Moje zkušenost se službou Hlídačky.cz a soutěž o 10 voucherů! - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Moje zkušenost se službou Hlídačky.cz a soutěž o 10 voucherů!

recenze hlidacky

Už jsem v nějakých starších článcích naťukávala, že uvažuji o tom, vyzkoušet službu Hlídačky.cz, protože babičky máme celkem z dosahu a někdy jsou situace, že potřebuji cca na dvě hodiny pohlídat Stelinku a můj muž to časově nezvládá. Vlastně s žádnými chůvami jsem neměla vůbec žádné zkušenosti, o Sárinku jsem se starala jen já s partnerem a občas si ji vypůjčily babičky. Od dvou let jsem ji začala dávat cca na dva dny v týdnu na dopoledne do školičky, aby si zvykala na kolektiv, který milovala. Školička se nám osvědčila a určitě tam plánuji na pár hodin týdně dávat i Stelinku. Do dvou let jí zbývá ale ještě půl roku a já prostě někdy tu pomocnou ruku potřebuju.

Takže jsem překonala pochybnosti a různé scénáře, co by se Stelince s cizí paní mohlo přihodit. Navíc mi pár kamarádek právě Hlídačky doporučovaly a na základě jejich kladných ohlasů jsem si řekla, že je tedy vyzkoušíme. Super je, že u Hlídaček vidíte i hodnocení rodičů, jejich reference a zkušenosti, takže můžete dobře vyhodnotit, jestli jsou pro toho vašeho andílka vhodné. Já si takto pár slečen a paní vyhlídla a oslovila je. Pokud máte předplacené členství, můžete je kontaktovat, vidíte jejich telefon, takže se často jde domluvit i na rychlo, stačí zvednou telefon a obvolat je a zjistit, jak jsou na tom časově. Já hlídání řešila s předstihem, takže jsem vsadila na písemnou komunikaci a rozeslala svoji poptávku asi na 5 Hlídaček. Bohužel žádná z mých vytipovaných v mé lokalitě nemohla, tak jsem sama podala inzerát, kde jsem popsala pro koho a na jak dlouho hlídání potřebuji. Ozvalo se mi asi 10 Hlídaček! Nejsympatičtější mi ale byla hned ta první, paní v důchodovém věku, která má sama 4 děti a bohaté zkušenosti s hlídáním. Z obrázku na mě působila dobře. A byla i milá po telefonu, když jsme se už domlouvaly na konkrétním termínu.

Když nadešel den „D“, bála jsem se, jak bude Stelinka na někoho cizího reagovat. Ona je přeci jen velký mamánek a málokdy se nechá pochovat o někoho jiného. Paní si jí ale moc líbila a hned s ní šla. Usmívala se na ni a neměla s ní žádný problém. To se mi velmi ulevilo. Nachystala jsem jí tedy sváču a na tři hodinky ji zamávala. Já jsem mezitím jela na schůzku, a když jsem se vrátila, procházely se venku, paní měla pejska a ten se Stelince taky moc líbil, takže jen hopsala a smála se. Vypadala opravdu spokojeně (to jste viděli i v tomto vlogu). Byla přebalená i najedená.

Paní jsem zaplatila v hotovosti podle její sazby, kterou vidíte u každé Hlídačky v profilu, a domluvily se, že jí příště stačí cca dva dny předem zavolat a opět přijde pohlídat. Přiznám se, že když jsme se teď balili na hory a já potřebovala udělat kupu práce, měla jsem toho trošku nad hlavu, tak jsem jí pouze den předem zavolala a druhý den šla Stelinku na dvě hodinky vyvětrat, zatímco já jsem doma pobalila věci a udělala nějaké resty. Moc mi to pomohlo. Takže když to shrnu, jsem moc ráda, že jsem ty své obavy překonala a rozhodla se tuto službu vyzkoušet! Jsme teď trochu víc v klidu, protože vím, když něco prostě budu potřebovat zařídit, nebo doma udělat, ta možnost hlídání tam je 🙂 A Stela taky neprotestovala. To bylo pro mě hlavní, kdybych viděla, že moji nepřítomnost špatně snáší a pláče, rozmyslela bych si to.

Samozřejmě, že je vše o lidském faktoru. Já tady na tu paní měla extrémní štěstí a všechno hned klaplo suprově. Nemohu se tedy zaručit za všechny Hlídačky, které jsou tam zaregistrované. Takže jen radím, dejte na svoji intuici a pozorně si přečtěte reference konkrétní Hlídačky, jestli je ověřená (u těch je takový světle modrý pruh v záhlaví profilu) a třeba se s ní sejděte mimo hlídání, abyste si ji „proklepli“. Skvělé je, že tato služba je rozšířená po celé ČR, takže je velká šance, že seženete někoho sympatického i ve vašem okolí.

hlídačky

Abyste to mohli vyzkoušet, Hlídačky.cz mi pro vás nabídly 10 ks voucherů na měsíční členství! S ním si právě můžete přečíst reference všech zaregistrovaných paní a slečen, a také je kontaktovat na přímo mobilním telefonem.

Pokud byste tuto službu tedy chtěli vyzkoušet a jeden z voucherů získat:

 1. mějte like FB stránky Mámou stylově (případně follow Instagramu @mamoustylove)
 2. můžete sledovat i FB stránku Hlídačky.cz
 3. napište sem dolů do komentáře, jak hlídání svých dětí řešíte vy a jestli vůbec 🙂
 4. nezapomeňte na svůj platný email, na který bych vás mohla kontaktovat.

10 majitelek voucherů vylosuji náhodně a jejich jména vyvěsím na své FB stránce 26. 2. 2016. Soutěžit můžete do půlnoci předchozího dne. Pokud vylosované nebudou reagovat na email s oznámením o výhře do 3 pracovních dnů, vyberu jiné majitelky výhry.

R

(19) Komentářů

 1. Mám také 1,5starou dcerku, a babičky mimo dosah. Jsem zatím závislá na manželovi, jak si uzpusobi práci, když potřebuji něco zařídit. Večer to není problém, hlídá rád, přes den je to horší. Taktéž plánuji miniskolku od dvou let.

 2. Eliska Sillingova - Odpovědět

  Ahoj Ali, my mame k dispozici jen jednu babicku a vyuzivane ji predevsim, kdyz jdu do fitka nebo kdyz mam nejakou kosmetiku ci kadernika. Jinak je stelka proste porad s nami. Ale obcas by to chtelo i noveho cloveka, aby si Stelka nebyla tak jista, ze ji vsechno projde

 3. Klára Langerová - Odpovědět

  Mám dcerku necelé dva roky starou a nepoužitelné babičky. Od roka a půl jsme zkoušeli soukromé jesličky, ale byla víc nemocná doma než tam, takže vyhozené peníze. Hledala jsem hlidačku na doporučení, ale vzhledem k tomu, že jsme se odstěhovali do lokality, kde nikoho neznám, tak to taky bylo bez úspěchu. Také mám obavy svěřit ji někomu cizímu, ale občas je opravdu potřeba něco zařídit a s tímhle živlem to prostě nejde 🙂

 4. Využívám k hlídání hlavně babičky, I když jsou obě pracující, tak většinou jsme se nějak domluvily. Jednou jsem asi na 2 hodiny využila naše mateřské centrum, které nabízí i službu hlídání dětí.

 5. Já mám naštěstí obě fungující babičky, ale obě pracují a jsou aktivní, takže to je většinou dost náročné zkombinovat všechny moje i jejich aktivity. Už delší dobu přemýšlím, že by se hodil na hlídání někdo další. Na Hlídačky kouknu.

 6. U syna jsem měla na hlídání sestru, která byla tenkrát studující. U dcerky čas od času využiji sousedku, ale ta má sama dva syny, čili placené hlídání by kolikrát fakt bodlo! 🙂

 7. Mám 20 měsíční dcerku, manžel časově vytížený v práci, takže jsem na vše sama a dcera je tak zvyklá především na mě. Je toho ale už moc, babičky hodně daleko, někdo by se na hlídání občas hodil

 8. Jsme s 3,5letym a 7mesícní dcerkou cely den sami. Tatínek nám chodí z práce až večer a babičky máme na Moravě.Tak že vše musím zvládat já.Teď jsem dala syna do školičky jen na 2dny v týdnu od února,ale byli jsme tam jen 2x nemoce na sebe nenechali dlouho čekat a tak jsem zapikaní doma a musím říct,že je to opravdu už na hlavu kolikrát, ale to asi každá máma zná….Chybí mi, že si nemohu sama vyřídit nějaké věci, natož jen tak sama jít třeba jen ven a koupit si něco hezkého – vše probíhá za asistence mých dětí 🙂 ale nevadí MILUJI JE!!!

 9. Jsem s dcerou (5 let) sama, máme jednu fungující babičku, ale musíme za ní dojíždět 30 km a tatínek si bere dceru na 1 den o víkendu. Takže občas by se mi pomoc hodila, např. když potřebuji něco zařídit, zajít si ke kadeřnici apod.

 10. My s manželom máme to šťastie, že obe babičky aj dedkov máme nažive a bývajú každý z nich cca 10-15 minút busom /autom od nás v tom istom meste.
  Okrem toho sú aj ochotné a rady sa nám postarajú o deti. Niežeby sme to často využívali, ale niekedy to jednoducho nedokážeme zmenežovať tak, aby sme všetko stíhali.
  Ale ak by sme potrebovali, určite by som dala predovšetkým na osobný inštinkt a odporučenie od priateľov / známych.
  Som rada, že ty si mala šťastie.

 11. u mě zatím hlídá delší dobu moje mamka,nikomu jinýmu bych asi prtě nesvěřila,bála bych se
  kacenkajankuzavinacseznam.cz

 12. Obě babičky máme 60 km daleko, takze jejich služeb využíváme jen když tam jedeme na vikend. Proto si stále nechávám lékaře v rodném meste, kde mam možnost hlídání…

 13. Zkusím štěstí, ač se moc soutěží neúčastním. Ale nacházím se ve velmi podobné situaci, jako ty. 3letý syn chodí 2x týdně do školky, s roční dcerkou jsem doma. Babičky daleko. Občas by se hlídání hodilo…Už nějakou dobu o tom přemýšlím a sbírám odvahu. Dost jsi mne tvým článkem nakopla 😉 díky. Měj se hezky. S.

 14. Obě babičky jsou asi 50 km daleko,takže hlídají pouze o víkendu..jinak si musím vystačit sama…:(Super soutěž…

 15. Aktuálně řeším, jak do budoucna, dcera chodí do školky, ale syna 1,5 roku nám taky nikdo nepohlídá. Jendu babičku i dědou máme sice kousek, ale ti jaksi nehlídají. Takže se snažím vymslet jak a co, abychom si třeba jednou za měsíc mohli vyrazit do kina nebo, aby nemusel věčně hlídat muž, když jsme v práci.

 16. Sleduji kde se dá:-) FB jako Nikol Pavelková a Bloglovin.
  Obě babičky jsou daleko tak hlídám já a nebo muž, střídáme se 🙂 proto ráda vyzkouším hlídačky.

 17. Ahoj Ali, teď jsme si 4 dny užívali to štěstí, že nás dojela navštívit babička a hlídala (stane se tak 3x do roka) jinak si musíme poradit s mužem sami.

 18. Pingback: Stalo se: ÚNOR 2016 | Mámou stylově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial