V kůži mámy blogerky» Martina z blogu Luxusní život Vanilky - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

V kůži mámy blogerky» Martina z blogu Luxusní život Vanilky

Dneska to bude hlavně o čtení. Příjemném čtení s příjemnou maminkou. Jak jinak než blogující 🙂 Ale svůj blog zakládala v době, když ještě byla bezdětná. Pokud její blog Luxusní život Vanilky znáte, jistě mi dáte za pravdu, že je moc zajímavé sledovat, jak se vyvíjel spolu s příchodem a postupným růstem jejího chlapečka „Motýlka“. Na svém blogu velmi čtivou formou totiž popisuje svoje postřehy ze svého života a nestydí se podělit i o svoje někdy hodně diskutabilní názory, jak na výchovu svého syna, tak i poměry v Lucembursku/ Francii, kde již delší dobu žije. Věřte mi, že její příspěvky přelouskáte jedním tahem a ještě vás donutí se zamyslet, jak je to s nějakými věcmi vlastně u vás.

Seznamte se s Martinou 😉

1. Co Tě vedlo k tomu si založit blog?

Potřeba ukojit své literární ambice. Odjakživa ráda píšu. Blog se pro mě stal ideální formou sebevyjádření. Po tříletém studiu žurnalistky jsem došla k závěru, že novinářský styl je pro mě moc svazující. Stále sním o tom, že jednou napíšu knihu, ale zjistila jsem, že si asi nedokážu dost dobře vymýšlet. Na blogu můžu psát o všem možném a vymýšlet si nemusím. Už jsem vzdala svou počáteční potřebu ho zaškatulkovat do nějaké kategorie. Je prostě o životě (nejen o mém) a o tom, co mě zrovna zaujalo. Vyvíjí se a mění se společně se mnou.

2. Můžeš nám prozradit své oblíbené blogy a třeba i ty, které Tě inspirují?

To se taky vyvíjí společně se mnou. Ze začátku jsem sledovala hlavně různé blogy módní a kosmetické, v poslední době pročítám víc ty mateřské ☺ Pravidelně čtu Kusanec, Alinčin blok, Sedmikráska, Oh My Beautiful Life, nedávno jsem objevila blog Matka v síti, u kterého se vždycky hodně nasměju. A tvůj blog taky patří k mým oblíbeným.

3. Jelikož už delší dobu pobýváš v Lucembursku, celkem mě zajímá, jestli mapuješ tamní blogovou scénu? Jestli ano, liší se tamní blogy od těch českých, a v čem?

Čistě lucemburské blogy neznám. Pokud existují, budou pravděpodobně v lucemburštině a tu já zatím neovládám dost dobře na to, abych v ní dokázala něco číst ve svém oddechovém čase. Ze začátku mého vlastního blogování se mi hodně líbil jeden francouzský módní blog, jehož autorce se ale narodilo miminko a krátce poté s blogováním přestala. A taky jsem navštěvovala jeden francouzský blog o kosmetice: Beauté blog. Myslím, že jeho autorka píše pro jeden módní časopis, a tak má přístup ke všem kosmetickým novinkám, které pak na svém blogu testuje a vcelku objektivně je chválí nebo kritizuje.

4. Jak zvládáš práci, rodičovské povinnosti a blogování? Máš osvědčené tipy, jak si zorganizovat čas?

Tipy nemám, spíš bych je potřebovala. Abych řekla pravdu, od narození svého syna už jsem několikrát uvažovala o tom, že blog psát přestanu. Důvodem není jen méně volného času, ale i menší škála témat. Mateřství se stalo mojí hlavní životní náplní a myslím, že je to z blogu cítit. Jsem si vědomá toho, že někteří pravidelní čtenáři můj blog kvůli tomu opustili. Ale zase se přidali jiní, kteří možná procházejí podobným životním obdobím jako já. Asi je to logické, že společně se mnou se vyvíjí i blog a s ním zase „čtenářská obec.“ Nicméně k tomu, abych se s blogem rozloučila, asi nikdy nenajdu odvahu. Blog je totiž taky takové moje miminko – brzy už pětileté!

5. Jak nejraději trávíš svůj volný čas, když nic nemusíš? (Případně jak bys ho chtěla využít?)

Ze všeho nejraději si čtu. Nejlépe v posteli. Odpoledne strávené na gauči s konví čaje a s knihou, to je pro mě ta nejlahodnější představa (a u té představy teď asi pár let budu muset zůstat). Taky se snažím vrátit k pravidelnému běhání. A i když zrovna nemusím být v kuchyni, v poslední době ráda zkouším nové recepty na různé buchty a koláče nebo nějaká exotičtější jídla.

6. Co Ti mateřství dalo a vzalo? Máš pocit, že ses v něčem změnila od té doby, co ses stala mámou?

Vzalo mi ten volný čas. U předchozí otázky jsem se zamýšlela, jestli máš na mysli čas, který mám opravdu jen sama pro sebe, nebo volný čas, který trávím se svým synem. Ten volný čas se synem si užívám, ale uznávám, že po čase, který bych měla sama pro sebe, se mi někdy trochu stýská. V podstatě se omezil na deset minut strávených pod sprchou. Celkově mi ale mateřství určitě víc dalo než vzalo. Dalo mému životu smysl. Netušila jsem, že mě mateřství bude naplňovat a bavit tolik. Myslím, že v tomhle jsem se změnila zásadně. Dřív jsem smysl svého bytí hledala v pracovní oblasti svého života. Teď je mi úplně jedno, co mám na vizitce a jestli vůbec nějakou vizitku mám.

7. Čím se rozmazluješ?

Poprvé a zatím naposled jsem se rozmazlovala víkendovým wellness pobytem s kamarádkou. Měla jsem tak možnost se přesvědčit o tom, že tento způsob rozmazlování mi do budoucna bude naprosto vyhovovat.

8. Myslíš, že by se mámy měly o sebe starat a zůstat atraktivní i s dítětem?

Určitě by se mámy měly cítit dobře ve vlastní kůži. Toho se asi snažíme docílit každá jinak. Některé maminky se potřebují namalovat, aby se cítily atraktivní, pro jiné to vůbec není důležité. Někdo potřebuje k životu sport, někdo hezké oblečení. Je to individuální. Důležité podle mě je i nadále myslet i sama na sebe, ne jen na svoje dítě, a dělat si radost. Spokojené mámě to prostě sluší nejvíc.

9. Máš nějaké své kosmetické vychytávky, kterými třeba ušetříš dobu strávenou v koupelně, a podělíš se s námi o ně?

Čas mi šetří BB krém od La Roche-Posay. Je to mnohem rychlejší než nanášení make-upu. A je i jednodušší ho večer odlíčit. Už mám taky koupený CC krém od stejné značky, který se brzy chystám vyzkoušet. A naprosto nepostradatelnou věcí se pro mě stala zlatá tužka Touche d’éclat od Yves Saint Laurent.

10. Na co se v nejbližší době nejvíc těšíš?

Teď asi na Vánoce. Synovi bude v prosinci 20 měsíců, takže tu sváteční atmosféru bude snad vnímat trochu víc než loni.

11. A chtěla bys ještě něco dodat nebo vzkázat čtenářkám?

Čtenářky moc zdravím a přeju jim pestrý podzim a hezkou zimu.

Luxusní život Vanilky

(2) Komentářů

  1. Pingback: Jsem máma blogerka! | Luxusní život Vanilky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial