V kůži mámy blogerky» Bára a Líba z blogu NE!DOKONALÉ - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

V kůži mámy blogerky» Bára a Líba z blogu NE!DOKONALÉ

Hurá, máme tu pátek a to chce něco na odlehčení. Vyzpovídala jsem pro vás další maminy-blogerky, tentokrát Líbu a Báru z blogu NE!DOKONALÉ. Já sama jejich blog přímo zbožňuju, co příspěvek to nějaká vtipná historka. Holky totiž píšou téměř o všem, co se kolem nich ochomítne a podají to s pořádnou nadsázkou a humorem. Bára už má dva dospělé syny a vzpomínkám na mateřskou se jen směje. Líba je ale v zápřahu, vychovává 17 měsíční Ellu. Ale nehroutí se z toho, a když je nejhůř, povolá někoho i na pomoc, protože má ráda sebe i svůj vlastní čas.

I vy si udělejte chvilku pro sebe a pusťte se do čtení, jak rozhovoru, tak jejich blogu, slibuji, že se nudit nebudete 🙂

bara_

liba_

„Chtěla jsem mít hezkou fotku s Ellou, ale Ella nechtěla hezkou fotku se mnou.“ Foto: Ondřej Košík

1. Co vás vedlo k tomu si založit blog?

Bára: NE!DOKONALÉ jsme s Líbou založily z nutkavé potřeby žvanit. Úplně o všem, co nás napadne. A netrápit se tím, jestli je to zrovna blbost, moudrost nebo jen legrace. Už nám prostě nestačil skype a telefon. A měly jsme pocit, že nadhled a odlehčení by mohl bavit i další holky. Protože brát sebe a to, co se kolem nás děje, jen smrtelně vážně – to je dneska nejrychlejší cesta na psychiatrii.

Líba: Pracovaly jsme spolu v jedný redakci a musely dost často psát to, co chtějí klienti. A dost možná ze zvyku, z přetlaku myšlenek, nedostatku seberealizace jsme si po letech založily prostor, kde můžeme naopak svobodně psát, co chceme my. A nemusíme sledovat návštěvnost a publikovat jen texty, na který se kliká. Takže sumasumárum můžem bejt chytrý, jak chcem, a to že to lidi baví, je vlastně super bonus.

2. Sledujete i cizí blogy a máte mezi nimi nějaké své oblíbence? Inspirují vás?

Bára: Přiznám se, že například české fashion blogy mě dost otravujou. Já fakt vím, co mají v háemku. Když se někam chci jít pokochat, tak na CR Fashion Book nebo nakopávací a vtipný Advanced Style. A na ostatní blogy mě přivede spíš náhoda při vyhledávání. Jako nedávno na parfémový Boisdejasmin.com.  Ale ráda kouknu k tobě, k Rose Mitnik, Myyně na Kaleidoskop, na český Fashionbook

Líba: Brouzdám hodně, klikám zběsile, kochám se mohutně a někdy se z toho vážně převracím. Teď vážně, nemám svůj nejoblíbenější blog, ani nejsem pravidelný čtenář, ale vracím se občasně na advancedstyle, protože takhle bych chtěla zestárnout. Pak taky na CharlizeMystery, módní blog Polky Karolíny, se kterou jsem se seznámila v NY a dnes je jednou z nejúspěšnějších v celém Polsku a dokonce vydala i knihu. A do třetice MyNewRoots, protože chci jíst ještě zdravěji!

3. Máte nějaký recept jak skloubit kariéru, práci, rodičovské povinnosti, blogování a jak si celkově zorganizovat čas?

Bára: Promiň. Nemám. Klukům bylo v létě 26 a 23, takže už ani nepadaj ze schodů, neprokašlou celý podzim a nemají jarňáky každý v jiném týdnu. Jsem sice ráda, žes mě zahrnula mezi blogerky – matky, ale kdyby byly moje děti po mně, tak už bych byla blogerka – babka se 3 vnoučaty ve věku 5 let a dvakrát rok a půl 🙂 Musíš se zeptata Líby. Ta je momentálně pěkně ve smyku 🙂

Líba: Nemám, vlastně mám! Chodit do postele před půlnocí, abych měla sílu na další den. Jsem stará matka, mám už prostě méně síly a 17 měsíční Ellu. Taky mám chůvu a uklízečku. To jsou pro mě v tuto chvíli nejlépe investované peníze, protože je to investice do mě. Do mého osobního volna. Přiznávám, kdybych ho neměla, tak mě asi švihne. A vážně to nesouvisí s mou láskou k mé rodině. Je bezmezně miluju, ale sebe taky!

4. Podle příspěvků to vypadá, že jste perfetně sladěné a kámošky na život a na smrt. Jak dlouho se znáte a kde jste se potkaly?

Bára: Dávno. V divadle Sklep. Já jsem tam hrála a Líba nastoupila jako produkční. Pak jsme spolu pracovaly v internetovém magazínu, mazitím prožvanily asi patnáct let, vypily spoustu šáňa, byly dvakrát cvičit na Kanárech a jednou u Plzně….

Líba: Báru jsem potkala v divadle Sklep. Pamatuju si, že byla strašně drsná a trochu jsem se jí bála. Ale zdání klame, když si vás pustí k tělu, udělá pro vás první poslední. A to doslova! A taky mi vždycky řekne pravdu do očí, což je lepší, než to věčný mazání medu kolem huby. Jsme naprosto každá jiná, ale myslím, že myslíme stejně. Každé se líbí něco jiného, ale dohromady to funguje. A naše motto je opravdu pravdivé, zvláště po narození Elly. Zrovna teď si uvědomuju, že jsme se viděly po dvou měsících! A tady je to motto:  “Abychom si nemusely pořád volat a posílat fotky, máme teď svůj NE!DOKONALÝ blog. A na něm bude všechno, co nás baví, zajímá, dojímá nebo prudí…a taky co a kde nám chutná. No a jasně… i co nám děsně sluší 🙂 “

5. Jak nejraději trávíte svůj volný čas?

Bára: V lese se psem, u moře ve stínu s knížkou (teda čtečkou), ve vodě,  na jakékoli oslavě s přáteli nebo naší  velkou rodinou (což je o nervy, ale mě to baví), na lyžích.

Líba: Momentálně nemám volný čas. Nestíhám nic a toužím se aspoň na pár minut nudit.  A když ho náhodou mám, tak většinou vyřizuji resty, jdu na pilates /ten miluju/ nebo sedím v kavárně a pracuju. Ale letos ty hranice posunu ještě dál. Chci začít chodit s Bárou plavat!

6. Co vám mateřství dalo a vzalo? Máte pocit, že jste se v něčem změnily, co jste se staly mámami?

Bára: Ani nevím. Nepřemýšlela jsem o tom. Stejně jako jsem neřešila, co se mnou udělala ztráta mléčných zubů, první menstruace, první sex…. Nic z toho jsem neplánovala. Přišlo to, bylo to, je to – prostě normálka. Příroda. Ale kdyby mi to všechno život takhle nepřinesl, asi bych to sakra řešila 🙂 Mléčný zuby bych teď fak mít nechtěla.

Líba: Jsem celá jiná. Těhotenství mi přidalo 30 kilo, zničilo postavu, kůži, páteř, mám tuk i na slinivce. Jen vlasy mi zůstaly, těch mám na dvě hlavy. A mateřství mi nevzalo nic, protože jsem ho chtěla. Dosáhla jsem v životě všeho, čeho může holka dosáhnout a přestalo mě to bavit, byl to tedy logický krok do neznáma. A co mi dalo? Lásku, moře lásky. Taky úzkosti. Úzkosti o dítě, o druhé, o sebe, z toho, že za 10 let už mě nebude potřebovat….Naštěstí přijdou jen občas a dá se z nich vyspat.  A taky mám nový koníček. Přestala jsem pracovat a začala hrát golf. Což, hned jak se pažit zazelená, prověříme s Bárou.

7. Čím se rozmazlujete?

Bára: Už radši ničím. Já jsm rozmazlená dost.

Líba: Že si můžu dovolit zaplatit chůvu.

8. Myslíte, že by se mámy měly o sebe starat a zůstat atraktivní i s dítětem?

Bára : Kdo o sebe dbal před dětmi, bude se o sebe starat vždyck. Kdo tvrdí, že vypadá jak tlustá mastná nudle v pokecaným domácím triku s Mikymausem proto, že Matýsek pořád pláče, moc běhá, málo spí…blablabla…  kecá. Vypadal by tak i bez Matýska. A dobře mu tak.

Líba: No samozřejmě! A ty řeči o nedostatku peněz neberu. Taky byla doba, kdy jsem je neměla.

9. Máte nějaké své kosmetické vychytávky, kterými třeba ušetříte dobu strávenou v koupelně, a podělíte se s námi o ně?

Bára: Miluju dobu strávenou v koupelně, neber mi ji! OK. Obličejový mycí gel Pure Camille od Yves Rocher. Všechno včetně řasenky jde dolů jedním vrzem.

Líba: Hydratační maskou na obličej /nechávám přes noc a smyju až ráno/ si mažu i chodidla. Nejlepší krém na nohy ever! Já miluju nejvíc tu od Ryoru. Pak taky olej na barvené vlasy od Alterny. Na cesty Nuxe, protože je to mazadlo na všechno. A micelární voda od Bideormy, protože to je snad jediný odličovač, po které mi kůže nepne. A taky neplatí pravidlo, že nejdražší je nejlepší. Chce to prostě zkoušet a věkem se k tomu propracujete. Ale tu masku na nohy vážně zkuste!

10. Na co se v nejbližší době nejvíc těšíte?

Bára: Na hory do Rakouska a v létě na druhý ročník našeho filmového a hudebního festivalu SLAVONICE FEST. Už na něm makáme 🙂

Líba: Že si zalyžuju v Alpách a poletíme se ohřát na Floridu.

11. A chtěly byste ještě něco dodat nebo vzkázat čtenářkám?

Bára: Teď  mě napadla věta Karla Lagerfelda: „Think pink but don´t wear it!“

Líba: Život je jako sinusoida, když jste zrovna dole, koukněte nahoru, ta křivka vždycky musí stoupat vzhůru!

NE!DOKONALÉ

(5) Komentářů

  1. Náhodou jsem na blog narazila díky zenysro a bavím se…ale moje fantazie jde dál…ztráta mléčných zubů, první menstruace, první sex…a pak poslední menstruace, poslední zub, ….sex?…:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial