Tip» Bez čeho se naše rodina neobejde? Asi budete překvapeni… - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Tip» Bez čeho se naše rodina neobejde? Asi budete překvapeni…

Nebo taky ne 🙂 Řeč je o opravdu spolehlivém teploměru. Příběh s teploměrem by u nás byl téměř na román. Já vyrůstala s tím skleněným naplněným rtutí a co se týče přesnosti, tak na něj nedám dopustit. Používala jsem ho ještě donedávna, dokud mi prostě nespadl na zem a nerozbil se. Byla jsem z toho trochu smutná, protože měřit vážně spolehlivě. Ale zase jen mě, holky jsem měřila dětským elektrickým teploměrem, který se strká do zadečku.

Jenže divošce se toto už delší dobu vůbec nelíbilo a Stelince to také není moc příjemné. Takže jsem jim pořídila elektrický, ale už ten běžný, co se dává i pod paži. Jenže ty teploty, co ukazoval! Úplně mimo a podle něj by holky měly místo teploty zimnici. Takže toho jsem se brzy zbavila a uvažovala co s tím, protože mít doma teploměr (hlavně když máte děti), je nutnost! Takže jsem delší dobu uvažovala o bezdotykovém teploměru, jen jsem stále nevěděla, kterou značku pořídit, aby byl vážně spolehlivý. A jako na zavolanou se mi naskytla příležitost vyzkoušet bezkontaktní teploměr TrueLife Care Q7.

teplomer_true life care_1

Musím říct, že mě opravdu mile překvapil svou bleskovou pohotovostí a intuitivním ovládáním. Ani jsem si nepotřebovala přečíst návod, abych pochopila, jak se ovládá. Má tvar „pistole“, kterou jednoduše namíříte na objekt, u kterého chcete teplotu změřit a zmáčknete „spoušť“ (pro mě asi nejlepší přirovnání, Jo Nesbo mě asi začíná hodně ovlivňovat 🙂 ). A blik, na displeji se zobrazí příslušná teplota. Během sekundy. A řekla bych, že i přesná 🙂

teplomer_true life care_2

Jen je lepší teploměr ještě nastavit, jestli budete měřit lidskou teplotu, nebo nějaké věci, jídla nebo i třeba vodu (pro miminko). To vše totiž změří. Stačí jen navolit režim „surface“ pro neživé věci nebo „body temp“ pro živé objekty (lidi, zvířata…). A dokonce si pamatuje i výsledky posledních 32 měření, takže u nemoci můžete sledovat, jak se teplota vyvíjí. A ještě má jednu vychytávku, když je noc, můžete si displej podsvítit, takže nemusíte rozsvěcet.

teplomer_true life care_3

Já jsem z něj úplně nadšená, konečně mně a mým holkám zase něco správně změří teplotu, i když to v současnosti úplně nepotřebuju a doufám, že ani dlouho potřebovat nebudu, vím, že ho mám kdykoliv po ruce a je to naše must have.

Více informací se o něm dozvíte i TADY.

Co vy, jaký druh teploměru používáte? Máte zkušenost s tím bezdotykovým?

 

(11) Komentářů

  1. Mám podobný teploměr, Thermoval Duoscan a taky si tento typ měření nemůžu vynachválit, je to pohodlné a rychlé, jiný teploměr už nechci.

  2. Taky je to nekonečnž příběh, máme už asi pět teploměrů a všechny jsou k ničemu, měří teplotu kolem 35, max 36. Dite uz je schopne vydrzet rychloběžku a ta jedina je k nečemu a měří, jinak bezkontaktní je jen obchodni trik, i pediatři říkají že je k ničemu a v ordinaci mi nejsou schopni poradit jaky teplomer dokaze dnes zmerit teplotu. Jo dokazi, nase doktorka nakonec vytahla taky starou rychloběžku a říkala mi že jestli ji někde seženu, je to dar a mam si ji opatrovat.

    • Obchodní trik to milá K. asi nebude, když funguje. Nevím, jestli je spolehnutí na každý, ale tento jsem zkoušela na měření teploty při různých situacích a různých objektů a vždy změřil správně. Ale souhlasím, že ty staré rtuťové měří také spolehlivě 🙂

  3. Já musim říct, že tenhle je fakt skvělej. Na doporučení známý jsem ho koupila a nemůžu vynachválit! Měla už jsem podobný dříve, ale problém byl že co měsíc se museli měnit baterky a ve tmě mu nesvítil displej, takže člověk musel v noci rozsvicet. Letos jsem dostala tento od sestřenice tenhle a měří a funguje jak má, jsem fakt moc spokejná. Mám ho už od vánoc a zatim jsme baterky neměnili, neni nic otravnějšího než furt měnit baterky ……..

  4. tento teploměr truelife car q7 máme doma už pár měsíců a když měla dcerka horečku odzkoušeli jsme. Podsvícený displey,hlásí i teplotu pípáním a dobře se drží.

  5. Na teploměr jsem narazila na diskuzích, hledám nějaký šikovný a líbí semi jeho fnkce. Nicméně bych se chtěla zeptat.Funguje i na měření vody ve vaně? četla jsem že to jde.

  6. Teploměr Truelife Care Q7 jsme našli pod stromečkem od mojí mamky. Hned po rozbalení jsme měřili všechno, co jen šlo. A ukazovalo to přesně, někdo píše, že to přesné není, ale já si vyzkoušela, že ano.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial