Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Jak se vyrovnávám s jarní únavou

Zatímco příroda se probouzí ze zimního spánku, já mám paradoxně poslední měsíc s každým dnem méně a méně energie. Ačkoliv jsem myslela, že na podobné věci netrpím, letos mě dostihla – jarní únava! Večer usínám už při uspávání Huga a přes den se mátožně ploužím. Do určité míry je to určitě přirozená věc a zase odezní, ale řekla jsem si, že by bylo fajn tomu trochu pomoci a třeba lehce upravit jídelníček.

miomat

Některé a někteří z nás se na jaře vrhají rovnou do detoxu, který spočívá třeba v tom, že týden i více pijí pouze ovocné a zeleninové šťávy a hodně vody, já ale až takhle odvážná nejsem. Nicméně každá změna k lepšímu se podle mě počítá, a proto jsem se po zimě, kdy moje tělo doslova volalo po těžších a tučnějších jídlech, aby se zahřálo (ne, nejsem typ, který se živí i v zimě saláty, to mám vyzkoušené, to mi nejde), vrhla na něco lehčího a zkouším zařadit do jídelníčku hodně ovoce, zeleniny, ořechů a luštěnin. Ať už v syrové podobě, nebo formou různých krémových polévek, smoothie, kaší nebo rostlinných mlék.

mandlove mlekomiomat

Je určitě dobré dostat do sebe více vitaminů a vlákniny, přírodních enzymů i antioxidantů. V tom může mimochodem pomoci třeba i RAW strava (vaří se tak, aby teplota nepřekročila 42°C). Pomocníkem k vaření mi je teď MioMat, což je takový vařící hrníček, se kterým je všechno superrychlé a jednoduché. Vy už víte, že nejsem žádná velká kuchařka, takže kupříkladu vaření více jídel najednou mě dost děsí – proto momentálně dost oceňuji, že můžu vařit pro manžela a pro syna to, co mají oni rádi, a já si bokem v MioMatu udělám třeba zeleninovou polévku (skvělé recepty najdete TADY). Je to totiž skoro bez práce – umyjete, očistíte a nakrájíte ingredience, naházíte je do hrnečku, zalijete vodou a zmáčknete tlačítko. Do 25 minut máte hotovo!

A tak se snažím trochu odlehčit a dodat si energii polévkami, mandlovým nebo rýžovo-kokosovým mlékem, a nebo i smoothies, které – přiznávám se bez mučení – normálně až tak moc nemusím. Věřím, že mi to tělo oplatí, únava pomine rychleji a zkrátka budu po zimě brzy zase fit.

A jakpak jste na tom letos vy? Přepadla vás únava? Nebo statečně vzdorujete? Napište mi, budu ráda za všechny vaše tipy, jak se s ní co nejrychleji popasovat.

2 komentáře

 1. Mám ráda naše životní prostředí, proto nekupuju a nepoužívám zbytečné spotřebiče typu hrnec na polévku nebo zdravá fritéza :-). Teď jen dumám, jaké rady bychom dostali, kdyby s vámi spolupráci nenavázal výrobce hrnce, ale třeba vitamínů nebo běhacích bot… 🙂

  • Zdeni,

   když tak o tom přemýšlím, běžecké boty bych do toho hrnce raději nestrkala, ty radši nazout na nohy a vyběhnout do přírody.
   Pěkný den!
   Blanka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial