5 věcí které mi pomáhají, když je mému břichu ouvej - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

5 věcí které mi pomáhají, když je mému břichu ouvej

Ani nevím, jak se to událo a máme tady už 1. září. Jak je to možné? Holky v pondělí nastupují do školky (ano, obě a spolu, to bude sranda :-)) a já mám naplánováno milion schůzek, projektů i článků! Nudit se asi v následujících měsících nebudu 🙂 Hlavně se modlím, ať nás neskolí zase nějaká viróza nebo nějaký bacil, vždy to přijde tak neplánovaně! Třeba teď na naší menší dovolené v Rakousku, nebo všechny ty střevní chřipky, kterými jsme si prošli od začátku roku, fakt to bylo vyčerpávající. A dnes to bude hlavně o nich, tedy co mi pomáhá, když mě v nečekaných situacích popadnou křeče v břiše a akutně potřebuji na onu místnost. Přiznám se, že párkrát se mi to stalo a fakt nesnáším rušit schůzky na poslední chvíli. Rozhodla jsem se tedy, že vám sepíšu, co mi tedy při těchto svízelných a nepříjemných situacích pomáhá, ať i s nimi zvládneme všechny ty naše mateřské i pracovní povinnosti jakž takž hladce.

Neříkám, že to zabere vždy, někdy to ze mě lítá horem spodem a do společnosti se vážně neodvážím vkročit (i kvůli nakažlivosti, fakt to nikomu nepřeji), jestli mě sledujete na Instagramu, asi víte, že podobných situací jsem v posední době pár prožila… Ale i když v těchto chvílích moc energie nemám, nevzdávám se a bojuji a myslím, že jsem už vychytala pár postupů, které mi vždy pomohou.

Ledová cola

Ne Pepsi, ale pravá Coca Cola, ještě teď si pamatuji, jak jsme se v biologii učili, že jen Coca Cola má nějakou látku, která pomáhá s trávením a je celkově fajn, když vám bývá nevolno v autě nebo při těchto střevních virózách. A mám to ověřené, že mi opravdu pomáhá. Nějakým zázrakem mi zklidní žaludek a hlavně dodá i tu energii. Piju ji po malých doušcích a musí být hodně vychlazená.

Bylinkové čaje

Stejně tak si dělám bylinkové čaje, heřmánkový nebo fenyklový. Ty mi tedy pomáhají spíše při těch mírnějších potížích a fenyklový je skvělý, když mám břicho jako balón 🙂

Smecta*

Kolikrát ale potřebuji sáhnout i o po něčem účinnějším a povolanějším na tyto problémy. Ze všech volně dostupných přípravků mi nejvíce pomáhá Smecta, což je vlastně přírodní čištěný jíl. Odstraňuje ze střev toxiny a pomáhá na virové i bakteriální původce potíží. A hlavně nezpůsobuje zácpu ani nezpomaluje střeva jako jiné přípravky. Kolikrát si ji beru, když už mě začíná nějak divně bolet břicho. A když se mi to v břiše už nějak divně kroutí, raději hned vypiju dva sáčky, aby zabrala co nejdříve. Kolikrát mám za půl hodiny po problému, ale raději si ji ještě pak dám i během dne. Nosím ji vlastně i v kabelce, moc místa nezabere. A teď mají její novou verzi SmectaGo, která by snad ani lepší být nemohla. Jednorázový sáček s gelíkem s příjemnou karamelovou příchutí jednoduše z balení vypijete a nepotřebujete tak mít po ruce skleničku s vodou (jako u její sypké verze). Na cesty bych se bez ní už nevydala. Je vhodná i pro těhotné a kojící, jen děti ji mohou až od 8 let. Po Smectě sahám i při větších potížích, řekla bych, že mi výrazně zkrátí dobu „mimo provoz“.

Banány

Když mi není úplně dobře, jsem opatrná, co jím. A banány jsou právě takový balzám na břicho. Jsou lehce stravitelné a dodají tělu potřebné cukry. Dobrá je i rýže s rozmačkanými banány, když už zvládnu pozřít něco většího. Sice určitě znám větší gurmánské zážitky, ale v těchto situacích ocením každé sousto jídla, které dokážu pozřít.

Teplo

Teplo hezky uvolňuje svaly a tím i křeče. Po nahřívacích polštářcích a různých termoforech tedy sahám hlavně při těch bolestech, zaručeně mi pomáhá s utlumením křečí a potíže jsou tak i snesitelnější.

Budu určitě vděčná i zavaše tipy, jak se s těmito záležitostmi vypořádáváte vy, a hlavně nám všem přeji, ať nás dlouho nic podobného nepotká 😉

(5) Komentářů

  1. Ali, v coca cole už není cukr jako takový, už není jako dřív. Pepsi ma totožné složení, jen je slazena právě cukrem. Proto kdyz potrebuji pomoc, sahnu právě po ledové Pepsine.

    • Je pravda, že na složení jsem se nekoukala, ale mám zažité, že v Cole je právě nějaká ta látka, která při těch nevolnostech pomáhá nehledě na ten cukr, tak snad to nezměnili grr

  2. Já můžu doporučit Hylak forte. Chutná opravdu odporně, ale je to ZÁZRAK!!! U nás byly zvracecí/průjmové virózy loni jako doma a Hylak jako jediný zabral.
    Držím palce, ať se Vám virózy vyhýbají!

  3. No někdy nastanou dost nepříjemné situace zrovna, když se to nejmíň hodí… Ta Cola a banán to taky znám a pomáhá mi, letos jsem zkusila Imodium Rapid a taky spokojenost, preventivně jsem koupila i na dovolenou. Ale to je spíš pro okamžitou pomoc někde na cestách nebo ve městě, průjem to zastavuje, ale neléčí takže na střevní chřipky to není..

  4. Hezký den 🙂 Mě čas od času trápí spíš žaludeční křeče, třeba když nestíhám pravidelné jídlo, nebo jsem ve stresu – a taky na to používám Colu. V malých dávkách jsem si ji dávala i v těhotenství, když mi bylo hodně špatně. Tehdy jsem taky přišla na to, že na žaludeční nevolnosti je skvělý i med – 3 měsíce jsem snídala jen chleba s medem 😀

    Style over trends

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial