V kůži mámy blogerky» Pavla z blogu Oh My Beautiful Life - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

V kůži mámy blogerky» Pavla z blogu Oh My Beautiful Life

Uff ten čas ale letí, dala jsem si plán vás s úžasnými blogujícími maminkami seznamovat každý měsíc a teď koukám, že od toho posledního s Rosou uběhly už necelé 3 měsíce! Takže intervaly se do budoucna zřejmě prodlouží, nicméně tuto rubriku chci zachovat určitě dál, jste pro?

Dnes jsem pro vás vyzpovídala skvělou a hlavně optimistickou mámu Pavlu z blogu Oh My Beautiful Life (už ten název sám o sobě štěstím přímo jiskří), se kterou jsme se téměř sešly ve věkové skupině našich dětí (i očekávaných miminek – a to zcela neplánovaně 🙂 ) Takže už tímto je mi dost blízká a máme spoustu společných témat 🙂 Mile na mě působí i její upřímný blog. Publikuje krátce a výstižně střípky z jejího života, zážitky se svým synem „Juniorem“ a taky se občas dotkne kosmetických tipů. Je přesně důkazem toho, že někdy stačí opravdu málo, aby jste vytvořili něco pěkného a zprostředkovali radost i dalším lidem 🙂 .

oh my beautiful life_

1. Co Tě vedlo k tomu si založit blog?

Chtěla jsem si udělat takový soukromý koutek na webu, kam bych psala o svých oblíbených činnostech nebo prostě jen publikovala pár fotek k dokreslení momentů, ze kterých mám radost.

2. Můžeš nám prozradit své oblíbené blogy a třeba i ty, které Tě inspirují?

Hodně mě inspirovala Bára, její články na téma štěstí. Pozitivní energii jsem začala vnímat po setkání s knihami Louise L. Hay. Pak odebírám přes Bloglovin spoustu „normálních“ blogů o běžných věcech – kosmetice, módě, interiérech, fotografie… Největší skupinou, kterou odebírám, jsou blogující maminy – Alice, Táňa, Sedmikráska, Vanilka, Aves – každá je jiná a to mě strašně baví. Blogy čtu místo různých časopisů :-).

3. Jak zvládáš blogování a další činnosti s mateřskými povinnostmi? Máš nějaké osvědčené tipy, jak si zorganizovat čas? A přemýšlíš už třeba, jak rozložíš péči mezi očekávané miminko a Juniora?

Poslední dobou se mi osvědčilo rozvrhnout si, o čem zhruba chci psát nebo který den chci publikovat. Ale nemám konkrétní chvilku, kdy píšu. Momentálně Juniorovo odpolední spaní využívám ke svému odpočinku. Bloguji tedy většinou večer, když Junior usne. A jak to bude do budoucna? To opravdu netuším :-). Moc mi pomáhá aplikace v mobilu. Na zapnutí počítače nemám kolikrát vůbec čas.

4. Co jinak ráda děláš, když se nestaráš o Juniora a nebloguješ?

Ráda cvičím 🙂 . Teď jsem bohužel ve fázi, kdy jsem se musela vzdát oblíbeného ježdění do fitka, protože si moje těhotné tělo řeklo: „Dost!“. Takže teď to vidím na líné odpočinkové léto. Kromě cvičení ráda čtu skandinávské detektivky, a kdybych mohla, tak jsem pořád někde na dovolené 😀

5. Co Ti mateřství dalo a vzalo? Máš pocit, že ses v něčem změnila od té doby, co ses stala mámou?

Rozhodně mě to změnilo. Naši rodinu, vztah s manželem to změnilo, další miminko přinese zase změny. Člověk přestane myslet na sebe, začne se starat v tom pravém slova smyslu. A zjistila jsem, že mě to baví a naplňuje.

6. Pozoruješ nějaký rozdíl mezi svým prvním a druhým těhotenstvím?

Určitě, v prvním těhotenství jsem řešila každou prkotinu, četla chytré knihy a hledala na internetu výbavičku a vůbec všechny informace o dětech. Ve druhém těhotenství na tohle není čas, primární je péče o Juniora a udržet se ve zdraví až do porodu. Fyzicky je to taky jiné, bohužel únavnější.

7. Čím se rozmazluješ?

Milionem věcí – od chvilky klidu na terase s nohami na stole a kávou nebo knihou v ruce až po různé hmotné dárky. Pokaždé něčím jiným 🙂 .

8. Myslíš, že by se mámy měly o sebe starat a zůstat atraktivní i s dítětem?

Mámy by hlavně měly být spokojené a vyrovnané samy se sebou. Pokud někdo má potřebu být ráno nalíčený před probuzením celé rodiny, ať to dělá, pokud naopak někdo vůbec neřeší módu, vzhled a podobné věci, tak ať si žije po svém. Hlavní je podle mě být v pohodě, protože děti i okolí vycítí, jestli jste ve své kůži nebo se stylizujete do vysněné role.

9. Máš nějaké své kosmetické vychytávky, kterými třeba ušetříš dobu strávenou v koupelně, a podělíš se s námi o ně?

Hm, těžká otázka… Když chci hodně rychle, tak se omezím na základní péči a velice jednoduchý makeup, který jen sjednotí pleť. Ale když mám čas, to je jiná… 😀 Docela se mi ale osvědčilo mít více kosmetických taštiček nebo sad různě po ruce. Základ mám v koupelně, další taštičku nosím sebou v kabelce a pár dalších nezbytností mám v autě.

10. Na co se v nejbližší době nejvíc těšíš?

Na mrňouska samozřejmě, ale taky na léto, výlety, koupání, na každý den, který přijde 🙂 .

 11. A chtěla bys ještě něco dodat nebo vzkázat čtenářkám?

Ať mají krásné a pohodové léto 😀 .

Oh My Beautiful Life

(5) Komentářů

  1. Pingback: V kůži mámy blogerky – rozhovor :-) | Oh My Beautiful Life…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial