Kam s dětmi v Praze – Bistro Café Therapy - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Kam s dětmi v Praze – Bistro Café Therapy

Najít v centru Prahy baby friendly kavárnu/bistro k setkání není možná až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Vím, že takových míst pomalu přibývá, ale leckdy nevypadají nebo nejsou vybavené úplně podle mých představ – chci jít někam, kde moje dítě nebude nikomu vadit, kde mu budu moci případně koupit i něco vhodného k jídlu nebo pití, a kde se alespoň chviličku zabaví, abych si mohla vyřídit, co potřebuji. Když tam bude navíc místo na kojení a přebalení, tak je to ještě lepší. A když tam dětí nebude sto najednou, a my se navzájem uslyšíme s tím, s kým jsme přišli, tak je to úplně ideál. Nedávno jsem na jedno takové místo dostala tip a chci se s vámi o něj podělit.

Bistro Café Therapy najdete v ulici Magdalény Rettigové, kousek od Národní třídy, přímo v suterénu Pedagogické fakulty Karlovy univerzity. Jestli vás ta lokace na půdě univerzity zarazila, tak nemusí. Studentek-maminek poslední dobou přibývá a školy si to očividně uvědomují. V každém případě – tohle bistro je volně přístupné všem, a nikdo po vás index chtít nebude.

Do bistra samotného je nutné sejít od vchodu do budovy jedno patro po schodech, případně můžete využít výtah, což je dobrá zpráva pro rodiče s kočárkem. Dlouhou chodbou až na konec a doprava – a jste v bistru! Přiznám se, že jsem při své návštěvě nejdříve úplně minula dětský koutek, který je umístěný ještě před vchodem do bistra – protože v něm bylo zhasnuto (tak se hlavně nelekejte jako já, že jste špatně a nikde tam žádné místo pro děti není).

Koutek samotný není sice extra veliký, ale vzhledem k tomu, že jsme v něm byli po celou dobu úplně sami, nevadí to. Dá se tam pohodlně usadit (dětem i vám) a během naší návštěvy byl opravdu čistý. K dispozici jsou dětem různé hračky a knížky i jídelní židlička. Pokud si chcete dát něco dobrého, musíte si zajít pár kroků do bistra, koutek je bez obsluhy (ale všechno si tam pak můžete donést).

Nabídka bistra mi přišla hodně příjemná – teplé i studené nápoje, kohoutková voda zdarma. A z jídel dorty, sendviče, obložené bagety, polévky i nějaká teplá jídla, ale třeba i zeleninové placičky (veganské jídlo je v nabídce samozřejmostí, a konkrétně tyhle placky mi přišly vhodné i pro děti – pokud dbáte na zdravou stravu). Všechno ve vitrínách vypadá opravdu čerstvě a ceny jsou studentské! Vybavením je bistro hodně retro – není to úplně instagramový minimalismus, který teď frčí, ale to množství vyřazených telefonů a psacích strojů nám alespoň zabavilo děti o něco déle.

K dětskému koutku přiléhá z druhé strany “za rohem” ještě menší místnůstka, kde jsou židle a stolky vyloženě jen pro návštěvníky dětského koutku. Určitě není problém si tam v klidu třeba i nakojit, nebo se prostě jen schovat do klidu, pozorovat děti a vypít si kávu.

Za sebe dávám tomuhle místu palec nahoru. Na setkání s kamarádkou, nebo třeba i méně formální pracovní schůzku, je dle mého ideální. Budu ráda, když mi dáte vědět, jak se líbilo vám.

Bistro přijímá i platební karty a má facebookové stránky: https://www.facebook.com/BistroCafeTherapy/ 

Bistro s dětským koutkem pro vás zrecenzovala: Blanka (tým blogu ZDE)

(2) Komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial