Pro děti & mámy» Zeptejte se dětského psychologa! - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Pro děti & mámy» Zeptejte se dětského psychologa!

Zdroj fotky: Pinterest

Milé maminky (i tatínkové), v říjnu sem na blog plánuji pozvat dětskou psycholožku Mgr. Alici Tichou, která vám je ochotna zodpovědět všechny vaše otázky týkající se dětské psychologie. Takže pokud máte nějaké dotazy, potřebovali byste poradit, jak se v některých situacích zachovat ke svému dítěti, trápí vás, že spolu třeba nevycházíte podle vašich představ, máte dojem, že vás „neposlouchá“ a tápete ve výchově, nebo má problémy s jeho spánkem a podobně, nestyďte se a napište mi sem dolů do komentáře svůj dotaz a já jej předám paní psycholožce, která se na něj pokusí zodpovědět a kvalifikovaně vám poradit.

(A v mezičase můžete ZDE podpořit vznik nového Centra pro dítě a rodinu v Brně, které se chce zaměřit na psychologické poradenství pro rodiny s nižšími příjmy a Alice Tichá je jednou z jeho zakladatelek. Každý příspěvek se počítá!)

S PANÍ PSYCHOLOŽKOU SE TĚŠÍME NA VŠECHNY VAŠE DOTAZY!

(11) Komentářů

 1. Tereza Boháčová - Odpovědět

  Moje 2 letá dcera je podle mě hodně stydlivá, sama od sebe si nehraje s cizími dětmi, nepozdraví, schovává se za mě a trvá jí, než i vlastní babičku k sobě pustí. Srovná se to? Děkuji

 2. Moje dvouletá holčička je velký mamináč, mám pocit, že je na mě velmi závislá, někdy se od ní nemůžu hnout ani na krok. Mám velké obavy z nástupu do školky, půjde ve třech letech. Je možné, že udělá během roku velký pokrok a jak ji začít připravovat na nástup do školky?

 3. Krásný nápad! Díky za tu možnost a posílám hned dva dotazy: Jak nejlépe připravit dítě (2-3 roky) na příchod mladšího sourozence a na fakt, že veškerá pozornost se najednou už nebude točit jen kolem něj. Zajímá mě také názor paní psycholožky na výuku cizích jazyků – v jakém věku nejlépe začít a kdy případně přidat druhý cizí jazyk. Předem děkuji!

 4. Ahoj Ali, mě by zajímalo jak přežít období vzdoru:-), jak reagovat na všechny ty negace, stekání se apod.
  děkuji, hezký večír

 5. Jak reagovat na „záchvaty vzdoru“ na veřejnosti? Moje dvouletá dcera vždy nějakou dobu odmítá nově příchozí, např. když ji hlídá babička, tak nějakou dobu nechce ke mně a naopak – co to znamená? Děkuji za tuto možnost, hezký den.

 6. Já bych se ráda zeptala na spaní u 17 měs. syna. Asi do roka jsem uspávala u kojení, pak jsme to chtěli odbourat a naučit ho usínat v postýlce samotného. Ani po téměř pul roce si nezvykl a pokaždé brečí, když ho do postýlky dáváme. V poledne i večer. V létě ho ukládal tatínek nebo babička, protože jsme vypozorovali, že jim nebrečí. Ale na konci prázdnin už začal brečet i tátovi a teď je to jedno, kdo ho uloží. Brečí tak 5 až 15 min, než usne. Kdy by byla šance, že se to uplně srovná? Případně jak jinak postupovat, abychom jeho řevu zabránili a naučili ho usínat?
  Děkuji moc.

 7. Ke čtyřletému synovi nám před čtyřmi měsíci přibyla dcerka. Ač ji má rád,občas mu „rupne v palici“ a záměrně jí ublíží např.zhroutí ruku,sáhne do oka. Samozřejmě ho napominame a vysvětlujeme, ale stejně ho občas napadne něco jí zas provést. Co s tím?
  A ještě jeden dotaz. Od kolika let byste doporučovala dát mladšího sourozence od maminky z ložnice do pokojíčku brasky? Jsou od sebe 4 roky…

 8. Ještě jsem se chtěla zeptat na to, že moje 2 letá dcera musí mít všude sebou panenku, nebo medvídka, nechce vyjít ven sama, bez ničeho. Ani na nákup, ani do postele. Co znamená?

 9. Pingback: Pro děti & mámy» Dětská psycholožka odpovídá na vaše dotazy | Mámou stylově

 10. Zdravím,chtěla bych se zeptat..
  Máme dceru 2,5 roku.Před 3 měsíci se jí narodil bráška.Na jeho příchod domů jsme ji připravovali průběžně už v těhotenství.Má ho ráda,mazlí se s ním,ale z počátku samozřejmě trochu žárlila,Sem tam se počůrala (plínky nemá už od 2 let) nebo chtěla od nás nakrmit.Vše se dalo po krátké době do normálu.
  Po těch 3 měsících,co máme syna doma začala v noci křičet ze spaní.Není možné ji uklidnit..něco chce,ale sama neví co a tak ječí.Nenechá se od nás pohladit a tak ji musíme nechat,až se sama zklidní. Také se přidalo kousání nehtů na rukou a nohou a v noci skřípe zuby. Ráda bych věděla,co ji trápí?Stresuje ji snad,že má sourozence a najevo to dává okusováním nehtíků a skřípání zoubky?
  Trápí mě,že nevím co se děje a jak jí pomoct..děkuji za odpověď 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial