Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Jak se vypořádávám s mastnou pletí + TIP NA PUDR

Dior Diorskin Forever & Ever Control

Jestli mě sledujete déle, asi jste museli postřehnout, že mám mastnější pleť. Jak říká můj muž, lesknu se jako koblížek. Dřív jsem to řešila, ale v dnešní době jsem to přijala jakou součást sebe. Mám to dáno geneticky, a i když si dám matující primer, oddálí to lesknutí třeba jen o hodinu. Přečetla jsem si k tomu už několik komentářů na Youtube, proč se jako nepřepudruju a vždycky mě to rozesměje. Před natáčením pudruju jak o závod, ale stejně si to pleť zařídí po svém. Ale co, vždyť na mě teď všude vyskakují glow make-upy a rozjasnění je velmi trendy, jen já ho mám zdarma. Do určité míry je to tedy benefit a stárnu i pomaleji, takže je to vlastně super přednost.

Dior Diorskin Forever & Ever Control

To ale neznamená, že s tím vůbec nic nedělám.  Všeobecně mi pomáhá používání gelových krémů, matujících make-upů, případně občas aplikuji nějaký ten primer. Zázračně mně to ale typ mé pleti nezmění a nenašla jsem zatím produkt, který by mě zmatnil komplet na celý den. Takže co s tím?

Jelikož často potřebuji vypadat reprezentativně, do určité míry se to snažím „maskovat“, ale v únosné a přirozené míře. Běžně mám u sebe takové ty matující papírky, ty mi přijdou opravdu super, jako takové SOS. Všechno z mé pleti odsají během pár vteřin i v tramvaji. Ty také používám pokaždé před každým přepudrováním. Když totiž nanesete pudr přímo na lesklé plochy, udělá to jen takový ten „cakey“ efekt a při vrstvení vypadáte jako gumová maska.

Dior Diorskin Forever & Ever Control

A pak je zásadním produktem ten PUDR. Hledání mého oblíbeného, který by byl lehký, nezanášel póry a nezhoršoval akné, se stalo mojí celoživotní misí.  Až nedávno na mě na notino.cz vyskočil tento matující pudr Dior Diorskin Forever & Ever Control Samozřejmě, že to není nic objevného, že existuje matující pudr, ale co mě na něm zaujalo, že neobsahuje na prvních místech mastek (talc), kterému se od minulého roku z větší části vyhýbám. Proč? Dejte si to do googlu. Opravdu mě to příjemně překvapilo, protože se nachází jako hlavní složka ve většině high-end pudrech. Musím Dior fakt pochválit, že se vydal jinou cestou. Celkově Dior do dekorativky v poslední době hodně šlape, tleskám. Zaznamenala jsem, že teď uvádí i nový matující make-up, tak si na něj pomalu brousím zuby.

Dior Diorskin Forever & Ever ControlDior Diorskin Forever & Ever Control

Ale to už odcházím od tématu. Mimo to tento prášek na zmatnění pleti dělá krásnou hedvábnou pleť. Jako by ji malinko i vyhladil a zjemnil a svou lehkostí není na pleti vůbec patrný. Přitom zmatní fakt na jedničku. Obsahuje nějaké složky právě pohlcující přebytečný olej na pleti (to si vše přečtete v jeho popisu) a musím potvrdit, že pleť se mi vydrží nelesknout o něco déle, než s jiným pudrem. Odstín má transparentní, tudíž splyne s každým tónem pleti.

Dior Diorskin Forever & Ever Control

V balení byl u něho i malý štěteček na cesty. Nosím ho právě takto v kabelce, a i když je pudr sypký, nestalo se, že by mi v kabelce udělal nepořádek, víčko ho hezky utěsní. No a balení vypadá i krásně elegantně a luxusně. Za mě momentálně pudr číslo 1.

Slyšely jste už o tomto pudru, případně zkoušely jste ho?

P.S. Na Notinu.cz, odkud ho mám, stále probíhá povánoční výprodej, tak tam můžete ulovit ještě nějaké další zajímavé kousky.

2 komentáře

  1. Ali, opět musím souhlasit. Mám téměř stejnou pleť, také mastnou a to i v 41 letech.Občas pupínky a s tím prostě nic neudělám. Ale používáním kvalitní kosmetiky-hodně produktů na tvoje doporučení, se to snažím udržet pod kontrolou. A kvalitní vyhovující pudr??Tak ten jsem zatím neobjevila…Většinou se po všech lesknu snad do hodiny a pokud ne, tak mi zanáší pleť a večer mám zase o nějaký pupínek navíc. Takže díky za tip a hned jdu Dior objedat -:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial