Co se děje» Designblok ’14 - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Co se děje» Designblok ’14

Designbloku se účastním každý rok snad už od jeho založení. Letošní ročník byl pro mě ale velkým otazníkem, protože mám doma čerstvé mimi a mé starší dračici zrovna probíhala ve školce rekonstrukce, takže jsem neměla hlídání a nebyla jsem si tak jistá, jestli se tam vůbec do těch davů mám s oběma holčičkami vypravovat. Ale zase co doma, podniknout bychom stejně něco musely a navíc letos bylo jedno Superstudio věnováno hře a vzpomínkám na dětství, takže nabízelo spoustu expozic, kde si na své přišli i ti nejmenší.

Vzala jsem tedy kočárek, do něj nosítko, pro případ, že bych se někam s kolečkama nedostala, a vyrazila. A ono se to celkem dalo! Rozložila jsem si totiž návštěvu všech studií do 3 dnů, aby to nebyl velký maraton a mohla jsem tu všechnu designovou nádheru vstřebat. V Superstudiu Hra jsem si vybrala tenisky od Botas 66 (Ježíšku, snad to tady čteš, jsou to tyto 😉 ), pokochala se novou kolekcí Kempink mé oblíbené značky Lavmi (o které jsem už psala tady) a vrátila se do dětských let s figurkami Playmobil, které jsme si odnesly domů, a zamilovala se do švédských hraček. A taky si vyhlídla perfektní tip na dárek pro velké kluky od nové české značky WOO, která začala vyrábět luxusní sběratelské hračky (letadla, autíčka, plachetnice apod.).

Další den na nás čekalo Superstudio Evropa ve stejnojmenném secesním hotelu na Václavském náměstí. Už jen to místo bylo kouzelné, že i ty davy lidí se daly přehlédnout. Moje starší divoška se vyřádila kreslením na tabule v pokojíčku LeBon a Ikea, dostala bonbóny, ochutnala bezinkovou limonádu, zhoupla se u expozice Křehký a celkově se nám tu moc líbilo. Škoda, že se tu už nedá ubytovat 🙂

Poslední den jsme daly Art House, který jsem opravdu jen prolítla, protože se sem nedalo dostat s kočárkem, ale zase ty krásné umělecké expozice jako strom ze světel od Evy Eisler nebo futuristický nábytek Tjep a nádhernou nábytkovou sestavu od francouzského studia Número 111 jsem si nemohla nechat ujít. Moji divošce se zase nejvíc líbily stolečky od deForm ze skleněných prvků od Preciosy, které také tvořily malinkaté korálky, které jsem pak našla doma v její botě 🙂

Dům U Minuty na Staroměstském náměstí na nás čekal jako poslední a asi toho všeho měla naše mimi slečna Stela už dost, tak se po celou návštěvu hlasitě ozývala, že jsem celý areál prosvištěla rychle, jak to šlo (pomalé a stále obsazené výtahy mi to však trošku komplikovaly, proč mladí studenti mají potřebu se vozit i třeba jen jedno patro?) Tady jsme se musely stavit u Teribear, který už znáte z mého blogu, kde za obrázek medvídka děti dostaly balónek. Zaujaly mě zde ale i skříně od studia Nuxo nebo vázy s příběhem od Milana Pekaře.

Takže díky Designbloku jsme měly hezky zpestřený týden a moje slečny se mohly seznámit s hračkami v trošku jiném pojetí než jak je znají z obchodů nebo dětských koutků. Příští rok jdeme zas a snad to tam bude taky tak baby friendly 😉

Co vy, byli jste se také podívat a pohrát si? 🙂

 

Botas66_designblok

Botas 66

Lavmi_designblok

Lavmi

woo_designblok

Woo

zielnik_witamina d_designblok

Květináče Zielnik od Witamina d

svedsky design hracky_designblok

Švédské hračky

Processed with VSCOcam with c1 preset

Figurky Playmobil

Bygone Bonbons od Julie Landsiedl_Designblok

Sladký bonbónový příběh od Julie Landsiedl

3xR RedukujRenovujRecykluj_designblok

Zrecyklovaný nábytek od 3xR Redukuj/ Renovuj/ Recykluj

deform_designblok

Stolky deForm

numero111_designblok

Nábytková sestava studia Numero 111

EVA Eisler DESIGNBLOK

Světelný strom od Evy Eisler

Krehky_Designblok

Houpajda a talíře u Křehký

kraud_designblok

Koženkové prase od Kraud

lightworks_dewsignblok

Lustry od Lightwoks (taky vám nenápadně připomínají ikonický PH Artichoke?)

MilanPekar_Designblok

Vázy od Milana Pekaře

Nové proměny bydlení_designblok

Noční stolek v pokojíčku magazínu Nové proměny bydlení

Nuxo_designblok

Renovovaná skříň za studia Nuxo

plechac_designblok

Světlo od Jana Plecháče

Sits_designblog

Postel Sits

superstudio_evropa_designblok

Vchod do Evropy

teribear_designblok

U Teribear

UJEP, FUD, Ateliér Design Interiéru_designblok

UJEP, FUD, Ateliér Design Interiér

(6) Komentářů

  1. Jako bych tam byla s vámi , ha, ha:) Letos to fakt bylo pro děti stvořené a Ty máš můj obdiv, že si to zvládla i s malinkou Stellou. A ty výtahy byly děsný, to fakt.

  2. To je krasa,diky za fotky! Ja porad po nejakych podobnych akcich pokukuju,ale vzdycky me nejak premuze pocit,ze se tremi detmi je to blaznovstvi,ale vidim,ze se to da:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial