Stalo se: PROSINEC a VÁNOCE 2016 - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Stalo se: PROSINEC a VÁNOCE 2016

Moje milé čtenářky (i čtenáři), zdravím vás v novém roce! Pevně věřím, že se nám vydaří a bude určitě o kousek lepší než ten předchozí. Né že bych si stěžovala, prožila jsem minulý rok plno zážitků, dosáhla jsem plno úspěchů, splnila si plno snů a potkala spoustu skvělých lidí. Ale konec roku – prosinec, byl pro mě hodně smutný a nechal ve mě takovou divnou trpkou pachuť na rok 2016, že jsem se na nový „začátek“ těšila jako nikdy jindy.

prosinec_1

Proto ani nemám chuť na nějaké bilancování minulého roku, nechce se mi k němu moc vracet, spíš se od něj odrazit, jako od měkkého plyšového můstku a ponořit se do nových zážitků, příběhů a příležitostí. Nějak cítím ve vzduchu, že to bude stát za to a na rok 2017 se fakt těším! Mám tolik plánů! Teď jen aby se splnilo ho hlavní – byli jsme všichni zdraví.

prosinec_3

Můj styling v časopise Feedo a skvělá láhev vína z Alkohol.cz

No a jaké jsme měli ty Vánoce a co ten pro mě šíleně smutný prosinec?

Vlastně prosinec začal hezky, se Sárinkou jsme pekly cukroví, já nakupovala dárky a snažila se doma navodit vánoční atmosféru. Vy jste každý den mohli vyhrávat v adventní soutěži a pak mi přišla nabídka od HiPPu jednu z vás obdarovat balíčkem produktů v hodnotě 10 000 Kč. Protože jsem už delší dobu přemýšlela o nějakém menším charitativním projektu, který bych uspořádala, neváhala jsem ani sekundu a opřela jsem se do toho a vyhlásila hledání „maminky v nouzi“, které tento balíček vytrhne trn z paty. Netušila jsem však, že mi přijde tolik smutných příběhů a komentářů. Trošku mi dalo zabrat se jimi probrat a vybrat jen jednu maminku. Nešlo to. Jak asi víte, HiPP nakonec poslal ještě 6 menších balíčků a já sama asi ještě 10 zásilek s věcmi, které jsem našla doma. Myslím, že jsme tak udělali hodně radosti dětem i maminkám, které si spoustu věcí nemohou dovolit. I když to pro mě bylo extrémně smutné číst ty neradostné životní osudy, ten pocit, že jsme někomu pomohli, mě hřál na srdci jako nic na světě.

prosinec_4

Pak mi přišla ale ona smutná zpráva, nechtěla jsem o tom ani nikde psát, necítila jsem se na to, musela jsem to sama v sobě strávit a rozhodně jsem nechtěla v někom vzbuzovat lítost, takové věci se prostě dějí. Jen to načasování před Vánoci pro mě bylo šílené a já ztratila chuť cokoliv slavit… Abych nemlžila, babička mi padla do kómatu a vlastně jsem několik dní čekala na ortel, jestli se probudí nebo ne. Stalo se to druhé. Zbytek si asi domyslíte, do podrobností to tu zase líčit nechci. Už jsem se s ní rozloučila a smutek je už mírnější. Život jde dál a jsem si prostě uvědomila, jak moc je důležité si vážit rodiny a děkovat za každou chvíli, kdy můžeme být pohromadě.

Pak konečně nastal onen Štědrý den, já se zase začala těšit, doma jsem dodělala vánoční výzdobu a vybírala vánoční outfity. Jenže znáte to, něco si plánujete, ale pak se vynoří věci, které neovlivníte a vše je jinak 🙂 Jako střevní chřipka, nemoc dětí atd. Takže o tom vlastně byly naše svátky :-D. Já jsem se tomu tedy už smála, nic jiného se nedalo. Ale zase jsem si doma celkem odpočala, na Vánoce se nepřejedla :-)), přeinstalovala počítač (tedy spíš můj muž, chudák taky nemocný :-)) ), přečetla pár knih a trochu se i vyspala. Stelinka a můj muž tedy úplně fit ještě nejsou, ale snad to do našich hor, na které máme jet tento týden, to vyleží.

prosinec_5

Koukám, že jsem se celkem rozepsala 🙂 Na youtube jste každopádně mohli vidět video, co jsme dostali k Vánocům, jestli vás to zajímá, tak mrkněte 😉

Během svátků jsem si i řekla, že bych měla více odpočívat, konec roku byl víc než zběsilý, ale zase plný příležitostí, které já prostě neumím odmítat, což se ve mě pere. Důležitá je prostě rovnováha, tu však stále mezi dětmi – blogem a odpočinkem stále hledám :-))) Snad se to v tomto roce nějak více vykrystalizuje, začala jsem i přemýšlet, že bych se porozhlédla i po nějaké výpomoci – asistentce. Jestli se někdo hlásíte, klidně mi napište!

Processed with VSCO with a5 preset

Na blogu jsem stihla přidat pár outfitů, recenze kosmetiky a tipy na zajímavé dětské věci. Zítra se sem stavte na kosmetické recenze za prosinec, chtěla jsem je původně vydat dnes, ale řekla jsem si, že nějaká zpráva, jak jsme se měli o Vánocích by asi měla být první 🙂 Leden na blogu celkově vidím spíš volnější, máme naplánované dvoje hory a já se budu snažit nastavit tu rovnováhu mezi prací a odpočinkem 🙂

Do komentáře mi určitě napište, jaké jste měli Vánoce vy a moc moc vám přeji do tohoto roku přeji hodně zdraví, lásky a splnění vašich snů!

Ještě se pojďte podívat na všechna videa, která jsem natočila během prosince, málo jich nebylo 🙂

(21) Komentářů

 1. Lenka Nováková - Odpovědět

  Ali, věřím, že tento rok bude lepší. Pro mě začíná změnou za 14 dní, a to že nastupuji zpět do práce i když jen na částečný úvazek, ale i tak to bude změna v naší domácnosti a jsem zvědavá jak to vše zvládneme. V září Linda snad nastoupí do školky a zmizí to moje malé miminko. Nějak ty tři roky rychle uběhly ?. Jinak bych Tě ráda poznala, jsi sympatická maminka ?. Přeji Vám ať se daří celé rodině.

 2. Pro mě byl rok 2016 lepší než ten předchozí, to jsem taky měla babičku skoro půl roku v nemocnici, ale naštěstí to dopadlo dobře. Rok 2017 pro mě bude určitě rokem změn, tak jsem zvědavá a těším se a děsím se, jak to nakonec vše dopadne.

 3. Radka Harabišová - Odpovědět

  Ali přeji hodně zdravíčka a i štěstíčka do nového roku.
  Já jsem měla kupu plánů co v tom svátečním režimu doženu a nakonec jsem si užívala volna a i v rámci možností odpočívala. Viděli jsme se s rodinou, což mám na vánocích nejradši, teda kromě radostí s našimi dětmi 🙂
  Tento rok bude u nás i nadále ve znamení mé druhé mateřské a snažení se najít cestu, kdy budu vše zvládat a budu mít na vše čas a nebudu mít neustále pocit, že nestíhám 😀
  Držím palce ať jste už zdraví a užijete si pořádně hory.

  • Radko, odpočinek je důležitý! 🙂 Přeju zdravé miminko, určitě to nějak skloubíš, jen člověk musí slevit z nějakých svých nároků :-))

 4. Přeji do nového roku hodně zdraví pro celou rodinu. Ráda jsem za články a těším se vždy na videa. Vánoce byli moc fajn, až na jeden den, měl manžel volno. Zdraví se až na mě drželo všech, tak jsem byla ráda. Jediné poučení do dalšího roku, je nezdobit stromek dle zvyku 23. , ale až 24. protože dotazy kdy už přijde Ježíšek se opakovaly už od otevření očiček. Do nového roku jsem si přála zdraví a aby jsem to s malou zvládala více v klidu (hodně se teď vzteká). Ali, hodně sil a příjemné zážitky v novém roce, hory budou krásný start.

  • Luci, díky, no moje holčičky dělají scény od rána do večera, na jsou děvčata expertky, dramata a zuřivé záchvaty. Ale přejde to, tak přeji pevné nervy a nadhled, já s tím bojuji každý den :-DD Vše nej do tohoto roku!

 5. LenkaBrestenská - Odpovědět

  Ali, je mi veľmi ľúto, čo si si na konci roku prežila, ako v súkromí, tak aj zdravotne.
  Treba len dúfať, že tento rok naplní Tvoje očakávania, najmä čo sa týka zdravia Teba a Tvojich detí. Život je hneď potom ľahší a všetko ide ako po masle.
  Tiež sa teším na tento rok dúfajúc, že bude ďaleko lepší ako ten rok minulý. November som mala osobnostne veľmi ťažký a so správou, ktorú som sa dozvedela, sa budem vyrovnávať ešte veľmi dlho. Zanechala vo mne na duši veľmi ťažký bôľ. Ja len dúfam, že sa mi tento rok podarí túto ťažkosť prekonať a budem opäť šťastná.
  A keď k tomu budeme všetci v rodine zdraví, úplne mi to stačí :).
  Krásny a spokojný nový rok 2017 !

  • Leni, no je to život, do zpěvu mi nebylo, ale dějí se horší věci. Snad nám tento rok nadělí více zdraví a radostných zpráv. Mrzí mě, že jsi měla nějakou špatnou zprávu, i když nevím, o co se jedná, snad se brzy přes ní přeneseš. Hodně zdraví a úsměvů celé Tvé rodině! x

 6. Přeju celé Vaší rodině, aby rok 2017 byl plný radosti a samých dobrých zpráv! Co se týká zdraví, také jsme Vánoce měli ve znamení chřipky (já) a teď je nemocná zase dcera… Ale jinak si nemohu stěžovat, Vánoce byly hezké a díky pomoci rodiny jsem se i vyspala. 🙂

 7. Ahoj Ali, Vianoce boli prekrasné. Já som sa těšila tak moc, ako deticky. Ta radost v očích děti bola nakažlivá. ☺Až na ten stromek….. Kupili sme Kaukazku jedlu v Ikei…. A ona nám začala na 5den opadávat…. ? To znamená 2 dní před vianocami. Včera som ju už dala prič… Bola nějaká nemocná – opadavala a aj smrdela. Zelam ti krásný a šťastný nový rok a najma to zdravie. Papa

  • Jejda, tak to je dobré vědět, že stromky z Ikey nebrat, to je tedy pech. Ale věřím, že Vánoce stály za to i s voňavým stromečkem :-))

 8. Ahoj Ali,Vánoce byli krásné.Nejkrásnější snad ty rozzářené očička děti,když našli pod stromečkem dárky co si přáli.Přeji ti hodně zdraví i celé tvé rodině v roce 2017.Nám ho bohužel v roce 2016 trochu taky chybělo a doufám,že bude už jen líp 🙂 stalo se pár chyb,přešlapů a taky rozbroje v rodině 🙁 mám taky přání,aby pro nás byl tenhle rok trochu zlomový a hlavně zásadní v rozhodování důležité věci,která nám snad v budoucnu přinese jen dobré.Tobě přeji to samé ať se ti hlavně daří a užijte si s rodinkou krásné hory 🙂

  • Leni, přesně, kvůli těm dětem jsou ty Vánoce vždycky hezké. Sárinka se nám u jednoho dárku skoro rozbrečela radostí a to vyhlížení Ježíška celý den :-)) Všechno nejlepší do tohoto roku!

 9. Tak to byl hodně „výživný“ prosinec. A smutný. Bohužel, tohle je prostě život. Sama si to neumím ještě vůbec představit, babička i děda se těší zatím dobrému zdraví a vůbec nechci myslet na to, že to tak jednou nebude. Ale snažím se, hlavně v posledních letech, věřit tomu, že všechno špatné je k něčemu dobré, taky jsem si lecčím prošla a obrátilo se to v dobro a štěstí, takže prostě – někdy nás cesty zavedou, kam bychom nečekali a leckdy si díky tomu špatnému nebo smutnému uvědomíme důležité věci…
  K té asistentce – hlásím se! 🙂 Jsem už vlastně skoro devět měsíců doma na rodičovské/mateřské a nutně k tomu potřebuji něco dělat, jinak se zblázním a dopadnu přesně tak, jak jsem při odchodu z práce dopadnout nechtěla – budu úplně mimo, s minimální slovní zásobou, asociální etc. Člověk k tomu sklouzne, ani neví jak 🙂

  • Blani, přesně, je to život…Děkuji za zájem mi vypomáhat, píšu si Tě a až to bude aktuální, dala bych vědět, ale tedy bude se jednat i o nějakou výpomoc při focení a to nevím, jestli s prckem dáme? Ale rozumím Ti, mě při zdravém rozumu právě drží blog :-)))

   • Ali, budu se těšit, že se případně ozveš. Záleželo by na tom, co přesně bys všechno potřebovala, ale umíme být i celkem mobilní. Nechci se tu ale úplně rozepisovat, podrobnosti bych Ti pak když tak napsala do emailu nebo jak budeš potřebovat 🙂

 10. Moc zdravim od Brna a preju do noveho roku malo starosti,mnoho radosti a hlavne pevne zdravicko,to je to nejdulezitejsi?Ali,jste uzasna zena,moc Vam fandim a sleduji vse co vytvorite?Bohuzel nemam cas vse okomentovat,tak to delam jen vyjmecne.Moc se tesim na dalsi ispirace,videa a clanky.Posiam mnho energie a sily do dalsich dni.Diky moc, ze jste?Moc zdravi Karolína

 11. Hezký den,
  jedstli vás to uklidní, tak nás také potrápila střevní chřipka a pak ještě zánět průdušek, takže mám dítko již 3 týdny doma – no a žádný med to není. 😀
  Jinak Vánoce proběhly docela v klidu a míru, za což jsem ráda. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial