přemlouvat muže, že tam musíme zajet s autem 🙂

Službu můžete využít na pořízení spousta jiných věcí…jídla, oblečení, meze se téměř nekladou 🙂

Já tady tomu projektu tedy moc fandím a doufám, že se nějakou chvíli udrží a bude expandovat! Protože hlavně my mámy, nebo myslím, že i senioři tyto služby velmi přivítají.

Máte s touto službou také nějakou zkušenost?

R

(9) Komentářů

  1. Věřím, že je to bezva právě když jsme nemocní nebo je hnusně a vypravovat děti se nám moc nechce. Nebydlím v Praze a bohužel tuto službu znám pouze od tebe…:)

  2. Úžasný načasování, přes noc nás navštívily teploty a rýma a doma minimální zásoby, asi je rovnou vyzkouším..
    Díky za tip, Ali!

  3. Super služba, jak už jsem psala u článku o rohlik.cz, škoda, že jsem se z Prahy přestěhovala, tyhle služby mi na malém městě fakt chybí.

  4. Dobrý den, všimla jsem si, že jste si objednala i kolostrum z lékárny. Nevím na jaké úrovni kvality je, ale já dávám dětem přírodní kolostrum od jedné německé firmy a taktéž i vitamíny, které jsou čistě přírodní, protože o Marťáncích a dalších chemicky vyrobených vitamínech, které se prodávají v lékárně vím svoje. Pokud byste se chtěla vy nebo i jiné maminky více informovat, tak mi můžete napsat na e-mail: spurna.zu@gmail.com a můžu poslat i naskenované letáky a prospekty. 🙂 Jinak se mi vaše články a videa moc líbí a moc vám fandím 😉

    • Kvalitu taky neposoudím, ale zaujalo mě to a dávám to dceři teď každé ráno a drží se! Už měla pár dní i kašel a pak jen tak odezněl. Tady ten sirup Marťánci mi přijde právě dobrý, studovala jsem složení a nic chemického jsem tam nenašla. Je úplně pro ty nejmenší, tak to by si snad nedovolili…Ale info o přírodních přípravcích na imunitu uvítám, klidně mi je do emailu info@mamou-stylove.cz pošli, budu ráda. Moc díky a měj se pěkně!

  5. Taky lituju ze není mimo Prahu, napr. lékarna, to je na malých městech a vesnicích velký oříšek – v neděli a v noci. Taky bych za to klidně připlatila, hlavně někdy ani není síla vyjít z domu.

  6. Podla mna je to skvela sluzba a len lutujem,ze som ju nezaregistrovala tu na SK v meste kde byvam. Minimalne co sa tyka liekov a nakupu v Ikea, kde si rada vyberam, len neznasam sa tam motat 1/2 /a moj muz tam zo zasady odmieta ist/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial