Pro mámy» Jít si zavičit a zároveň být s dítětem? Žádné sci-fi, ale FITMAMI – přečtěte si rozhovor s jeho zakladatelkou a rovnou si zasoutěžte o 5 lekcí cvičení ;-) - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Pro mámy» Jít si zavičit a zároveň být s dítětem? Žádné sci-fi, ale FITMAMI – přečtěte si rozhovor s jeho zakladatelkou a rovnou si zasoutěžte o 5 lekcí cvičení ;-)

Pokud jste si na nový rok daly předsevzetí začít pořádně a pravidelně cvičit, udělat něco se svou postavou, nebo se prostě jen více hýbat, tak pokračujte ve čtení. A i když si žádná předsevzetí tohoto typu nedáváte, mám pro vás tip na aktivitu, která vás udrží v kondici, nebudete muset řešit hlídání vašich zlatíček a třeba se u toho seznámíte i s dalšími fajn maminkami z vašeho okolí.

Konkrétně mluvím o programu FITMAMI, jehož hlavním cílem je spojit cvičení maminek s vyžitím pro děti, které do jednotlivých cviků zapojujete nebo je necháte hrát či spát v kočárku přímo vám na očích. Většinou se cvičí venku, takže jste neustále na čerstvém vzduchu a mnohdy v kontaktu s přírodou. Žádné uzavřené prostory s vydýchaným vzduchem 🙂

Mě tento projekt totálně nadchl, a proto jsem se rozhodla vyzpovídat jeho zakladatelku i instruktorku Pavlu Maříkovou, která vám, čtenářkám, dokonce věnovala permanentku na 5 lekcí FITMAMI zcela zdarma. Podmínky soutěže naleznete přímo pod rozhovorem.

A teď je už řada na Pavle…

pavla marikova_fitmami

1. Jak se zrodil nápad založit FITMAMI?

Nápad založit program FITMAMI vznikl velmi jednoduše. Celý život jsem aktivně sportovala, několik let jsem se i přímo živila sportem, a když se mi narodila dcera Lilianka, velmi rychle jsem zjistila, že možností jak sportovat a přitom trávit čas se svým děťátkem je jen velmi málo. A vzhledem k tomu, že mě obyčejné procházky příliš nebavily, napadlo mne, jak toto vše skloubit dohromady. Sestavila jsem tedy koncept tréninku určeného přímo maminkám, který by spojoval jak cvičení, tak zábavu pro dítě, tak i pobyt na čerstvém vzduchu. A první lekce FITMAMI byla na světě … 🙂

2. Jak vypadá taková lekce FITMAMI?

Cvičení s kočárky FITMAMI kombinuje aerobní a posilovací bloky. Velmi zjednodušeně jde tedy o intervalový trénink, který je pro formování postavy a hubnutí ideální. S kočárky běháme, posilujeme u kočárků, s dětmi i bez dětí, s cvičebními pomůckami, využíváme hodně i samotného terénu v parku (kopce, schody atd.), cvičíme na lavičkách, a to vše prokládáme hrami a říkankami pro děti, aby je cvičení také bavilo.  Celá lekce je postavená a uzpůsobená tak, aby ji zvládla, jak maminka začátečnice, tak i žena, která je zvyklá intenzivně sportovat.

fitmami

3. Co jste dělala před tím, když nepočítám mateřskou? 

Hned po škole jsem se několik let věnovala právě sportu, fitness, trénování ve fitku a předcvičování různých skupinových lekcí. K tomu jsem studovala fyzioterapii a později také nutriční terapii. Následně jsem začala pracovat v oblasti PR a marketingu, 7 let jsem působila také jako sportovní redaktorka a produkční v časopise DIETA, kde jsem měla na starosti převážně sportovní témata apod. Stále jsem se tedy, i když z různých směrů a pohledů věnovala sportu. Aby ne, sport je společně s mými dětmi a cestováním mou největší vášní a koníčkem. 🙂

4. Jakou „výbavu“ potřebují maminky k vašemu cvičení?

Nepotřebují nic speciálního. Stačí sportovní oblečení, dobrá obuv, kočárek s miminkem a to je vše. Cvičební pomůcky jim cvičitelka půjčí, ale stejně si nejčastěji vystačíme s vlastním tělem, kočárkem, popřípadě lavičkou v parku, terénem nebo schody. To jsou ty nejlepší cvičební pomůcky. 🙂

5. Na Vašem webu jsem si našla, že i samotné maminky se mohou stát lektorkami Vašich kurzů. Co pro to musí splnit?

Ano, téměř každá maminka (i když vlastní děťátko není vůbec podmínkou) se může stát naší instruktorkou a vést vlastní lekce FITMAMI přímo u sebe ve svém městě. Stačí jen chuť sportovat a dál se vzdělávat, radost z pohybu a snad i trošku podnikavého ducha. Krásně tak propojí pohyb na čerstvém vzduchu, možnost být stále se svým dítětem, přivýdělek a ještě dobrý pocit z toho, že dělá něco pro sebe i své kamarádky … Školení pořádáme několikrát do roka, a to v Brně a Praze. Podrobné informace najdou všichni zájemci na http://www.fitmami.cz/skoleni/skoleni-fitmami.

6. Měla byste nějakou zásadní radu pro maminky, jak se vrátit po porodu do kondice?

Zdravě jíst, pravidelně – tj. minimálně 2 – 3x týdně se hýbat (což můžete s FITMAMI snadno místo obyčejné procházky) a k tomu si dát čas. Stejně jako tělo 9 měsíců nosilo miminko v bříšku, potřebuje i stejný čas, aby se dalo zpět do kondice. Takže nespěchejte, hýbejte se na čerstvém vzduchu – ideálně s FITMAMI :-), a výsledek se brzy dostaví.

fitmami

7. Jak si organizujete čas a celý den? Asi to není jednoduché mít svůj vlastní byznys a ještě do toho se starat o 2 děti?

Vstávám většinou společně s dětmi a následuje klasický ranní shon – jakékoliv maminky J. Snídaně, vypravit děti do školky, uklidit, připravit vše na celý den. Dopoledne zpravidla vedu lekce FITMAMI nebo ve fitku. Pokud vedu lekce FITMAMI je se mnou samozřejmě i Samík, můj rok a půl starý syn, který mne ostatně doprovází i na většině schůzek či vyřizování. Je to takový můj parťák, který mne nechce spustit z očí, takže nějaká školička či delší hlídání stejně nepřipadá v úvahu. Po obědě jsem se Samíkem doma a buď oba odpočíváme nebo si hrajeme. Pak vyzvedneme Lili ze školky a buď jedeme na různé kroužky nebo jsme opět venku nebo jedeme na návštěvu k některé kamarádce, kde si děti hrají apod. Druhá část pracovního dne nastává až večer, když děti opět usnou – ta se ovšem často protáhne až dlouho do noci. Mě to ale nevadí, mám klid na práci na počítači, psaní článků atd. Celý den mám tedy v zásadě jasně rozdělený na pracovní a rodinný – dopoledne a pozdě večer se věnuji práci, zbytek dne patří dětem a rodině.

8. Co plánujete do budoucna, chystáte ještě nějakou expanzi, nebo nové kurzy, cvičení apod.?

Ve FITMAMI se stále něco děje. 🙂 Celoročně přinášíme spoustu novinek a akcí, včetně různých sportovních víkendů a letních dovolených se cvičení FITMAMI u moře. Jako horkou novinku máme nový seminář pro maminky o výživě dětí, která je podle mne pro celý budoucí život dětí klíčová. Náš tým cvičitelek stále roste, a proto i pro ně vymýšlíme nové motivační soutěže a projekty aby je vedení lekcí FITMAMI stále bavilo. Téměř každý měsíc pořádáme školení pro nové zájemkyně z řad (nejen) maminek, které se chtějí stát cvičitelkami, takže pokud vás program FITMAMI nadchl, neváhejte a pojďte do toho s námi.

9. Na co se v nejbližší době těšíte?

Těším se na jaro, sluníčko a vůbec na celé toto roční období. Slunce mne nabíjí energií, optimismem a radostí. Takže se už moc těším, až budu moct po zimě zase vytáhnout tričko s krátkým rukávem, nebudu muset děti navlékat do svetrů a zimních bund a budeme moci trávit opět co nejvíce času venku. A pak také na spoustu nových projektů, které v rámci FITMAMI chystáme, a které na jaře a v létě maminkám představíme.

10. Chtěla byste ještě něco vzkázat čtenářkám?

Aby si užívali každou chvilku se svými dětmi, ale přitom také nezapomínaly samy na sebe. Protože jen spokojená nebo dokonce šťastná maminka, bude mít spokojené a šťastné dítě. Věnujte každý den alespoň chvilku sobě, pracujte na sobě – fyzicky i duševně a mějte oči otevřené. A pokud máte v hlavě nápad nebo sen, neváhejte jej realizovat. Stojí to práci a námahu, ale výsledek stojí za to.

fitmami

GIVEAWAY O PERMANENTKU NA 5 LEKCÍ FITMAMI 

Jestli jste se dočetly až sem, určitě vás cvičební program FITMAMI zaujal 🙂 Abyste si ho mohly vyzkoušet i na vlastní kůži, máte příležitost vyhrát permanentku na 5 lekcí FITMAMI zdarma. Co k tomu musíte udělat?

1. Do komentáře mi napsat správnou odpověď na otázku: „Ve kterých městech se koná školení nových instruktorek FITMAMI?“.

2. Dát „like“ facebookové stránce FITMAMI.

3. Být pravidelným čtenářem blogu (přes Bloglovin‘, email, Feedly, nebo další čtečky…).

4. Dát „like“ také mého Facebooku.

5. K odpovědi v komentáři také přidat svůj kontaktní email.

Výherkyně bude vylosována náhodně z komentářů. Soutěž bude uzavřena v neděli 2. 2. 2014 a jméno šťastlivkyně, která si půjde zacvičit s FITMAMI, zveřejním druhý den na mém FB. Držím pěsti!

Jako menší motivaci ke cvičení ještě koukněte na video-upoutávku FITMAMI 😉

fitmami video

Zdroj fotografií: www.fitmami.cz.

Tip: připomeňte si i moje starší články, jak se dostat do kondice po porodu část 1. a část 2. 😉

(11) Komentářů

 1. Alizia, super článok! Už druhý týždeň sa chystám ísť si do parku Podviní zacvičiť, no stále nám do toho niečo príde…no verím, že už teraz v pondelok sa nám to konečne podarí a všetko vyjde presne tak, aby aj malinká mala svoju pohodu 🙂 Ďakujem, ešte viac si ma navnadila 🙂
  Odpoveď je: Praha, Brno a nově už aj Bratislava. Ostatné podmienky splnené ako Daria Black a email dariablaack@gmail.com.
  Permanentka by nás moc potešila 😉

  • Milá Dario, pokud by Vám nevyšlo pondělí, přijďte si zacvičit v úterý od 10hod. na Prosek do parku Přátelství přímo ke mě … máte to jen kousek 🙂 Jinak, Podvinní také moc doporučuji – jsou tam jedny z NEJ cvičitelek FITMAMI – Dita a Iveta 🙂 Hezký den, Pavla

 2. Super nápad. Já jsem cvičící extrovert a venkovních sportovních výkonů se trochu děsím. Když je ale někdo zvyklý třeba běhat nebo bruslit, tak pak je to fajn alternativa. A společnost ostatních je určite taky motivujicí.

 3. Pingback: Kosmetika» Tip na účinný zeštíhlující a zpevňující krém – Somatoline „Bříško a Boky“ | Mámou stylově

 4. Radka Harabišová - Odpovědět

  Školení nových instruktorek probíhá v Brně, Praze a v Bratislavě.
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

 5. Lucie Wanderburgová - Odpovědět

  Dobrý den,
  nedávno jsem se o Fitmami dozvěděla z FB a v nejbližší době se chystám na první hodinu v Brně-Líšni :-). Taky jsem před těhotenstvím hodně cvičila, tak bych se k pohybu ráda vrátila. Odpověď na otázku: Brno, Praha a už také i Bratislava.
  Podmínky do soutěže jsem splnila a zde je má e-mailová adresa: lucy.wanderburg@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial