Jak na zábavné čištění dětských zoubků - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

Jak na zábavné čištění dětských zoubků

Začátkem roku jsem si pořídila sonický kartáček, po kterém jsem už delší dobu toužila (více v tomto haulu). Doporučila mi ho dentální hygienistka a já navíc slyšela, že pomáhá k bělejším zubům. Značku jsem neřešila, šla jsem rovnou po Philipsu, protože dle slov právě dentální hygienistky je to momentálně na trhu jediný elektrický kartáček na zuby, který je šetrný k dásním. Všechny rotační je bohužel poškozují. A po seznámení s ním a pravidelném používání mě tak nadchnul, že jsem se rozhodla, že ho pořídím i naší Divošce. Samozřejmě né ten totožný, ale jeho dětskou verzi 🙂 Protože je pro mě nesmírně důležité, aby zoubky měla zdravé a to souvisí ruku v ruce s jejich čištěním.

sonicky kartacek recenze

Já mám po něm zuby totiž mnohonásobně i rychleji čistější (nepotřebuji si je už moc dočišťovat solo kartáčkem) a opravdu mám pocit, že se malinko i zesvětlil jejich odstín. Dentální hygienistka mi to vysvětlovala, že efektivněji odstraní pigment, který se během dne usadí na zubech z jídla, takže pak zuby vypadají bělejší. To je ve zkratce k mé zkušenosti s ním, protože o moji péči o chrup tu dnes nejde 🙂

Philips Sonicare for Kids

Shodou okolností, když jsem byla rozhodnutá k jeho koupi, mě ale rovnou oslovili sami z Philipsu, jestli bych nechtěla vyzkoušet jejich novinku pro děti – sonický kartáček Philips Sonicare for Kids s připojením na Bluetooth a k mobilní aplikaci, díky které se stává čištění pro děti vlastně takovou hrou. Takže bylo jasné, že jsem na to kývla. A dnes vám tady shrnu naše zkušenosti s ním (tedy hlavně Sárinky) a nějaké postřehy. Jestli totiž doma bojujete s pravidelným čištěním a musíte do něj dennodenně děti přemlouvat, s tímto kartáčkem se to změní a budou se na tuto část hygieny těšit, to vám můžu garantovat 🙂

Philips Sonicare for Kids

Kartáček by měl odstranit o 75% plaku více než běžný manuální kartáček, udělá totiž až 500 stěrů za vteřinu. Jestli se sonickým kartáčkem nemáte zkušenost, tak abych vysvětlila ten jeho princip, jeho štětinky vlastně jemně vibrují, takže se jen přikládá postupně k zoubkům a sám čistí. Nemusí se jezdit sem a tam. Kartáček to vše odmaká sám a ještě velmi intenzivně. Navíc hlavice kartáčku opravdu dlouho vydrží (cca 3 měsíce), protože se těmi vibracemi tak neničí ty štětinky, jak při pohybu standardním kartáčkem. Já tu svoji ještě od zakoupení neměnila, stále vypadá jako nová i čistí skvěle! Ze začátku ty vibrace štětinkami mohou lechtat, mně trvalo asi den a půl než jsem si zvykla, ale Sárinka říkala, že ji to šimrá asi týden, ale přesto si zuby čistila a bavilo jí to.

Philips Sonicare for Kids

U tohoto dětského kartáčku byly přiložené dvě hlavice o různých rozměrech, menší a větší. Na začátek jsem tedy nasadila tu s menším průměrem, pak přejdeme na tu druhou. Rychlost / intenzita lze také nastavit ve dvou módech, my máme tu nižší pro děti od 3 let. V této řadě kartáčků s postavičkou Sparkly si děti mohou vybrat i samolepky/ obaly, kterými si kartáček vyzdobí. Sárinka si vybrala tento na obrázku. Od rozbalení je to prostě velmi hravé a pro děti atraktivní. Držátko kartáčku je takové pogumované, že v dětských tlapkách neklouže a myslím, že se jí drží i příjemně. Prostě celkově je vidět, že si s jeho návrhem dal někdo starost a opravdu se snažil, aby byl dětem více než přátelský.

Philips Sonicare for Kids recenze

A teď k té největší vychytávce – aplikaci se Sparklym, která je volně ke stažení. Samozřejmě podmínkou je smartphone, nebo tablet. Když si aplikaci stáhnete a pustíte kartáček, spáruje se to a vy tam kartáček zaregistrujete pod jménem dítěte. Můžete tam zadat i více dětí, což je bezva, to v budoucnu u holek uvítám 🙂 No a pak se přejde k samotnému čištění! Aplikace názorně dítěti ukazuje, v jakých částech chrupu by si zrovna mělo kartáčkem přejíždět, naviguje ho, aby měnilo strany a upozorňuje, kde všude může být schovaný plak. (Můžete kouknout i na toto video, kde je to hezky vidět.) Dítě to vlastně opakuje, takže si zuby vyčistí opravdu ve všech prostorách. Je to dělané velmi hravou formou a hraje k tomu taková chytlavá hudba. Čistící cyklus trvá 2 minuty, kdy se kartáček sám vypne. Dítě pak za odměnu sbírá body a nějaké věci pro Sparklyho (Sára ho přejmenovala na Ferdu), třeba jídlo, takže ho krmí, nebo různé doplňky – brýle, ouška, čepice a může i měnit jeho barvu. Vlastně čím více dní zuby čistí, tím více má možností, co se Sparklym může dělat. Takže si čistí zuby a u toho hraje takovou hru. Sárinku to baví moc a vždy nám jde ukázat, do čeho Ferdu dneska vyparádila a čím ho nakrmila 🙂 Aplikace slouží i jako takový diář a přehled čištění, kde lze vidět, který den se čistilo a kdy se na to zapomnělo. A dokonce čištění i připomíná!

kartacek philips_6

Nevýhodou právě je, že je dítě fixované na ten telefon, v našem případě ten můj :-), a když jsem večer někde pryč, tak se tam čištění nezaznamená a Sára trochu doma protestuje, že bez aplikace si zuby čistit nebude 🙂 A mně to pak na večírku bliká, že se nevyčistila zuby :-)) A taky mám telefon běžně upatlaný od pasty. Takže ideální je, když máte nějaký starý smartphone, který je jen pro dítě „na dodělání“ a nemusíte řešit, jestli budete při čištění doma nebo ho otírat každý den hadříkem 🙂 Já jsem si ale už zvykla, jsem ráda, že jí čištění KONEČNĚ vyloženě baví a vím, že si ty zuby vyčistí i pořádně, i když na ni zrovna nedohlížím. To je právě i úleva, že v tomto může být více samostatná a já mám o starost méně 🙂

Jinak se kartáček dobíjí v nabíječce jednou za 14 dní, vydrží tedy dlouho, i cestu na dovolenou. A není potřeba se o něj speciálně starat. Jak jsem psala, hlavice by se měla vyměnit ideálně 1x za 3 měsíce a můžete kartáček občas přelít horkou vodou, aby se trochu vydezinfikoval. Prostě šikovná věc na údržbu i do dětských tlapek. Já jsem za něj moc, moc ráda! A těším se, až na něj přejde i Stelinka, je vhodný od 3 let.

Máte se sonickými kartáčky také nějakou zkušenost? Jak válčíte s čištěním zubů u svých dětí vy?

R

(11) Komentářů

  1. Ohledne fixace na telefon, uz jste v aplikaci zkusila rodicovsky panel? Kdyz mrknete do kalendare na slunicka a mesicky, dcerka muze o uznani za vecer pozadat, a vy v rodicovskem panelu odsouhlasite, tak aby neprisla o zadne odmeny :))

  2. Mám taky Philips a zezačátku to byl nezvyk, ale teď už mi zase připadá divné, když si zuby občas čistím klasickým kartáčkem. Malé je rok a půl a čištění zubů je zatím docela boj, nemá to ráda. Sonický kartáček jí chci taky časem pořídit, ale až tak od těch 3 let. Ale je pravda, že i mě teď čištění zubů víc baví:-)

  3. Opravdu nádherný článek,já jsem na zuby svých dětí pes.Bohužel se nějaké ty kazy našli 🙁 a jsem z toho nešťastná.O sonickém kartáčku jsem už slyšela,ale pro děti jsem ani nevěděla,že je 🙂 tak moc děkuji za tak krásný popis a v blízké době určitě pořídím.

  4. Ali, my máme ten Diamond Clean model a byla k němu i maličká hlavice, kterou dostal Junior. Čistí si s tím zuby na Sensitive program a líbí se mu to. Je jak „velký“. Já bych mu teda asi zatajila párováni s tabletem, protože pak má nějaké pohádky večer a ještě aby na to čuměl u čištění… ?

    • Pájo, chápu, já Sáře tablet hodně omezila a tady je to vyloženě navigace, kde všude v pusince ty zoubky čistit, aby děti na nic nezapomněly a ten panáček je k tomu navíc motivuje 🙂

  5. Nemám ani ja ani muž. Deti sú už dosť veľké ( 12 a 8) a zvládajú starostlivosť o zuby vcelku dobre. Každé 4 mesiace chodí staršia na zubnú hygienu, súčasne ide aj muž. Ja každé 3 mesiace, mám veľký sklon k zubnému kameňu.
    Ale od priateľov dostávam len samé chvály, presne na túto značku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial