Wishlist 2018 – moje plány, sny a touhy pro tento rok - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Wishlist 2018 – moje plány, sny a touhy pro tento rok

Jako každý rok se zamýšlím nad tím, co bych si letos chtěla splnit, čeho dosáhnut a co si třeba i pořídit. Jednoduše, čím si udělat radost. Protože takové to těšení mi dodává každodenní motivaci a nadšení za něčím jít a žít podle svých představ (a to odškrtávání toho pomyslného seznamu je také moc příjemné 🙂 ). Potřebuji mít nějaký hnací motor. Minulý rok můj wishlist vypadal takto. Celkem úspěšně jsem si většinu věcí z něj splnila, něco jsem zrealizovat nestihla, ale nehroutím se z toho, byly pro mě jiné priority a můj žebřík vysněných věcí a cílů se během roku pěkně promíchal i obměnil. Když na to dojde, stále je pro mě největším přáním bod číslo 1, to ostatní je takový příjemný bonus.

A tak, abych si v tom udělala pěkně pořádek, znovu usedám, zamýšlím se, sním a sepisuji, co bych si chtěla odfajfknout v tomto roce. Je tu pár materiálních věcí, ale i plno činů, ke kterým bych se konečně chtěla odhodlat a trochu víc na sobě opět zapracovat. A aby mě to donutilo je opravdu realizovat, jdu vám je prozradit, protože, co je psáno, to je dáno a je to takový první krok k tomu, aby se začalo něco dít 🙂

Jaký je tedy můj hlavní wishlist pro rok 2018 a co si letos chci splnit a co rozběhnout?

Najít si každý den nějakou tu chvilku pro sebe a opravdu odpočívat bez špatného svědomí. Určitě to mámy znáte, pořád je co dělat! Uklidit, vyprat, uvařit, hrát si s dětmi, dělat s nimi úkoly do školy a věnovat se práci (a když vás živí svět sociálních médií, je to zaměstnání na 24 hodin denně, které nikdy nekončí). Musím se naučit si v hlavně říct STOP, jdu si jen tak číst, jdu si jen tak napustit vanu, jdu jen tak na kafe s kamarádkou, nebo se prostě jen tak válet. A hlavně si to „nicnedělání“ nevyčítat 🙂

Zlepšit svůj time management. S tím souvisí i ten první bod. Chtěla bych si trochu ohraničit svůj pracovní den od-do. I když zatím nevím jak 🙂 Protože jsou období, kdy se mi sejde za jeden týden tolik projektů, co jindy za měsíc a já pak skoro ani nespím. Nebo se koná jedna akce za druhou a já pak tu práci doma vůbec nestíhám. Potřebuji si nastavit nějaké hranice a naučit se říkat NE.

Konečně si také najít pomocnou ruku. Já vím, že jsem o tom mluvila už loni, ale dopadlo to tak, že jsem ani neměla čas se po někom porozhlídnout 🙂 A vím, že jestli si chci splnit bod 1 i 2, tak se to bez delegování úkolů neobejdu.

S blogováním i youtube kanálem bych chtěla pokračovat jako dosud, ideálně vydávat 3 články a 2 videa týdně. Na druhou stranu na sebe nechci vyvíjet tlak a chci tomu nechat přirozený průběh, když něco „musím“, pak se mi do toho vůbec nechce 🙂 Takže asi to zůstane jako doteď 🙂

Jak jsem už nakousla v loňském wislistu, chtěla bych se více zaměřit na personální styling. Vážně mě to hraní s oblečením baví a moc ráda bych vám v této oblasti pomáhala. Chodí mi totiž stále spousta zpráv i emailů s otázkami, co a jak máte zkombinovat, co si obléci na určitou událost a jaké oblečení se pro vás hodí. Chtěla bych to tedy dát nějakým způsobem do kupy, vytvořit k tomu speciální stránky, abyste mohli moje služby a konzultace využívat co nejefektivněji.

Jestli se mi to časově podaří, chtěla bych opět pod jménem svého blogu nechat něco vyrobit, ale vím, že to zabere nějaký čas, takže toto si nechávám trochu otevřené, jestli to proběhne letos nebo třeba ten další rok. Je to opět o čase, který na to potřebuji mít. Každopádně, v hlavě mám asi 3 věci, které bych pro vás moc ráda navrhla a zhotovila.

Hraji si s tím  už nějaký ten rok, že bych se ráda spojila s nějakou nadací, organizací nebo něco rozjela po své ose a pomohla nějaké mamince v nouzi, nebo dětem, kterým nebylo od narození přáno. Předloni se mi se mi to celkem podařilo díky projektu s HiPP a letos bych v tomto ohledu ráda zase něco vymyslela. Klidně mi pište tipy, kde si myslíte, že je ta pomoc potřeba.

Ad bod jedna, chtěla bych trávit více času s mým mužem, nezdá se to a podle nějakých mých výstupů to vypadá, že si spolu užíváme hodně volného času, ve skutečnosti to tak není. Jsme oba workoholici a sobě se věnujeme asi tak 1% z našeho celkového času (právě teď, když holky spí, si každý ťukáme to svoje do notebooku). I když jsme měli týden děti u babičky, stejně jsme pracovali a řešili nějaké věci kolem domu a skutečný čas pro nás tak nějak vyprchal. Nechci to nechat vyhnít, abychom si se úplně neodcizili, stále více si uvědomuji, že na vztahu se prostě musí pracovat. Jen tak být vedle toho druhého nestačí.

Mít víc času na přátele. K tomu asi není co říct víc, díky nemocem dětí a mé „zaneprázdněnosti“ jsem se se svými kamarádkami neviděla tak často, jak bych si přála. Je nejvyšší čas na tom opět zapracovat.

Rozseknout naše budoucí bydlení. Už jsem to nakousla v tomto článku, polemizujeme s myšlenkou (a už jsme k tomu udělali i pár kroků), abychom si pořídili větší bydlení.

Chtěla bych ještě malinko víc jíst zdravěji a čistěji. Hlavně teď po Thajsku to asi budu potřebovat jako sůl. Zdejší stravování není až tak fresh a zdravé, jak jsem slyšela před naším odjezdem. A už se opět těším na svoje saláty, smoothies a pečenou zeleninu. A asi si dám malý detox. Ani ne kvůli nějakému hubnutí, s tělem jsem spokojená, ale spíš kvůli zdraví a pleti. Viděla jsem nedávno moc bezva video, jak vybalancovat hormony v těle a minimalizovat tak i pupínky. To je můj cíl v dalším roce. I když skin care mám celkem vyladěnou, chce to se ponořit více do hloubky 🙂

Samozřejmě chci být dobrá máma a být tu pro holky (ale přesto je stále učit samostatnosti a zodpovědnosti). Letošek bude v tomto asi trochu zlomový, Sárinka půjde to do školy a Stelinka zůstane ve školce sama. Pro naši rodinu to asi bude malé zemětřesení, pár věcí budeme muset přenastavit, ale hlavně doufám, že holkám se v jejich dalším kroku k dospělosti bude dařit a budou spokojené.

A teď něco k těm mým materiálním touhám. To víte, že těch je stále hodně a pořád přibývají, ale přesto nejsou tou mou nejvyšší prioritou (i když si to možná někteří lidé myslí hehe) a vím, že když přijde na lámání chleba, rozhodně z nich živá nebudu, zdraví mi nezajistí a přátele ani zážitky mi nenahradí. Ale dělají mi radost a ty, které si vybírám s rozvahou, mě budou těšit i za pár let. Čím více se učím nakupovat s rozumem a hledím na to, jak dlouho mě ona věc bude bavit a jak dlouho mi vydrží. Jednokvaškám poutavým jen první oko se snažím vyhýbat. I když mě trendy věci baví, občas si nějakou pořídím, určitě ji nenajdete na mém hlavním wishlistu. Tady se s vámi chci podělit o ty věci, které mám v hlavě už dlouho a které jednoduše chci ve svém životě mít.

Už jsem se o něm v jednom wishlistu, tuším, zmiňovala, ale opravdu si plánuji pořídit hedvábný polštář (1.) (nebo tento?). Pro moji pleť. Při spaní na hedvábí se méně krčí pokožka, tím pádem se dělají menší vrásky a nerozšiřují se ani pupínky. Jen stále přemýšlím nad jeho údržbou. Ale věřím, že na něm bude ten spánek o krapátek kvalitnější.

Když jsme u té pleti, už od loňska pokukuji po tomto olejovém séru na problematickou pleť od Sunday Riley (2.)Nemáte s ním někdo zkušenost? Recenze na něj se hodně liší a není ani nejlevnější, ale tato značka je mi sympatická, tak ho asi prubnu.

Už dlouho mě láká značka parfémů Jo Malone (4.), a když nedávno dorazila do Česka, říkám si, že bych si nějakou tu vůni od této značky mohla konečně pořídit. Máte od ní nějakou?

Pro značku Chanel mám velkou slabost a je to opravdu jedna z mála luxusních značek, kterou dokážu respektovat. Drží si svoji cenu, věci od ní jsou tedy investicí a hlavně má hlubokou historii. A Karl mě baví. Takže není divu, že jsem si u ní vyhlídla další „maličkost“, a to brož (3.). Je to totiž věc, která pozvedne jakýkoliv outfit, můžete  si ji připnout na sako, bundu, svetr, mikinu, kabelku i čepici! Z obyčejného kousku vykouzlí něco speciálního. Teď jen sehnat tu moji pravou.

Back to basics. Ano, nutně potřebuji základ – obyčejná bavlněná a hlavně kvalitní bílá trička (5.)! Ideálně s výstřihem do V, volnějšího střihu, vyšší gramáže, u kterých se po vyprání nezačnou přetáčet švy. Máte tip, kam na ně? Představovala bych si asi takovéto.

Jinak průběžně celý rok věci, které mě zaujmou a líbí se mi, ukládám do svých přání na Dej mi dárek, tak mě můžete sledovat i tam, co mám zrovna vyhlídnutého 😉

Co vy a vaše plány, touhy a přání do roku 2018? Budu ráda, když se mi s nimi v komentářích svěříte 🙂

 

(20) Komentářů

 1. Mě čeká tolik zlomových okamžiků, že si ani nedovoluji moc plánovat a přát si něco navíc. Ale cítím, že potřebuji trochu více energie. A ráda bych si našla víc času na čtení. Tak hlavně ať to všechno dobře dopadne a splní se nám naše sny.

 2. Jak to tak čtu, tak máme některé přání podobná 🙂 A to zdraví, timemanagement, více času na sebe (včetně klidu na čtení knih) a čas pro mě a manžela. Tak snad se tím prokoušeme a vše nějak vybalancujeme 🙂
  Je tu i pár materiálních, ale ty mám spíš v obecně rovině a to dovolenou, nový gauč, nějaké to oblečení či kosmetiku 🙂
  Ali přeji ti aby se ti co nejvíce tvých přání splnilo. Do nového roku ti přeji hlavně hodně zdraví a štěstí 😉

  • Radu, určitě, když si to dáme za cíl, aspoň maý pokrok by mohl nastat 🙂 Tobě do tohoto roku jen to dobré a zdraví pro celou Tvoji rodinu x

 3. Já si trička sama šiju,je to lehké , rozhodující pro kvalitní tričko je dobrá látka- úplet vyšší gramáže a střih ve správném směru vlákna, přetáčení švů je proto, že v továrně se stříhá více vrstev látek najednou ; které se přetáčí. Ale chápu, že šití není pro každého, mě to baví. Jinak jsem slyšela chválu na trička esprit. Lucie

 4. Přeji krásné dny v Thajsku a také Ti přeji,aby všechny sny co si přeješ se splnily:)
  Sleduji každé video a vždy si u něj skvěle odpočinu a zjistím něco nového.
  Užívejte dovolenou na plné pecky!
  Zdraví Terka a Lilinka

 5. Alice,

  já si dala letos čtyři hlavní předsevzetí:
  – víc číst
  – víc vařit
  – víc o sebe pečovat
  – víc cestovat.

  Víc bych asi nezvládla, tak mi drž palce, ať dám aspoň tohle.
  Ale když budeme všichni zdraví, tak i to vaření klidně oželím 😀

  Měj se krásně,
  B.

 6. Já si žádné cíle pro tento rok nestanovila, nikdy to nedělám, prostě uvidím, co život přinese a ono to nějak vyplyne. Za měsíc a půl rodím, takže počítám, že to bude nejdůležitější bod letošního roku, od kterého se bude všechno odvíjet:-)

  • Jani, někdy je to i nejlepší. Hlavně, pokud čekáš miminko, jsou plány zbytečné. Tak přeji pohodový konec těhotenství a zdravíčko pro vás oba ♥

 7. Mohla byste dat odkaz na to videonemam, jaktak vybalancovat hormony v tele? Take mne trapi hormonalni akne, kazda rada se hodi. Diky a preji krasny rok 2018.

 8. Moc hezký článek. Jak píšeš, že přemýšlíš o nějakém novém bydlení, tak my jsme to po podobném rozmyšlení rozsekli minulý rok a tento rok nás čeká přesun do nového. Mé novoroční předsevzetí nebo spíš přání je, veškeré to stěhování zvládnout. Do nového roku Ti tedy přeji ať najdeš svůj vysněný byt nebo dům a situaci kolem bydlení s lehkostí brzy vyřešíš. Měj se moc krásne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial