V kůži mámy blogerky» Kusanec - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

V kůži mámy blogerky» Kusanec

v kuzi mamy blogerky

Kus života, kus cesty, kus radosti, kus mě a Erwín…to je kus blogu Kusanec. A kdo za ním stojí? Sympatická a charismatická maminka Radka (která je ovšem také kus ;-)).  Její blog je jakýmsi deníčkem pro jejího syna Erwína (který se tak vlastně ani nejmenuje)…kde a s kým byl, co dělal, co viděl, jak se na to tvářil a jaké dělal pokroky. Ale nemyslete si, že jeho obsahem je jen počtení typu „vyrostl nám první zoubek“ a „dneska jsme papali první mrkvičku“. O originalitu i krásné grafické zpracování (včetně oku lahodících fotek) tu není nouze. Radka nezapomíná ani na sebe a třeba v rubrice „To chci“ představuje skvělé tipy na věci, které zjistíte, že také nutně potřebujete. Rovněž se s vámi podělí o tipy na kulturní akce a nechá vás nakouknout pod pokličku židovských tradic a zvyků.

Více vám o sobě Radka prozradí v rozhovoru „V kůži mámy blogerky“, a nebo se rovnou koukněte na její blog 😉

baby blog

1. Co Tě vedlo k tomu si založit blog?

Blog jsem zakládala hlavně proto, abych pro Erwína zachovala stopu toho, jaké to bylo v době, na kterou si nebude pamatovat. Našla jsem v něm cenný ventil pro svoji kreativitu. Díky němu se i doma s dítětem udržuju mentálně fit.

2. Můžeš nám prozradit své oblíbené blogy a třeba i ty, které Tě inspirují?

Na začátku byl pro mě největší inspirací americký blog Cup of Jo. Od té doby se ale seznam mých oblíbených blogů rozrostl a dělím se o ně u sebe na postranní liště. Jsem ráda, že jsem našla i spoustu sympatických českých blogů, přes které jsem navázala mnohá virtuální přátelství. K těm, které sleduji každý den, patří i ten tvůj. Víš, že si mi nechala na Kusancovi první komentář? To byl úspěch, na který se nezapomíná!

3. Jak zvládáš blogování a další činnosti s mateřskými povinnostmi? Máš nějaké osvědčené tipy, jak si zorganizovat čas?

Největší metou pro mě je, abychom byli s Erwínem a s Typoškou (pozn. Radčiným manželem) v pohodě a společný čas trávili příjemně. Nepotrpím si na načechrané záclonky a vypulírovaný byt. Na smrtelné posteli si určitě nebudu říkat, že jsem měla častěji žehlit. Raději jdeme někam na procházku. Co se týká blogu, přes týden se snažím na Kusancovi publikovat aspoň jeden článek denně. To už vyžaduje trochu koordinace a přípravy. Nápady si zapisuju do speciálního notesu a snažím se články psát dopředu. Pracuju hlavně po večerech, kdy Erwín spí a Typoška dodělává pracovní resty.

4. Co jinak ráda děláš, když se nestaráš o Erwína a nebloguješ?

S batoletem, kterému ještě není ani rok, se toho moc stíhat nedá. Ve volných chvílích čtu intelektuálně nenáročnou literaturu, schovávám se na záchodě, kde luštím sudoku, a večer usínám u pochybných detektivek. Abych ale úplně nezakrněla, snažím se sledovat, co nového se děje v kultuře a často se vídat s přáteli. Také se angažuju v občanském sdružení Stolpersteine CZ / Kameny zmizelých, kde se starám o fundraising.

5. Co Ti mateřství dalo a vzalo? Máš pocit, že ses v něčem změnila, cos porodila Erwína?

Říká se, že mateřství je ta nejnáročnější práce, kterou budete milovat. Nejmarkantnější je ztráta pocitu, že nic nemusím. Ta je ale vykoupená velikou každodenní radostí, novou životní perspektivou a zjitřenou citlivostí.

6. Čím se rozmazluješ?

Nejvíc mě rozmazluje Typoška. Moc si vážím jeho lásky a podpory.

7. Myslíš, že by se mámy měly o sebe starat a zůstat atraktivní i s dítětem?

Určitě. Dáváme tím signál sobě i okolí, že jsme nerezignovaly na život. Dítko máme „svěřené“ jen na chvilku. Je třeba si to období užít, ale zároveň nezapomenout být samy sebou. Když se o sebe budeme starat, dáváme tím navíc dětem důležitý příklad do budoucnosti.

8. Máš nějaké své kosmetické vychytávky, kterými třeba ušetříš dobu strávenou v koupelně, a podělíš se s námi o ně? Nebo jde tato oblast úplně mimo Tebe?

Láska, kvalitní korektor, řasenka, zdravíčko, červená rtěnka, lichotivé osvětlení a Photoshop.

9. Na co se v nejbližší době nejvíc těšíš?

Snažím se těšit se z každého dne. Naštěstí jsem optimistka, takže se mi to docela daří.

10. A chtěla bys ještě něco dodat nebo vzkázat čtenářkám?

Kusanec se za necelý rok z čistě soukromých záznamů rozrostl a vytváří se kolem něj milá komunita lidí. Chtěla bych všem čtenářkám poděkovat za podporu, které se mi skrze blog dostává.

Radko děkuji a P.S. to vážně nevím, že jsem se svým komentářem zapsala do historie Tvého blogu 🙂 Příjemné zjištění 😉

(7) Komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial