«Kosmetika» Antiperspiranty bez hliníkových solí – jsou účinné? - Mámou stylově
Mámou stylově Lifestylový blog (nejen) pro maminky o módě, kosmetice, dětech, vaření, bydlení i cestování.

«Kosmetika» Antiperspiranty bez hliníkových solí – jsou účinné?

Dřív jsem složení kosmetických produktů vůbec neřešila, důležitý pro mě byl efekt a to, jak mi přípravek „voněl.“ To se změnilo až v průběhu těhotenství, kdy mi většina věcí začala smrdět a nebylo mi lhostejné, co vpravuji do svého těla. Rozhodla jsem se zajímat, co krémy a další kosmetické vychytávky obsahují. Poličky v koupelně se mi tak postupně začali plnit přípravky s přírodními složkami a minimem chemikálií.
Samostatnou kategorii v této oblasti tvoří antiperspiranty. Ty se snažím vybírat bez hliníkových solí, alkoholu a minimem parabenů. Né však všechny zajistí svoji funkci a spolehlivě ochrání proti nepříjemnému potu. Představím vám několik, které se mi osvědčily a naopak ty, které je lepší nekupovat. Vezmu to od těch nejhorších, které jsem vyzkoušela…
The Body Shop – DeoDry™ Deodorant Stick Cool & Zesty (obchod v Palladiu)
Z této řady deodorantů jsem ještě vyzkoušela vůni Fresh & Floral a rozdíl jsem příliš nepoznala. I přesto, že výrobky této značky považuji za kvalitní, antiperspiranty jim prostě nejdou. Proti potu ochrání více než ty od Alverde, ale né příliš nadlouho (v parném vedru nemají šanci..) a opět smrdí a pot nepřebijí. Takže jsem jej musela v odpoledních hodinách kombinovat ještě s jinými antiperspiranty. Na zimu, kdy se tolik nepotíte, jakž takž projde, ale v létě rozhodně nedoporučuji.
Sebamed – Roll-on Balsam Sensitive (prodává DM nebo různé lékárny)
Konečně nějaký účinný a hezky voňavý antiperspirant. S tímto jsem byla opravdu spokojená. Chrání proti potu celý den, hezky svěže voní a nedráždí pokožku. Jen trička jsou malinko ulepená, ale to bych mu i odpustila. Je trošku dražší, ale investice do něj se vyplatí.
Bourjois Roll-On Mineral + Respect (prodává Douglas nebo různé e-shopy)
Do tohoto antiperspirantu jsem se zamilovala. Sice není 100% přírodní, ale mé hlavní kritéria splňuje. Nádherně voní a vydrží celý den. Ani se nelepí na trička, takže značka ideál 🙂 Jedinou nevýhodou je, že se špatně shání. Našla jsem jej jen v Douglasu a pak na nějakých e-shopech.
A co vy, máte nějaký oblíbený antiperspirant, na který nedáte dopustit? Díváte se, jaké složky obsahuje, nebo to neřešíte? Těším se na vaše příspěvky 🙂

1 komentář

  1. Pingback: Velký test bezhliníkových antiperspirantů a deodorantů | Mámou stylově

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial